Навойни /новини/ - Page 15 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 11:00
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 15 от 23«1213141516172223»
Форум Екзотик Плантс България » ФОРУМЕН ОФТОПИК » Отворено денонощно за скучаещи : » Навойни /новини/ (съвременна версия в тълкуването на думата"новини")
Навойни /новини/
wrongdreamerДата: Вторник, 04.03.2014, 22:11 | Съобщение # 211
Лада
Група: Проверени
Съобщения: 889
Статус: Offline
Не бе, таралеж си е. С бодли и всичко там. Бавно пъпли нагоре, има големи нокти, та е много смешен - напъва се като човек и си клати главата. Сина ми е природозащитник и при 70дка двор няма нищо ядливо - всичко е смесена гора. Абе - ЦИЛИВИЛИЗАЦИЯ.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

OrdonezДата: Вторник, 04.03.2014, 22:15 | Съобщение # 212
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Резници японска мушмула , колко щеш, кажи само кога ти трябват smile

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

poj160arДата: Четвъртък, 06.03.2014, 11:34 | Съобщение # 213
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Голям астероид ще навести Земята

Астероид, който вече е известен на астрономите, трябва да премине днес близо до Земята на по-малко разстояние от това, което разделя планетата ни от Луната, но без опасност от сблъсък, съобщи американската космическа агенция НАСА.
Астероидът 2014 DX110 е с диаметър от около 30 м и ще премине на 348 000 км от Земята около 21 ч по Гринуич, като това е по-малко от средното разстояние от Земята до Луната, което е около 385 000 км.
Програмата "Наблюдение на обекти, преминаващи близо до Земята" на НАСА засича, проследява и описва астероидите и кометите с помощта на множество телескопи, за да установи дали има потенциална опасност за Земята.
Много астероиди с различни размери, които са остатъци от образуването на Слънчевата система, кръжат в съседство със Земята. НАСА вече е установила 95% от най-големите астероиди, които са повече от 1 км в диаметър.
Учените подчертават, че сблъсък с един от тези големи астероиди е малко вероятен и нито един от вече установените не представлява риск в обозримо бъдеще.
В същото време, не трябва да забравяме за щетите, които бяха нанесени на руския град Челябинск на 15 февруари м.г., когато "изпуснат" от астрономите метеорит, който даже не удари пряко града, а само прелетя над него.
Прикачвания: 0345870.jpg(11Kb)

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

poj160arДата: Четвъртък, 06.03.2014, 20:24 | Съобщение # 214
Лексус
Машина превръща водата във вино за три дни

Калифорнийци използваха "магията" на науката и създадоха машина, която превръща водата във вино за три дни.
Новото изобретение дори може да направи различни видове вино, сред които каберне совиньон и шардоне, съобщи в. "Дейли мейл".
За целта се използват пликчета със съставки, избира се желаният вид вино и неговите характеристики, и се включва машината. След това процесът на ферментация може да се наблюдава с приложение за смартфон, което известява и когато виното е готово.
Създателите на машината винарят Кевин Бойър и търговецът Филип Джеймс не разкриват тайната й. Те казаха само, че тя има камара за ферментация с електрически сензори, преобразуватели, помпи и загряващи устройства. Това осигурява "контролирана среда за първична и вторична ферментация, ако е необходима".
Двамата изобретатели са направили прототип на машината и се надяват да осигурят финансиране, за да започнат производството й. Ако успеят, ще я пуснат в продажба още до края на годината.
Машината ще струва 499 долара, а съставките за производство на една бутилка - 2 долара. Виното е с трайност една-две седмици, защото се бутилира с въздух, а не с инертен газ.
Първоначално смеските за вино ще са за каберне совиньон и шардоне от долината Напа, пино ноар от Орегон, тосканско вино от Италия, совиньон блан от Сонома, червено и бяло бургундско вино.
След няколко месеца обаче ще бъдат предложени още разновидности.

Еееее, само такова нещо нямаше ... (изкуствено вино) sad cool wacko
Прикачвания: 8991302.jpg(38Kb)

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

wrongdreamerДата: Четвъртък, 06.03.2014, 22:06 | Съобщение # 215
Лада
Тази машина се казва Димитър Димитров и се включва около 5 Октомври, но вече за 5 дни. Това е нов подобрен модел на старата/ дядо му/.
Продукта е натурално, био вино само от грозде. Няма захар, няма химия, няма измама.
Ако имате сматрфон - моля заповядайте и документирайте.

happy happy happy happy happy happy

poj160arДата: Четвъртък, 06.03.2014, 22:14 | Съобщение # 216
Лексус
wrongdreamer, Митаче, много си прав, така е по-чисто и по-хубаво от домашното - здраве му кажи ... sad cool wink А пък със смартфона може да снимаме процеса... biggrin

Съобщение редактирано от poj160ar - Четвъртък, 06.03.2014, 22:15

poj160arДата: Понеделник, 10.03.2014, 16:14 | Съобщение # 217
Лексус
5 неща, за които жените са осъждани по-строго, отколкото мъжете

Без лошо мнение към милите дами (без тях не можем smile ), просто споделям факт от http://inews.bg

Съществува ли все пак равенство между мъже и жени?

Когато заговорим за полови различия, нещата все още не стоят така, както ни се иска. Въпреки всички изговорени приказки за равенство, много хора все още очакват различни неща от мъжете и жените.

Редовно чуваме изрази като "мъжете са си мъже" и "това не е женска работа". Тези различия водят до някои основни проблеми, които съществуват в съзнанието на хората. Huffington post ни предлага да се спрем на 5 основни неща, за които жените са осъждани много по-строго, отколкото мъжете.

1. Голям брой сексуални партньори

По принцип всеки се придържаше към израза, че "бройката" не е важна. Обаче се оказва, че това влияе, защото жените, които имат повече партньори, са дълбоко осъждани и мнението за тях определено не е хубаво, за разлика от мъжете.

2. Разхвърляни и неподредени

Макар вече да се смята, че мъжете и жените си поделят домакинската работа, на жените все още им се налага да поддържат надпреварата в домакинството. Защо? Защото по принцип е много по-лесно жените да бъдат съдени за неразборията в дома.

3. Наднормено тегло

И двата пола имат предразсъдъци относно теглото си. Изследвания показват, че жените с наднормено тегло се чувстват под по-голямо напрежение да свалят килограми, отколкото мъжете.

4. Да бъдеш прям и да отстояващ своето мнение

Една жена, която по-силно и ясно изразява мнението си се счита за властна, агресивна и арогантна, докато при мъжете това се смята за проява на лидерски умения.

5. Да нямаш деца

Жените, които нямат деца често са осъждани за това, че са егоисти. Смята се, че щом си жена, най-нормалното нещо би било да родиш дете. Коя жена не би искала да бъде майка!? Мъжете не получават такива критики. Да бъдеш баща не се счита за съществена част от мъжествеността. Освен това, мъжете имат повече време да решат дали искат да имат деца (все пак нямат биологични часовници).
Прикачвания: 8839613.jpg(19Kb)

Съобщение редактирано от poj160ar - Понеделник, 10.03.2014, 16:15

wrongdreamerДата: Понеделник, 10.03.2014, 21:21 | Съобщение # 218
Лада
Преди малко писах в клюкарника за едни обледени по време на цъфтеж кайсии. Ето копие от "разговора"
в друг форум. На въпроса "какво стана с кайсиите - оцеляха ли ?

Iliyanedkov
Здравей,
smile
няма такова нещо като природата! Тази година имахме рекордни добиви! Оказа се че заледяването на практика "консервира" разцъфналите и разпукалите се цветове. Имахме над 2,5 тона на декар wink което е много добре.
Поздрави!
Събота, 14 Декември 2013 11:17
wrong dreamer
wrong dreamer
ЧЕТОХ МАТЕРИАЛА ВЪВ "ФЕРМЕР". ТИ ТАМ ЗАГАТНА ЧЕ Е ВЪЗМОЖНО ДА НЯМА ПОРАЖЕНИЯ И АЗ И МОЙ ПРИЯТЕЛ ДИСКУТИРАХМЕ ДЪЛГО ВРЕМЕ. ДА СИ ПРИЗНАЯ, МИСЛЕХ, ЧЕ ПОРАЖЕНИЯТА ЩЕ СА "ТЕРМИНАТНИ" - ТОЕСТ, ОЧАКВАХ ЦЕЛИ ДРЪВЧЕТА ДА ЗАГИНАТ ЗАРАДИ ФАЗАТА В КОЯТО СЕ НАМИРАТ. БЕШЕ МИ МАЛКО НЕУДОБНО ДА ПИТАМ, ЗАЩОТО, АКО ИМАШ ЗАГУБИ.......
ЖЕЛАЯ ТИ МНОГО УСПЕХИ - ЗНАЯ, ЧЕ РАБОТИШ ЗДРАВО И ГИ ЗАСЛУЖАВАШ.
Събота, 14 Декември 2013 17:30

poj160arДата: Понеделник, 10.03.2014, 21:35 | Съобщение # 219
Лексус
wrongdreamer, Митаче, успокои ме. Нали писах в клюкарника, че така ме изнанада времето и с Хосуи-то, но пак роди де. А на колегата Божидар, който го водих на Аграта му роди само 1 плод. Абе и доста съм си патил де, че то кой ли не е ... с природата не можеш да се бориш, както и от собствените си и чуждите грешки се учиш и се поправяш ... (аз не че съм специалист де, все пак аз съм любител, но съм понаучил това онова - къде от опит проба - грешка, къде от нета, къде от приятели агрономи и растениевъди, къде от всички Вас ...). Той и колегата започна да се интересува от екзотиките и редките "ценни породи". cool wink smile

poj160arДата: Понеделник, 10.03.2014, 21:38 | Съобщение # 220
Лексус
Две магнитни бури връхлитат Земята през март

Две са датите през март, в които ще има по-силни магнитни бури. Най-активни изригвания се очакват на 11 и 28 март. Днешният ден също попада сред тези с по-висока активност, а според специалистите, най-податливи на влиянието им ще бъдем в часовия пояс от 22 часа до полунощ. Въпреки това, женският месец ще премине сравнително спокойно, а всички дни, в които се очакват магнитни бури са 14, 16, 24, 27, 31 март.
Според учените, слънчевите изригвания биха могли да навредят на човека, само при условие, че Земята е лишена от атмосфера. Освен въздушната защита, магнитното поле на нашата планета също ни предпазва от сериозен риск. "Силният поток от високо заредени енергетични частици като протони, електрони и хелиеви ядра, наричани още алфа частици, достига до земята и представлява опасна за живота радиация. Магнитните бури нямат доказана вреда за човека, но все пак могат да въздействат негативно", коментира астрономът от обсерваторията във Варна, Ева Божурова. По думите й, обикновено магнитните бури предизвикват също повреди и смущения на техническата инфраструктура, електронната техника и радиовръзките на високи честоти.
За дни с по-силни магнитни бури, лекарите препоръчват на хората, склонни към мигрена и високо кръвно налягане да обърнат повече внимание на здравето си. Желателно е в такива периоди да спим най-малко 7-8 часа, да прекарваме повече време на чист въздух и да хапваме повече растителна храна, мляко и млечни продукти. /pik.bg
Прикачвания: 3641037.jpg(71Kb)

wrongdreamerДата: Сряда, 12.03.2014, 20:24 | Съобщение # 221
Лада
Сина ми пристигна в отпуск, а след 2 седмици и снаха ми ще дойде. Малко време ми остава за сайта, но все се намира по малко.
Ordonez вече имам лаборатория за изследване на почвата и след седмица ще започвам тестове за NPK и микроелементи. По думите на продавача, прецизна е колкото всяка лаборатория. Много съм впечатлен защото моята почва е отвратителна и става само за лозя, а аз искам всичко да имам. Мисля да приготвям компост "по рецепта" и за различни култури - различна почва.
В смисъл на зеленчукови култури, те дърветата ще искат само мулчиране с различни по състав мулчове за да компенсирам недостига на елементи.
И така, един ден, кой знае.....
applause good hello hippy pray

poj160arДата: Сряда, 12.03.2014, 21:03 | Съобщение # 222
Лексус
wrongdreamer, Митаче поздравления за лабораторийката, ще имаш радост и в семейството с домочадието... smile wink

OrdonezДата: Сряда, 12.03.2014, 21:12 | Съобщение # 223
Лексус
Браво, ето една чудесна новина smile

wrongdreamerДата: Четвъртък, 20.03.2014, 09:38 | Съобщение # 224
Лада
Въпросът ми е ЗАЩО ???
- Защо доставчикът на пица пристига по-бързо от Бърза Помощ??
- Защо жените не могат да си слагат спирала за мигли със затворена уста??
- Защо лимоновият сок съдържа изкуствени ароматизатори, а таблетките за миялната машина..натурален лимонов аромат??
- Защо на опаковките с храна за кучета пише: "С нов по-добър вкус!"..Кой я е пробвал??
- Всеки е чувал за неразрушимата Черна Кутия на самолета..Защо не направят целият самолет от този материал??
- Защо пилотите 'Камикадзе' носят каски??
- Защо тъпакът Ной не ги е утрепал тия последни два комара??

OrdonezДата: Четвъртък, 20.03.2014, 11:35 | Съобщение # 225
Лексус
хахахах оххх

Форум Екзотик Плантс България » ФОРУМЕН ОФТОПИК » Отворено денонощно за скучаещи : » Навойни /новини/ (съвременна версия в тълкуването на думата"новини")
Страница 15 от 23«1213141516172223»
Търси: