ТЪРСЯ РАСТЕНИЕ !!! - Форум Екзотик Плантс България
Сряда, 07.12.2016, 11:33
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 1 от 512345»
Форум Екзотик Плантс България » ФОРУМЕН ОФТОПИК » Отворено денонощно за скучаещи : » ТЪРСЯ РАСТЕНИЕ !!! (Тук дискутираме , кой какво търси от света на растенията.)
ТЪРСЯ РАСТЕНИЕ !!!
OrdonezДата: Събота, 16.02.2013, 00:23 | Съобщение # 1
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline
Отварям темата ТЪРСЯ!
Всеки търсещ нещо от света на растенията може да пише и всеки може да му отговаря без да се съобразява с това какво има в онлайн магазина и какво няма . С две думи , тема без ограничения на дискусиите. Можете също да пишете за растения които ги има в други разсадници , но ви се струват скъпи и непосилни за вас като цена, така ние ще сме в час, относно бг пазара и цените му. Важно е да се знае , че при нас няма цензура и никога не е имало, единственото нещо към което се стремим е взаимното разбирателство .
Пример : Търся посадъчен материал киви 5 броя сорт ........ , но на цена около десетина лева, помагайте. Или търся портокалово дръвче поне 180 см височина добре разклонено с дебело стъбло , но да ме максимум 40 лв по нагоре не ми се дават и така нататък.
Така както ние , така и останалите потребители ще имат възможност да четат и отговарят. Успех.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

RossindaДата: Събота, 16.02.2013, 00:31 | Съобщение # 2
Симсон
Група: Блокирани
Съобщения: 22
аз търся Градинска Азалия - azalea japonica

OrdonezДата: Събота, 16.02.2013, 00:42 | Съобщение # 3
Лексус
Ако не намериш до седмица , ще се наложи да ги пусна в магазина , имам азалии японика, но не помня какви цветове, мисля че до двайсетина дни ще цъфнат и ще мога да ти кажа, какви са , със сигурност имам тъмночервени, жълти и сини, точно този цвят го нямам, ще кача и снимки разбира се на растенията, контейнерите са 4 литрови, но ако някой друг има нека пише , за това е темата. Някъде в архивите на първа страница съм пускал снимки , ако се не лъжа миналата пролет.

RossindaДата: Събота, 16.02.2013, 01:40 | Съобщение # 4
Симсон
не ми е спешно , след март ми трябват за да ги засея директно в градината, в момента тук е , както казва Емо Снегояда по БТВ - КУЧИ СТУД! biggrin

Блокиран3Дата: Неделя, 17.02.2013, 00:08 | Съобщение # 5
Москвич
Съобщения: 311
Аз да си кажа за какво имам мерак.
МАНГОООО те това ми е най големият мерака
Авокадо плододаващо.
Actinidia - Soreli и това ми е мерак да го имам.
Olea малка червеникава леко изкривена. КАЛАМАТА.
Няколко вида плумерии НО не БЕЛИ и по възможност резници за да не давам излишни пари за семена или растения.
Стрелизиите са ми също ГОЛЕМИЯТ мерак : reginae и reginae Mandelas Gold. Не ми се дават повече от 10лв.
Трахикарпус
Всякакви цитруси които ги нямам в колекцията си.

За сега това.

София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
LZ1LPK, A1(Rh-)http://exotic.bg/

Съобщение редактирано от chicholyubo - Неделя, 17.02.2013, 10:18

OrdonezДата: Неделя, 17.02.2013, 11:28 | Съобщение # 6
Лексус
Любо
Авокадо плододаващо - тоз проблем се решава или да ти изпратя клонки от плододаващо дърво , за да си го облагородиш или сега като се затопли трайно да си вземеш едно.
Actinidia - Soreli и това ми е мерак да го имам - това аз пък какъв мерак имам , не е истина, но за съжаление неееднократно обясних какво е положението с цените на Сорели и не можем да влезем в ценовия диапазон до 15 лв за растение , поне за сега , ако има вратичка , то бъди сигурен ще я намеря.
Olea малка червеникава леко изкривена. КАЛАМАТА - не си попитал, не си намерил
Няколко вида плумерии НО не БЕЛИ и по възможност резници за да не давам излишни пари за семена или растения. - за червени ок имаме, но за резници нямаме, от червените само възрастни растения, но мисля че една наша колежка и съм сигурен де има резници на червени плумерии, трябва да се сетя ника и от Царево е ще ти даде, ако има излишна
Стрелициите са ми също ГОЛЕМИЯТ мерак : reginae и reginae Mandelas Gold. Не ми се дават повече от 10лв. - в този ценови диапазон, само едногодишни семенаци , мисля че се намират из нета
Трахикарпус - е те тва го има навсякъде biggrin
Всякакви цитруси които ги нямам в колекцията си. - като Citrus × aurantium - Seville Orange дето можеш и на двора да си го засадиш и зимата завиеш с одеало като на Olie ли ?

OllieДата: Неделя, 17.02.2013, 13:50 | Съобщение # 7
Трабант
Съобщения: 110
Ей т'ва растение никой ли не го иска? Викат ни в понеделник с бат' Гоши да го махаме от този индуски храм който се намира в Ангор (Камбоджа) . Значи най-късно във вторник ще бъде сложен в 100 литров контейнер и ще бъде пуснат за продаване тук в магазина.Моля се само да не го вземе някой Бос на борса за дърва... че тогава ще е много жалко за труда.

OrdonezДата: Неделя, 17.02.2013, 13:52 | Съобщение # 8
Лексус
Хаха тва трябва да е някакъв фикус , като му гледам кореновата система или ..... греша ?

OllieДата: Неделя, 17.02.2013, 14:06 | Съобщение # 9
Трабант
Това уникално растение е Tetrameles nudiflora (:

Добавено (17.02.2013, 14:04)
---------------------------------------------
Между другото Индиана Джоунс и Томб Райдър са снимани в този храм.

Добавено (17.02.2013, 14:06)
---------------------------------------------
Оспамих темата... сори

milenДата: Неделя, 17.02.2013, 18:26 | Съобщение # 10
Симсон
Това,което аз търся е:
1.Какао
2.Манго
3.Салак
Няма значение,дали са големи или малки,важното е да са облогородени.

sashadimovaДата: Неделя, 17.02.2013, 18:46 | Съобщение # 11
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 15
И аз да си кажа-искам да купя Маурели-малко растение

OllieДата: Неделя, 17.02.2013, 23:25 | Съобщение # 12
Трабант
Търся Кардамон , Канелено и Какаово дръвче. И много други неща ,но поетапно ще пиша.

OrdonezДата: Понеделник, 18.02.2013, 18:11 | Съобщение # 13
Лексус
Quote (sashadimova)
И аз да си кажа-искам да купя Маурели-малко растение

Следи началото на месец март, ще пусна Маурелита на прИмоция за активни членове под 10 лв (за брой), големи растения, прИмоцията ще има условие - по едно растение на клиент. Говорим за сериозни Маурелита , не дечковци biggrin
Така че успех.

zzzДата: Понеделник, 18.02.2013, 20:11 | Съобщение # 14
Балканче
Съобщения: 5
Quote (Ordonez)
Следи началото на месец март, ще пусна Маурелита на прИмоция за активни членове под 10 лв (за брой), големи растения, прИмоцията ще има условие - по едно растение на клиент. Говорим за сериозни Маурелита , не дечковци
Така че успех.

А не активните имат ли някакъв шанс

OrdonezДата: Понеделник, 18.02.2013, 21:28 | Съобщение # 15
Лексус
Quote (zzz)

А не активните имат ли някакъв шанс

Ако станат активни до тогава разбира се biggrin

Форум Екзотик Плантс България » ФОРУМЕН ОФТОПИК » Отворено денонощно за скучаещи : » ТЪРСЯ РАСТЕНИЕ !!! (Тук дискутираме , кой какво търси от света на растенията.)
Страница 1 от 512345»
Търси: