Автоматични метеорологични станции - Page 2 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 12:44
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 2 от 2«12
Форум Екзотик Плантс България » ФОРУМЕН ОФТОПИК » Отворено денонощно за скучаещи : » Автоматични метеорологични станции (Автоматични метеорологични станции - метео станции)
Автоматични метеорологични станции
Блокиран3Дата: Четвъртък, 10.01.2013, 08:41 | Съобщение # 16
Москвич
Група: Блокирани
Съобщения: 311
Статус: Offline
zack, Не съм забравил че си ми обещал една tongue
Иначе и аз имам от време на време проблем с кънекването с температурният датчик взима си температурата както си иска а влажността НЕ. Но това не винаги. Предполагам е софтуерен проблемът. Ще трябва да проверим дали може да се ъбдейтва ? Датчикът за вятър и усещане на температурата като е захапал няма отказване до сега работи безупречно. А съм го сложил точно на 23метра от станцията без пряка видимост и през 5 камерна дограма със стъклопакет. Датчикът за температура ми е на 5м. а сензорът за дъжд е на 10м. и те нямат пряка видимост със станцията. Даже за дъждът е захапал през тухлена стена.
С две думи съм си доволен. За тия пари направо е супер. Тия дни мисля да я закача на компа и да дръпна информацията за да си се пази. А на пролет ще я кача в темата за времето. За това не пиша там често, така мисля че ще е най нагледно. Може и ти да качиш данните от твоята и да ги сравним. Мисля че е време и други хора да си вземат и да направим една микро статистика на районите в които живеем.

София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
LZ1LPK, A1(Rh-)http://exotic.bg/

OrdonezДата: Четвъртък, 10.01.2013, 12:42 | Съобщение # 17
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Прав си Любо време е и аз да си монтирам мойта китайка, но все не обръщам внимание на този проблем и да сравняваме

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

Блокиран3Дата: Четвъртък, 10.01.2013, 14:43 | Съобщение # 18
Москвич
Група: Блокирани
Съобщения: 311
Ordonez,
(Ordonez)
Прав си Любо време е и аз да си монтирам мойта китайка, но все не обръщам внимание на този проблем и да сравняваме

Е ай де де !!! Аз мислих че си я свършил тази работа още преди зимата и се надявах да видим разликите.

София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
LZ1LPK, A1(Rh-)http://exotic.bg/

Форум Екзотик Плантс България » ФОРУМЕН ОФТОПИК » Отворено денонощно за скучаещи : » Автоматични метеорологични станции (Автоматични метеорологични станции - метео станции)
Страница 2 от 2«12
Търси: