ТЪРСЯ РАСТЕНИЕ !!! - Page 3 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 10:57
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 3 от 5«12345»
Форум Екзотик Плантс България » ФОРУМЕН ОФТОПИК » Отворено денонощно за скучаещи : » ТЪРСЯ РАСТЕНИЕ !!! (Тук дискутираме , кой какво търси от света на растенията.)
ТЪРСЯ РАСТЕНИЕ !!!
wrongdreamerДата: Сряда, 19.06.2013, 10:56 | Съобщение # 31
Лада
Група: Проверени
Съобщения: 889
Статус: Offline
АБЕ ЗАЩО НЕ СЕ ПРОМОТИРАТ ПЕКАНИТЕ ? ТРЯБВА ДА ЗНАЕТЕ,ЧЕ ТОВА Е МНОГО КРАСИВО И ГОЛЯМО ДЪРВО /ПОВЕЧЕ ГОЛЯМО/
РАЖДА ИЗОБИЛНО, БОЛЕДУВА ОТ 1-2 БОЛЕСТИ, ПО ВКУСНО Е ОТ НАШЕНСКИЯ ОРЕХ, ЧЕРУПКАТА Е КАТО ХАРТИЕНА, НЕ ГО ЯДАТ РАЗНИ БУБУЛЕЧКИ И АКО ИЗКЛЮЧИМ ФАКТА, ЧЕ РАЖДА СЛЕД 10-15 ГОДИНИ, ТОВА Е МНОГО ЦЕННО И КРАСИВО РАСТЕНИЕ.
ВИРЕЕ МНОГО НА СЕВЕР /КАКТО И НА ЮГ/ И СЕ ПРИХВАЩА ЛЕСНО.
НЕОБЛАГОРОДЕНИТЕ РАСТЕНИЯ ПЛОДОДАВАТ ОТ ПО КЪСНО.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

OrdonezДата: Вторник, 25.06.2013, 15:12 | Съобщение # 32
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Здравей колега, Пеканите вървят доста успешно в продажбите си. Но едно промотиране би им се отразило доста добре разбира се.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

lucky288Дата: Понеделник, 10.03.2014, 01:06 | Съобщение # 33
Трабант
Съобщения: 175
Здравейте, някой има ли двуцветна хортензия, на която венчелистчетата по края са бели? Търся резници. Мога да се реванширам с резници от розова хортензия. Предварително благодаря.

peterstamovДата: Понеделник, 10.03.2014, 11:42 | Съобщение # 34
Москвич
Група: Приятели
Съобщения: 248
Някой от Франция няма ли да донесе един калем от ябълката Juliet да я видим?

May the Force be with you

OrdonezДата: Понеделник, 10.03.2014, 14:01 | Съобщение # 35
Лексус
Внасям Жулиет и Редлов тези дни. Но не от Франция.

OrdonezДата: Понеделник, 10.03.2014, 14:02 | Съобщение # 36
Лексус
lucky288, ако не се отзове никой ще ти заделя като цъфнат едно растение подаръче, че сега не знам коя хортензия каква е.

wrongdreamerДата: Понеделник, 10.03.2014, 16:46 | Съобщение # 37
Лада
Понеже това е кой какво търси - аз пък търсех Ред лав. Дано съм намерил. И дано е гол корен.
Днес си купих "Супер ред чийф" и новината ме заварва избързал, но се надявам да намеря място.

poj160arДата: Понеделник, 10.03.2014, 17:15 | Съобщение # 38
Лексус
Съобщения: 2107
wrongdreamer, Митаче виж братята руснаци:

My WebPage

wrongdreamer, Митаче на каква цена го взе дръвчето "Супер ред чийф" ако не е тайна. От сума време съм мераклия на този сорт. На Аграта говорихме за подобни сортове, но са силно зависими от поливане с добавка на течни торове, като гръцките и испански овощни дръвчета. Не помня как се казваше това поливане?

Не помня дали Гогата ще включи от този сорт в общата поръчка с гърка от Зденек?

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Понеделник, 10.03.2014, 17:17

wrongdreamerДата: Понеделник, 10.03.2014, 17:23 | Съобщение # 39
Лада
RED CHIEF е отличен сорт, но SUPER RED CHIEF, е по едър, по ран, по устойчив и по красив на цвят.
Ако Ordonez докара REDLOVE на подложка М9 или друга низкостеблена - ще си купя. Имам клиенти за плодовете. Дано само не са скъпи, но когато вноса е толкова сложен е възможно.
А RED CHIEF имам 7-8 дървета и плода е много готин. Издържа до февруари в мазе. После леко поисъхва, но пак е добър за ядене.
Купих го на 5лв. Поне 5-6 овощари го продават - Шумен, Търново, София и т.н. И може да се сади по късно ако е в конопен чувал.

Съобщение редактирано от wrongdreamer - Понеделник, 10.03.2014, 17:28

poj160arДата: Понеделник, 10.03.2014, 17:39 | Съобщение # 40
Лексус
В Софето имаш ли представа от кой да видя, че е пълно с измамници и не знаеш от къде какво да вземеш, знаеш говорили сме. По принцип мисля да изчакам доставката на Гого де, само да видим какво ще има... cool wink

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

OrdonezДата: Понеделник, 10.03.2014, 18:59 | Съобщение # 41
Лексус
Ред чиф ми е един от любимите сортове за консумация, но и аз съм си малко капризен, предпочитам плодове расли поне на 600-700 м. н.в, защо ли ? smile , а сега де smile

Хубавото в случая е , че цвета се получава и при ниска надморска височина, а при ред чиф това не е така, при него има голяма разлика в цвета при различната надморкска височина, но това е друга тема. Вкуса също е друг.

OrdonezДата: Понеделник, 10.03.2014, 19:26 | Съобщение # 42
Лексус
В крайна сметка някой опитвал ли е Редлаф, че ме сърби да науча вкуса и от първа ръка ?

wrongdreamerДата: Понеделник, 10.03.2014, 21:02 | Съобщение # 43
Лада
Аз също питах един швейцарец. Отговори ми така - нещо като Фуджи, но по плътна пулпа, по малко киселини и много по красиво. Хрупкаво е /това го прави надморската височина/ сладко е и с сравнително дребно.
Иво ябълките /някои други плодове, също/ трябва да имат часове студено време, за да развият аромат, захарност и хрупкавост. Същото важи за боровинките / няма хрупкавост, но не са меки/
Без червената. Тя е за по равно място. Тях ги отглеждат в нещо като оризища. Напр. 20дка каре с насип наоколо на 1м. Когато е готова за бране, карето се наводнява /.50см вода/ и удрят с големи колове по водата. Боровинките са по леки и изплуват Събират ги с едни мрежи като за пеперуди. Вътре има големи каици - сипват ги вътре. Най търсения сок в Америка е Cranberry juis - сока от червена боровинка.
Това съм виждал - но може така да берат плодове само за сок. То май други няма - сок, сос и замразени.

lucky288Дата: Понеделник, 10.03.2014, 21:23 | Съобщение # 44
Трабант
Съобщения: 175
Quote Ordonez ()
lucky288, ако не се отзове никой ще ти заделя като цъфнат едно растение подаръче, че сега не знам коя хортензия каква е.

Предварително Благодаря, Ордонез.

poj160arДата: Понеделник, 10.03.2014, 21:25 | Съобщение # 45
Лексус
Е, нали има и сушени червени боровинки - купувам редовно за баща ми. Много ги меле, но не ще да яде пустото годжи бери и това е, а имам от него още сушено (мое си производство smile ). Нали има и сортове, които пак са малки на височина, но не са стелещи, а храстовидни и живеят в нормална почва като всички растения. А това с "водното" бране на плодчетата е много интересно. Гледай сега как ще ме караш да търся в ю-туб видео да оплакна очите... surprised cool smile wink

Съобщение редактирано от poj160ar - Понеделник, 10.03.2014, 21:27

Форум Екзотик Плантс България » ФОРУМЕН ОФТОПИК » Отворено денонощно за скучаещи : » ТЪРСЯ РАСТЕНИЕ !!! (Тук дискутираме , кой какво търси от света на растенията.)
Страница 3 от 5«12345»
Търси: