ТЪРСЯ РАСТЕНИЕ !!! - Page 4 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 16:37
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 4 от 5«12345»
Форум Екзотик Плантс България » ФОРУМЕН ОФТОПИК » Отворено денонощно за скучаещи : » ТЪРСЯ РАСТЕНИЕ !!! (Тук дискутираме , кой какво търси от света на растенията.)
ТЪРСЯ РАСТЕНИЕ !!!
wrongdreamerДата: Понеделник, 10.03.2014, 21:51 | Съобщение # 46
Лада
Група: Проверени
Съобщения: 889
Статус: Offline
Vaccinium oxycoccos или Oxycoccus palustris са обикновената и северната черв. боровинка. Има още два-три вида. Това не го бъркайте с Rabbiteye - които е Vaccinium ashei и си е редовна боровинка, само че червена. Абе и те са една кръстоска от Ню Джързи, но е призната за самостоятелен вид.
Всички са ниски храсти и всички обичат хладни нощи - като при Иво. Всъщност Иво има много по добри условия за толкова различни култури. Гроздето е също растение на студената зима и студената нощ.
Иво приятелката ми има форма на анемия която си е недостиг на желязо и аз садя всичко което ще даде желязо и витамини. Та често съжалявам че при мен е толкова топло и сухо.
Почвата за боровинките винаги е с малко по ниско PH . Най доброто място в света са торфенита полета на Ню Брунзуик в Канада. Те са били блата и почвата е кисела. Десетки хиляди декари с червена боровинка.
Отплеснах се нещо.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

poj160arДата: Понеделник, 10.03.2014, 22:04 | Съобщение # 47
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
wrongdreamer, хич не си се отплеснал ... я, вземи и пиши, че ми стана интересно. И и давай на приятелката от време на време зелен камък, та да видиш как ще хвръкне и само какъв ален цвят ще й придобият ушите ... smile wink

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

wrongdreamerДата: Понеделник, 19.05.2014, 10:35 | Съобщение # 48
Лада
Съобщения: 889
Намерете манго Valencia Pride от някъде. Много е едро - колкото среден пъпеш.

Вижте и капината.

Прикачвания: 4501116.jpg(112Kb) · 0478635.jpg(70Kb)

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

Съобщение редактирано от wrongdreamer - Понеделник, 19.05.2014, 10:56

rosksДата: Четвъртък, 22.05.2014, 21:15 | Съобщение # 49
Балканче
Съобщения: 3
От преди година търся и чета тук за гуава. Искам това растение. Ще го отглеждам на балкона през лятото и в апартамента през зимата. (имах лимон но последния път не успях да прибера в къщи и замръзна). Живея в София. Моля за инфо каква е цената и евентуално доставката? Казвам се Росица. Благодаря flower

OrdonezДата: Четвъртък, 22.05.2014, 23:36 | Съобщение # 50
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
rosks, Здравей Роси, добре дошла във форума за екзотични растения , в който всеки се опитва да помогне , стига да може. както се казва, задружна дружина планина повдига.
Разполагаме с два вида гуава. Едната е ананасова или тъй наречената Фейхоа ( кръстена е на откривателя си ), която е студоустойчива, а другата е тропическа Гуава. В нашия магазин в момента можеш да намериш и двата вида в ценовия диапазон от 7 лв за фейхоата и нагоре в цената и тропическа червена гуава на цена от 21 лв.
От 1 юни пускаме и ягодови гуави, които се изчерпаха през миналата година и сега внесохме млади растения, въпрос на време е да ги пуснем, но на практика разполагаме и с тях

ето ти линк http://www.exoticplantsbg.com/search.....2%D0%B0

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

OrdonezДата: Събота, 07.06.2014, 12:35 | Съобщение # 51
Лексус
търся Chionanthus virginicus

poj160arДата: Неделя, 08.06.2014, 19:48 | Съобщение # 52
Лексус
Я, вижте това, приятели:

Caragana-arborescens-Walker - Изключително траен, красив, бързо развиваща се храст. Това е вид акация
На присадка прави красив чадър с нежни клони към земята , цъфти май с жълти цветчета и търпи всякакво изложение и постни почви , клоните са покрити със сиво-зелена кора. Прави шушулки , хвърля семенца узряващи август месец . Търпи и скалисти почви.

Прикачвания: 3585711.jpg(104Kb)

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

pepeДата: Понеделник, 09.06.2014, 11:42 | Съобщение # 53
Москвич
Съобщения: 349
Ordonez, само това намерих ама са семена:
http://www.gradina.zamakabg.com/%D0%BA%....nanthus _virginicus_fringe_tree/1381

Добавено (09.06.2014, 10:42)
---------------------------------------------
А иначе Иво ще си садя каргана щото медоносна я дават но са ми я обещали на гол корен да ми я дадат есента и съм им казал на пчелите да събират мед от друго да не се мотат biggrin

maydayДата: Сряда, 04.03.2015, 23:21 | Съобщение # 54
Симсон
Съобщения: 59
Дали някой има или знае къде и как може да се намерят едроплодни глог и трънка?

poj160arДата: Четвъртък, 05.03.2015, 00:22 | Съобщение # 55
Лексус
mayday, привет! Виж тук: Crategus meditrranea ЦЪК

OrdonezДата: Четвъртък, 05.03.2015, 00:30 | Съобщение # 56
Лексус
mayday, колко трънки ти трябват, в съседния двор е пълно ( двора е запустял ) , майка ми ги събира и прави компоти, супер са

maydayДата: Четвъртък, 05.03.2015, 19:24 | Съобщение # 57
Симсон
Съобщения: 59
Иво, благодаря.Гого, и на теб благодариа.Аз съм виждал много едър глог на снимка и като познавам вкуса на местните сортове се надявам , че тоя ще е и едър и вкусен. Едроплодни трънки не съм виждал,само сум чувал за тях. А от дребните има и при нас, ама като се е казало да е по-така... И за двете растения няма лоша година.Това е.

boboДата: Понеделник, 09.11.2015, 22:49 | Съобщение # 58
Балканче
Съобщения: 6
Здравейте ,търся резници от Crataegus laevigata ‘Paul’s scarlet ,ако някой съдейства ще съм благодарен?

OrdonezДата: Понеделник, 09.11.2015, 23:05 | Съобщение # 59
Лексус
bobo, мога да предложа нещо от тези сортове
CRATAEGUS Monogyna
CRATAEGUS oxyacantha Paul Scarlet
CRATAEGUS oxyacantha Rosea flore pleno
но най рано февруари, ако те устройва пиши

boboДата: Сряда, 11.11.2015, 22:18 | Съобщение # 60
Балканче
Съобщения: 6
Благодаря за бързия отговор ,по принцип се интересувам ,но цените на които съм ги срещал варират от 70 до 250 лв. бр. и ми идват малко в повечко. А последния вид Crataegus oxyacantha 'Rosea Plena'го имам от размяна на резници ,та за това и питах за резници.

Форум Екзотик Плантс България » ФОРУМЕН ОФТОПИК » Отворено денонощно за скучаещи : » ТЪРСЯ РАСТЕНИЕ !!! (Тук дискутираме , кой какво търси от света на растенията.)
Страница 4 от 5«12345»
Търси: