Бързи въпроси - бързи отговори ! - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 07:08
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 1 от 3123»
Форум Екзотик Плантс България » ФОРУМЕН ОФТОПИК » Отворено денонощно за скучаещи : » Бързи въпроси - бързи отговори ! (Тук питаме всичко , което е извън темата флора.)
Бързи въпроси - бързи отговори !
OrdonezДата: Петък, 02.01.2015, 14:53 | Съобщение # 1
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline
Здравейте, в тази тема, ще се задават всякакви въпроси свързани с техника, музика, наука , изкуство , ежедневие и каквото друго се сетите. Всичко , което е далеч от растителния свят.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

OrdonezДата: Петък, 02.01.2015, 15:03 | Съобщение # 2
Лексус
Аз имам въпрос към вещите, а предполагам , че има поне трима които разбират от техника, за разлика от мен. Аз на практика трудно свиквам да работя с дистанционното на телевизора smile . Ок ... та... за празниците направих подарък на семейството , като поднових стария Самсунг ЛСД 42 инча с LG webOS Smart CINEMA 3D TV - 47LB700V - 47 (119cм) - опресняване на картината 800 Hz

Цялата специфика на телевизора е тук http://www.lg.com/bg/televizori/lg-47LB700V-smart-3d-tv

Имам няколко въпроса.
1. Понеже сме трима в къщи , жената сега ми е на гости, та всяка вечер пускат 3D и аз не мога да гледам, понеже тивито го дадоха с два броя очила, искам да купя трети чифт, та каква е разликата между, пасивни и активни 3D очила , сега сме с пасивни от тези в комплекта.
2. Какви аксесоари може да се добавят към телевизора, като скайп камера примерно, защото има инсталиран скайп но не тръгва заради камерата, предложете нещо съвместимо.
Това са накратко въпросите ми понеже съм абсолютен лаик, гледам това дистанционно не приличащо на нищо с 5 бутона , както баща ми гледа цветния дисплей на джиесема си smile

И допълвам с още един въпрос, понеже флашката която ползвам е кингстън 8 ГБ USB 3.0 , може ли да ползвам вместо нея това http://www.emag.bg/v-nshen....JCXBBBM и ще върши ли същата работа или няма да подкара на телевизора???

poj160arДата: Петък, 02.01.2015, 16:49 | Съобщение # 3
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Аз специално по телевизорите съм бос, защото не съм проявявал интерес към тях. Гледам едни новини и понякога някой филм ако съм пропуснал да го дръпна от някой торрент тракер. cool Може би Пешо Стаменов ще ти свърши работа, но кога ще влезе тук е божа работа, рядко влиза. Тези 2-3 дне бушу почти постоянно активен. Относно преносимия външен хард диск трябва да пробваш с такъв преносител от някой приятел ако има. Трябва да се провери дали тази телевизионна операционна система "WebOS Smart TV" поддържа такава връзка, защото си трябват по принцип драйвери за разпознаване. Но, пробвай както писах може и да стане без проблем.
Относно разликата при активни и пасивни 3Д очила, при пасивните ще забележиш, че е по зле 3D ефекта като гледаш. При активните е отличен 3Д ефекта, цветовете се виждат отлично. При някои хора, които гледат активно 3D получават главоболие, световъртеж и т.н.т. На мен лично не ми е добре като гледам с 3Д очила - когато съм ходил с децата на 3Д кино. Дали гледам 20-тина минути и бягам да пийна биричка, пък жената и децата си гледат.

Абе я прочети тук: ЦЪК

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Петък, 02.01.2015, 16:56

OrdonezДата: Петък, 02.01.2015, 17:10 | Съобщение # 4
Лексус
Ами Иво, на практика поддържа всичко тоз модел и тва дето не е излязло още, смисъл , разбирачи ме съветваха, че още 3-4 години модела ще е актуален и няма да остарее, аз и за тва питах доста преди да реша, та поддържа всякакви външни дискове, обаче въпроса е следния, дали работят като флашките, с каква скорост предават , че да не стане после на 3Д или на фул ХД да не може да смогне харда, мен тва ме притеснява, дали може да смогне като флашката, защото флашката 3.0 USB е с върховна скорост

poj160arДата: Петък, 02.01.2015, 17:17 | Съобщение # 5
Лексус
Трябва да пробваш братле. Аз имам външен хард диск на Самсунг и е страхотен и бърз струваше над 100 лева когато жената го взе, но не съм го пробвал през телевизора, а работя с него през "лапнитопите" в къщи и се държи адски добре и е бърз. Моето LG също има също опции за интернет и ред други неща, но не съм проявявал интерес да го ръчкам да ти кажа честно. cool

Послепис виж, че за този който си си харесал дават това:

"Максимален трафик на данни. Порт USB 3.0 осигурява висока продуктивност при трансфер на данни от и към устройството.", което значи че не би трябвало да имаш забавяне и проблеми. Но трябва да знаеш, че колкото повече данни и файлове има на едно такова устройство или какъвто и да е HDD диск, а не например SDD с клетки (най-ново поколение твърди дискове, приложими в космонавтиката и самолетите, но вече е достъпно и на пазара), толкова повече забавя устройството скоростта на разпознаване на посочения файл, защото е голям обема на информацията. Но предполагам, че няма да го наряскаш толкова бързо с каквото и да било... wacko wink biggrin

Обърни внимание, че ти трябва регистрация в сайта DropBox., като фрий можеш да го използваш облачното пространство за определен период, после трябват кинти.
" Backup софтуер, гратис trial-период - Хард дискът пристига с пробна версия на WD SmartWare Pro, позволявайки Ви да съхраните документи и папки на Сloud, чрез регистрация в DropBox." - това само ако надвишиш възможностите на хард диска!!! Мисля, че няма да ти се наложи.

"Съвместимост USB 3.0 и USB 2.0 - Хард дискът е съвместим както с USB 3.0, така и с USB 2.0." - значи нямаш абсолютно никакви проблеми.

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Петък, 02.01.2015, 17:29

OrdonezДата: Петък, 02.01.2015, 17:27 | Съобщение # 6
Лексус
Да обаче е стотина лева и ми се искаше преди да поръчам да чуя някой който го е тествал , защото филмите са по 15 гигабайта и трафика в секунда не е малък и ако има забавяне, ще има и лаг предполагам , за това ми се ще някой , който наистина го е тествал да каже, дали варианта флаш памет е по добра, но там пък има много кинти набутвация, а тук 1 терабайт можеш да го заредиш и да забравиш. Значи поне инфо дали има разлика от флашката до харда, абе все някой ще е пробвал. ще изчакам да се включи Петьо явно

poj160arДата: Петък, 02.01.2015, 17:31 | Съобщение # 7
Лексус
Отиди там от където си взел "Киното" и ги попитай хората или да ти дадат да пробваш на място ако имат някакъв външен хард диск.

Съобщение редактирано от poj160ar - Петък, 02.01.2015, 17:32

grДата: Петък, 02.01.2015, 20:50 | Съобщение # 8
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 63
Аз имам LG с 3D но е по-стар модел. Имаше 4 чифта очила(пасивни), аз затова го предпочетох точно този модел. Но много рядко ги ползваме, натоварват се очите. Доколкото знам активните очила се ползват само с телевизори, предназначени за тях. Мисля че Самсунг ги използват повече.
Според мен с външния HDD няма да имаш никакви проблеми. Между другото флашките с USB 3.0 изобщо не достигат скоростта, предвидена за този стандарт. На моя ТВ имам само 2.0 и с флашка не става запис, а само с USB HDD. За предпочитане е диск с отделно захранване, а не през USB-то.
Дано съм бил полезен!

poj160arДата: Събота, 03.01.2015, 00:21 | Съобщение # 9
Лексус
Значи, само да отбележа със скромното си мнение извън обсега ми на компетенция, че пасивните цайси са за избягване изобщо когато телекиното не е 3Д ... става това wacko wacko Защо, защото е бедно откъм функциии и от към качеството на изгледа на картината и сериозно натоварва "кратуната" ...

Ами пак се повтарям, като не сте прочели по нагоре поста ми, вижте пък тук: ....
ЦЪК

Съобщение редактирано от poj160ar - Събота, 03.01.2015, 00:22

peterstamovДата: Събота, 03.01.2015, 17:21 | Съобщение # 10
Москвич
Съобщения: 248
Чудих се дали да пусна линк от друг форум, или да преписвам......

3D

May the Force be with you

Съобщение редактирано от peterstamov - Събота, 03.01.2015, 17:29

OrdonezДата: Събота, 03.01.2015, 21:46 | Съобщение # 11
Лексус
Много, ама , много полезен линк, след прекалено обстойно запознаване с действителността , взех , че се гордея, че съм взел правилния избор с модел, серия и прочие, може би трябваше да заложа на осма серия, но пък тези 800 херца, бяха само при този модел, но както и да е, благодаря Стамов за линка.

OrdonezДата: Понеделник, 12.01.2015, 00:43 | Съобщение # 12
Лексус
Колеги, защо на приложението HBO Go на някои филми не ми излизат субтитрите , говоря за смарт приложението ?

wrongdreamerДата: Понеделник, 23.02.2015, 18:35 | Съобщение # 13
Лада
Група: Проверени
Съобщения: 889
Most commercialJapanese plum vari eties grown
are either totally or partially self-unfruitful
and require cross-pollination

Angeleno G G G
Blackamber G G P G G F P F G G F F F
Black Beaut G F F F F F F F F F
Casselman"
Catalina F F F F
EI Dorado F G P F G G F P P F G G
Friart F F F F F F F
Grand Rosa*
July Santa Rosa*
Kelsey F F F G G
Laroda P F P G G P G G F F F F G F
Nubiana*
Queen Ann G P F G G P P P F G F
Queen Rosa G G G F P G G F
Red Beaut G G F P F F F F F F F F
Red Rosa F
Red Roy F
Rosemary F F F F
Royal Diamond F
Royal Red G F F F F F F
Roysum*
Santa Rosa"
Simka*
Spring Beaut G F F F F F F F
Wickson F I G P
Empress- P. domestica(European). Use President or French Prune
President-P. domestica (European). Use Sugar, Standard, or French Prune
G= Good fruit set most years.
F =Fair fruit set most years.

P = Poor fruit or no fruit set most years.

* =Self-fruitful, usually does not need a pollenizer,

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

Съобщение редактирано от wrongdreamer - Понеделник, 23.02.2015, 19:06

poj160arДата: Понеделник, 23.02.2015, 19:45 | Съобщение # 14
Лексус
wrongdreamer, applause за информацията. Виждам, че Анджелино е на първо място, а и пишат навсякъде, че този сорта дава най-едрите сливи, някъде от порядъка нерядко до около 100 -120 грама! Бре, ами сега - то са си като ябълки бре. wacko smile Пък и на възраст 2-3 години започва да плододава, тоест влиза бързо в плододаваща възраст и сливите са готови за бране края на октомври, началото на ноември. В Щатите и Европа е много ценен сорт заради късното плододаване и голямата транспортостабилност и невероятен вкус., а и цената в магазините хич не е малка! cool

Съобщение редактирано от poj160ar - Понеделник, 23.02.2015, 19:51

OrdonezДата: Петък, 27.02.2015, 23:49 | Съобщение # 15
Лексус
Спешно търся това или нещо подобно

ако някой знае в Европа от къде мога да го закупя да пише , моля ,
в краен случай ако не намеря може и това

Форум Екзотик Плантс България » ФОРУМЕН ОФТОПИК » Отворено денонощно за скучаещи : » Бързи въпроси - бързи отговори ! (Тук питаме всичко , което е извън темата флора.)
Страница 1 от 3123»
Търси: