ТЪРСЯ РАСТЕНИЕ !!! - Page 2 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 04.12.2016, 17:20
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 2 от 5«12345»
Форум Екзотик Плантс България » ФОРУМЕН ОФТОПИК » Отворено денонощно за скучаещи : » ТЪРСЯ РАСТЕНИЕ !!! (Тук дискутираме , кой какво търси от света на растенията.)
ТЪРСЯ РАСТЕНИЕ !!!
Блокиран3Дата: Понеделник, 18.02.2013, 22:08 | Съобщение # 16
Москвич
Група: Блокирани
Съобщения: 311
Статус: Offline
Ordonez, Знам че си ми обещал един калем за авокадото. За сорелито си ми казал как стои въпроса но просто го споделих, плумериите очаквам оферта, знам че си ми обещал читава ефтина стрелиция регина, трахита искам малки за да ги тествам на моят климат. Малки като тези вашинктонии които подарявах но не можах да си намеря темата. Явно се е затрила някъде. Казваше се "Гешенгите на Чичо Любо"

А за какаово дърво, дуриан мангустен какво ще кежеш ?
Имам голям мерак за тях.

София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
LZ1LPK, A1(Rh-)http://exotic.bg/

OllieДата: Понеделник, 18.02.2013, 22:25 | Съобщение # 17
Трабант
Съобщения: 110
Ее браво , Любак , радвам се че подкрепяш за какаовото дърво. Знам че много лесно се гледа и че плододава в контейнер.

Блокиран3Дата: Понеделник, 18.02.2013, 22:26 | Съобщение # 18
Москвич
Съобщения: 311
Quote (Ollie)
Ее браво , Любак , радвам се че подкрепяш за какаовото дърво. Знам че много лесно се гледа и че плододава в контейнер.

Подкрепям, но няма от къде , дори в ибей са кът.

София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
LZ1LPK, A1(Rh-)http://exotic.bg/

OllieДата: Вторник, 19.02.2013, 00:26 | Съобщение # 19
Трабант
Съобщения: 110
Любак , аз предлагам да си поръчаме плода... обикновено вътре има средно по 30 семенца (20-40 бр.) излиза $40 с доставката до BG
Плододава на 3-4 година. Друг вариант не виждам за момента. Ако искаш ще се организираме двамата или и още някой ако иска да се включи и да си разделим разходите.
Ще вземем 2 бр. плодове - един за теб и един за мен. Отваряме , сеем , чакаме , ако излезе нещо само при мен - пращам ти половината на теб и обратното - ако на теб ти поникне а на мен - не , тогава ти пращаш някой друго на мен.
Пък вече като пораснат и плододават ще размножаваме и ще продаваме на Ордонез biggrin да си избием парите.

OrdonezДата: Вторник, 19.02.2013, 02:10 | Съобщение # 20
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Quote (chicholyubo)
Ordonez, Знам че си ми обещал един калем за авокадото. За сорелито си ми казал как стои въпроса но просто го споделих, плумериите очаквам оферта, знам че си ми обещал читава ефтина стрелиция регина, трахита искам малки за да ги тествам на моят климат. Малки като тези вашинктонии които подарявах но не можах да си намеря темата. Явно се е затрила някъде. Казваше се "Гешенгите на Чичо Любо"

А за какаово дърво, дуриан мангустен какво ще кежеш ?
Имам голям мерак за тях.

Калем от плододаващо авокадо, когато кажеш ти изпращам както на теб така и на всички които искат, но моля ви да не е след 10 март, защото след тази дата няма да имам , може и по рано да свършат, смятам тия дни да започвам да облагородявам моите растения така че както се казва в едно тв шоу... "няма време"
За Сорелито сме се разбрали
Читави стрелиции както ти казах имам, ще уточним нещата с тях относно годините и цената (говорим за възрастни и евтини)
Трахи малко каквото искаш имам колкото искаш, но ти не уточни че искаш такова трахи, каквито вашингтонии раздаваше ти наляво и надясно, а и аз нямаше как да позная.
Темата ти никой не я е барал, трябва да си е там, поне аз не съм я барал , ако я е барал някой друг да си признае smile
Какао, Дуриан и Мангостин, аз лично нямам никакъв интерс към тези растения, като изключим какаото което се отглежда сравнително по лесно от останалите две. И въпреки всичко, надали ще има повече от 5-6 човека които да искат да си отглеждат какао. Идват топлите сезони, народа се е юрнал да си оправя градинките, там трябва да се наблегне. smile

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

OrdonezДата: Вторник, 19.02.2013, 02:36 | Съобщение # 21
Лексус
Айде и аз да се включа търся.........семена (пресни или млади растения)

MORACEAE
Breadfruit - не на всяка цена
Jackfruit and Related Species - не на всяка цена

ANNONACEAE
Sugar Apple - мда , много ми трябва
Atemoya
Soursop
Custard Apple - и това много ми трябва
Ilama

ROSACEAE
Capulin
Red Ceylon Peach

CHRYSOBALANACEAE
Sansapote

OXALIDACEAE
Bilimbi

RUTACEAE
White Sapote - и това ми трябва много
Wampee

MELIACEAE
Santol
Langsat

MALPIGHIACEAE
Nance

EUPHORBIACEAE
Bignay and Related Species
Emblic
Otaheite Gooseberry
Rambai and Related Species

ANACARDIACEAE
Purple Mombin
Yellow Mombin and Related Species

SAPINDACEAE
Pulasan
Mamoncillo
Akee

TILIACEAE
Phalsa

ELAEOCARPACEAE
Jamaica Cherry

BOMBACACEAE
Chupa-Chupa

GUTTIFERAE
Mamey
Bakuri

FLACOURTIACEAE
Ketembilla
Kei Apple

PASSIFLORACEAE
Water Lemon
Banana Passion Fruit
Sweet Calabash

CACTACEAE
Strawberry Pear
Barbados Gooseberry

MYRTACEAE
Costa Rican Guava
Jaboticabas
Jambolan
Malay Apple
Java Apple
Water Apple
Surinam Cherry
Rumberry
Grumichama
Pitomba

SAPOTACEAE
Sapodilla
Sapote
Canistel
Lucmo - това го търся вече трета година и тази година съм дал бойната задача на леля ми да ми донесе няколко плода от Перу.
Abiu
Star Apple

EBENACEAE
Black Sapote
Mabolo

SOLANACEAE
Mexican Husk Tomato
Tree Tomato

RUBIACEAE
Genipap

CUCURBITACEAE
Cassabanana - това е много интересни и си заслужава, може и тема да пусна за него

Всички останали които не са подчертани ги търся но не на всяка цена :)

OrdonezДата: Четвъртък, 16.05.2013, 22:49 | Съобщение # 22
Лексус
Търся Гиберелинова киселина

poj160arДата: Петък, 17.05.2013, 09:44 | Съобщение # 23
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
smile Здрасти Гога, я виж тук, но пише че наличността в момента е изчерпана, попитай за евентуална доставка:
My WebPage

Във http://forum.flowersnet.info си питал за наличност и предполагам чакаш отговор.

За стратификация на семена
Гиберелиновата киселина се прилага във вид на разтвор, в който семената се накисват за 24 часа. Концентрацията на разтвора обикновено е в рамките на 100 - 450 части на милион. При по-големи семена с твърда обвивка е необходимо тя да се надраска (например с шкурка или да се направят внимателно няколко повърхностни разреза с остър нож), за да може самото семе да поеме от разтвора.

Из нета намерих това, че тази киселина може да се замества спокойно от "No Mercy Supply", която по принцип може да не се разрежда и цената е 20,00 лева:
My WebPage

Добавено (17.05.2013, 09:26)
---------------------------------------------
smile Пращам ти Гого една табличка за работа:

My WebPage

Добавено (17.05.2013, 09:26)
Други цени:

My WebPage

Добавено (17.05.2013, 09:44)
My WebPage

Ето тук с помощта на преводача на "чичко Гугъл" може да се черпи интересна информация:

My WebPage

Добавено (17.05.2013, 09:44)
My WebPage

Ето тук с помощта на преводача на "чичко Гугъл" може да се черпи интересна информация:

My WebPage

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Петък, 17.05.2013, 09:36

OrdonezДата: Петък, 17.05.2013, 12:19 | Съобщение # 24
Лексус
Да повечето неща ги знам, но на повечето места удрям на камък, днес разфоварях с колега от ВСИ, може би там ще намеря нещо, но все още продължавам да търся.

poj160arДата: Петък, 17.05.2013, 19:34 | Съобщение # 25
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Тогава от чужбина трябва да се търси. не знам ако се знаят точно съставките и консистенцията дали не може да се направи, а?

Добавено (17.05.2013, 19:22)
smile Гого, преди малко прочетох в нета, че няква жена ползва в домашни условия противозачатъчни средства за жени. Казва, че вършат чудесна работа, странно, нали!? biggrin Виж тук:

My WebPage

И тук. Даже има таблици с дозировките за съответните растения. Сигурно ще са от полза за повечето от нас:
My WebPage

Добавено (17.05.2013, 19:34)
Приетеля попитай в "Орбис Вириде" ЕООД. Тя се намира в Пловдив. В техния сайт прочетох за Гиберелиновата киселина, но не намерих цени. Ето контактите им за връзка:

4000 Пловдив
ул. Д-р Владо 30
Тел/Факс: 032 / 622535
Мобилен: 0878 720 225
E-mail: info@orbisviride.com
Web: www.orbisviride.com

ПОСЛЕПИС: И това не е реклама /за колегите от форума се отнася/. Просто, търсейки инфо за киселината искам да помогна на Гогата да си сварши работата!

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Петък, 17.05.2013, 19:24

gydjДата: Събота, 01.06.2013, 00:56 | Съобщение # 26
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 22
Търся дървовидния храст - анисодонтея. Има го близо до Куклен (на бензиностанцията на ОМВ, на околовръстното на разклона за Браниполе), две големи над 2 метра дървета с жълти преплетени стволове. Досега съм го откривал само в каталога на градински център Стрелиция до София, но отдавна е изчерпан. Прилича на нещо като "щамбова маргаритка" biggrin или донякъде и на топиарната форма на чаеното дърво, което вие предлагате.

Съобщение редактирано от gydj - Събота, 01.06.2013, 01:06

OrdonezДата: Събота, 01.06.2013, 08:29 | Съобщение # 27
Лексус
Да много е красив и ефектен , особено подрязан, ако не намериш, може и да внесем няколко бройки тези дни, въпреки, че нямаме запитвания до сега за него.

gydjДата: Неделя, 02.06.2013, 12:36 | Съобщение # 28
Симсон
Благодаря ти, предварително smile

А да питам и за още едно растение - има ли възможност да внесете след време някои от по - екзотичните листопадни магнолии. Вече има няколко вида жълта магнолия, която съм откривал само в Метро на гол корен, естествено полуизсъхнала и хербаризирана biggrin

Тук има страхотни видове, но са скъпи, защото са новосъздадени и регистрирани, и затова надуват цената - сайт

OrdonezДата: Неделя, 02.06.2013, 13:20 | Съобщение # 29
Лексус
Quote (gydj)
Тук има страхотни видове, но са скъпи, защото са новосъздадени и регистрирани, и затова надуват цената - сайт

Изключително си прав с това твърдение, да цената се надува (завишава) при повишено търсене и монопол от страна на вносителите или производителите. Радостното обаче в случая е , че ние работим с Урбандзидис, който разбира се има разсадник и в Хамбург - Германия. Това е причината да има възможност да осигури определени вариации на листопадните магнолии. Записвам си и при следващото зареждане ще ви дам информация какви можем да осигурим. А до тогава, ако някой от форума разполага с интересни и редки може да пише в темата и да помогне разбира се. Успех.

gydjДата: Неделя, 02.06.2013, 18:24 | Съобщение # 30
Симсон
Чудесна новина, благодаря Ви smile

Форум Екзотик Плантс България » ФОРУМЕН ОФТОПИК » Отворено денонощно за скучаещи : » ТЪРСЯ РАСТЕНИЕ !!! (Тук дискутираме , кой какво търси от света на растенията.)
Страница 2 от 5«12345»
Търси: