Прогнози и дискусии за времето. - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 04.12.2016, 17:23
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 1 от 512345»
Форум Екзотик Плантс България » ФОРУМЕН ОФТОПИК » Отворено денонощно за скучаещи : » Прогнози и дискусии за времето. (Всичко свързано с времето.)
Прогнози и дискусии за времето.
Блокиран3Дата: Четвъртък, 17.05.2012, 21:29 | Съобщение # 1
Москвич
Група: Блокирани
Съобщения: 311
Статус: Offline
Ето тема в която може да дискутираме всичко свързано с времето и USDA зоните.

ПС: Манияк ти си hooray

София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
LZ1LPK, A1(Rh-)http://exotic.bg/

maniakДата: Четвъртък, 17.05.2012, 21:39 | Съобщение # 2
Симсон
Съобщения: 52
Ето какви бяха темп. днес в 18:00ч. Файла по-долу показва карта на БГ. Цял ден слънце печеше само по Черноморието, а на места се скъса да вали! Ясно се вижда, че високите западни полета - София, Драгоман, Кюстендил и т.н. са много по-студени от останалите градове. И тази голяма разлика е вече няколко дни. Тук днес по-рано беше 21-22 градуса, но после заваля и се разхлади, но сме далеч от тези темп. в Софийско например. В момента в Софийско температурите са от +6.7 градуса в Бояна до +8.6 градуса в Нови Искър. Естествено в последния темп. е най-висока заради най-малката надморска височина около 525м., а станцията в Бояна е на 750м., в Лозен е +7.3 градуса в момента, а при мен в Разград е +15.0 градуса и ръми слаб дъжд.Няма да се изненадам и да завали сняг тази нощ в Лозен, Бояна, Драгалевци и други по-високи райони край София! Надморската височина си казва думата при такива северозападни нахлувания.

Прикачвания: 6135048.jpg(106Kb)

Съобщение редактирано от maniak - Четвъртък, 17.05.2012, 22:36

OrdonezДата: Четвъртък, 17.05.2012, 22:07 | Съобщение # 3
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Предполагам трябва да се качи снимката под JPG разширение , тази мисля е .png
А по повод темата по обед разтоварвах и преди да завали така здраво отново беше що годе добре , после силно захладня, а аз съответно бях вир вода, интересувам се живо за времето 20 км северно от Пловдив за събота и неделя понеже съм канен на събор в с. Главатар, та ако вали въобще да не ходя :)

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

maniakДата: Петък, 18.05.2012, 11:33 | Съобщение # 4
Симсон
Искам да споделя какви са минимумите на моето село (Гецово 4км от Разград) за последните 7 години. cool Стойността от 2012 година е напълно точна понеже от тази година имам метеостанция и измервам в метеоклетка на 2 метра височина! Стойностите от предишните години са приблизителни и може да има +/- 1 градус отклонение. Тези температури са измерени в двора на къщата, а представете си извън населеното място на полето какво е! За тези 7 години влизам точно в зона , а за предишните години нямам статистика. В две от зимите съм бил и в 5б/6а, което е неприятно! Обикновенно там в по-топли зими спада до около -15, -16, 2007г. беше прецедент в историята! В Разград тогава имаше само две нощи с по -10 градуса и това бе зимата biggrin Именно тогава смокинята "Брунсвик" на село се разви от връхните си пъпки без защита! Иначе никога не се е случвало откакто е там:(

2012г. -22.7
2011г. -17.0
2010г. -24.3
2009г. -18.0
2008г. -21.0
2007г. -12.0
2006г. -21.0

Съобщение редактирано от maniak - Петък, 18.05.2012, 17:44

pinokioДата: Петък, 18.05.2012, 17:24 | Съобщение # 5
Трабант
Група: Проверени
Съобщения: 188
Когато ми трябва по точна прогноза за времето ползвам това:
http://www.gismeteo.ru/city/daily/3417/#wdaily1
Обикновенно познават.Най голямата разлика в прогнозата е до 30 минути.

maniakДата: Петък, 18.05.2012, 18:52 | Съобщение # 6
Симсон
Има една автоматична метеорологична станция в Разград в двора на хлебозавод МЛИН 97, но за сега що годе верни температури отчита, когато е над +20, понеже е близо до сграда датчика за температура и нощес завишава стойностите. Дано си оправят проблема! http://www.vremeto.org/razgrad/station/wxindex.php Поне дава реални стойности за максимумите в града, а тази станция на БАН качена на 140 метра по-високо на полето край ЖП гарата дава 1-2 градуса по-ниски максимуми там, а зимата пък при инверсии много по-високи. Аз затова си сложих АМС на село, но за сега не съм я визуализирал в интернет, но и това ще стане smile
Днес във Варна максимума е бил +20.8, само в този район темп. са надминали +20 градуса днес. Тук беше около +13,+13.5 максимума и сега е долу горе толкова. sad

Съобщение редактирано от maniak - Петък, 18.05.2012, 19:18

OrdonezДата: Четвъртък, 27.09.2012, 23:28 | Съобщение # 7
Лексус

Глобалният икономически прираст ще спадне с 3,2 на сто от брутния вътрешен продукт, ако светът не предприеме нищо в отговор на климатичните промени, сочи доклад
100 млн. жертви на климатичните промени до 2030 г. Над 100 млн. души ще умрат до 2030 г., а глобалният икономически прираст ще спадне с 3,2 на сто от брутния вътрешен продукт, ако светът не предприеме нищо в отговор на климатичните промени.
Това сочи доклад на хуманитарната организация DARA (DARAInt.org), поръчан от 20 правителства, предадоха Ройтерс и АФП.
С повишаването на средните глобални температури в резултат на въглеродните емисии, ефектите, проявяващи се на Земята (като топенето на полярните ледове, екстремните метеорологични явления, сушата и повишаващото се равнище на океаните и моретата) ще застрашат хората и препитанието им, се казва в доклада.
Организацията е изчислила, че

5 млн. души умират всяка година от замърсяване на въздуха, от глад и болести в резултат на климатичните промени, предизвикани от икономиките с големи въглеродни емисии. Смъртните случаи ще нараснат до 6 млн. годишно през 2030 г., ако продължи сегашното потребление на изкопаеми горива. Климатичните промени сега забавят с 1,6% глобалното икономическо производство и ще доведат до двойно увеличаване на цените през следващите 20 години, се посочва в доклада, цитиран от АФП.
"Бездействието към климатичните промени вече е причина за спад от 1,6% на БВП в световната икономика или 1200 млрд. долара в години на процъфтяване. Бързо покачващите се температури и въглеродното замърсяване ще допринесат за двойно увеличение на цените до 3,2 от глобалния БВП до 2030 г.", се казва в доклада.

"За по-малко от 20 години Китай ще понесе в най-голяма степен тези загуби - над 1200 млрд. долара", прогнозират авторите на доклада.

OrdonezДата: Вторник, 11.12.2012, 18:47 | Съобщение # 8
Лексус
Вижте каква тема си имаме тук, добре е да пишем тук а не в чата относно времето и аномалиите за зима 2012/2013, за да си сверяваме часовниците. Значи в момента при мен е +0.5 С , снеговалеца спря напълно, има натрупан сняг само в тревните площи около 1 см. който мисля че до час ако не застудее ще се стопи, но предвид че идва вечер давам му още ден да стои. Улиците са чисти, както и тротоарите, там няма натрупване никакво.

Блокиран2Дата: Вторник, 11.12.2012, 18:51 | Съобщение # 9
Сержант
Съобщения: 70
При мен в момента е 3 градуса и заваля дъжд.

OrdonezДата: Вторник, 11.12.2012, 21:25 | Съобщение # 10
Лексус
Интересни прогнози , които си мисля че ще опровергаят чичо ни Любо

МАРКИРАЙ ТУК

Блокиран3Дата: Сряда, 12.12.2012, 10:21 | Съобщение # 11
Москвич
Quote (Ordonez)
Интересни прогнози , които си мисля че ще опровергаят чичо ни Любо

Вярно че е интересна прогнозата. Ако забелязвате картинките за май месец , само Софийско го дават да е най студено.
Дано да са прави де.

Иначе при мен нощеска се закова на -6,8. Сега бате Райко се е показал и е много приятно на -3

OrdonezДата: Сряда, 12.12.2012, 17:37 | Съобщение # 12
Лексус
Около 14 часа при мен бе +6.5С , тогава се прибрах от работа, сега също е меко и е над нулата, не съм проверил колко е , но се чувства мекотата на времето. Довечера мисля пак студ ще да е с тази безоблачност.

OrdonezДата: Четвъртък, 20.12.2012, 21:20 | Съобщение # 13
Лексус
Куклен , в момента е +1С няма поледици, няма и сняг, времето е пивко.

Блокиран3Дата: Четвъртък, 20.12.2012, 21:43 | Съобщение # 14
Москвич
Quote (Ordonez)

Quote (Ordonez)

В Лозен в момента е : тихо никакъв вятър -0,6 а се усеща като -2,9 малко сняг но лизгав.

pinokioДата: Петък, 21.12.2012, 05:17 | Съобщение # 15
Трабант
Група: Проверени
Съобщения: 188
Quote (chicholyubo)
малко сняг но лизгав.

Ъмъ, след коя чаша стана лизгав?
biggrin

Форум Екзотик Плантс България » ФОРУМЕН ОФТОПИК » Отворено денонощно за скучаещи : » Прогнози и дискусии за времето. (Всичко свързано с времето.)
Страница 1 от 512345»
Търси: