Отворено денонощно за скучаещи : - Page 11 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 04.12.2016, 04:54
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 11 от 26«129101112132526»
Форум Екзотик Плантс България » ФОРУМЕН ОФТОПИК » Отворено денонощно за скучаещи : » Отворено денонощно за скучаещи : (Работно време от 8:00 до 17:00 часа)
Отворено денонощно за скучаещи :
wrongdreamerДата: Понеделник, 23.02.2015, 11:59 | Съобщение # 151
Лада
Група: Проверени
Съобщения: 889
Статус: Offline
Искам от тези, ама няма...
Прикачвания: 5630581.jpg(102Kb)

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

pepeДата: Понеделник, 23.02.2015, 13:42 | Съобщение # 152
Москвич
Съобщения: 349
Аааааа колкото и да гледам Дриймър се ци... виждам biggrin

wrongdreamerДата: Понеделник, 23.02.2015, 18:24 | Съобщение # 153
Лада
Хубави, едри, сочни....., а?
crazy

pepeДата: Вторник, 24.02.2015, 10:32 | Съобщение # 154
Москвич
Съобщения: 349
Това сигурно е слива тип "Лисичи муцунки" smile Опитвал ли си????

wrongdreamerДата: Вторник, 24.02.2015, 14:34 | Съобщение # 155
Лада
Не, но цици съм опитвал, даже няколко пъти съм опитвал.
И съм много доволен.

poj160arДата: Вторник, 24.02.2015, 16:08 | Съобщение # 156
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
wrongdreamer, happy smile

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

peterstamovДата: Четвъртък, 26.02.2015, 00:44 | Съобщение # 157
Москвич
Съобщения: 248

Macadamia

Пробвах някакви ядки. Вкусни са и екзотични!

May the Force be with you

OrdonezДата: Четвъртък, 26.02.2015, 01:52 | Съобщение # 158
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
На борсата в Първенец ги има но са насипни и не бяха скъпи , мисля под 10 лв за кило, но пък са доста вкусни smile

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

poj160arДата: Събота, 28.02.2015, 21:39 | Съобщение # 159
Лексус
Факирски кулинарни трикове

Тези трикове ще направят готвенето още по-приятно, ще спестите много време, а ще имате вкусно ястие, без да се налага отново да посягате към полуготови храни.
Ако ползвате готварски книги, се снабдете със стойка, на която да ги поставяте или използвайте закачалки със щипки в двата края.
Така ще можете да ги държите отворени и висящи от някой шкаф, без да оставяте по тях следи от всяка приготвена гозба.

Зеленчуци със зелен цвят

За да запазите техния цвят, след като сте преминали към топлинна обработка, сложете 1/2 лъжичка сол във водата.

Бързо белене на чесън

За да обелите по-лесно чесъна, го сложете в микровълновата за 20 секунди. Така ще се обели много по-лесно.

Отваряне на буркани

Ако не разполагате с отварачка, ползвайте гумени ръкавици, което дава повече сцепление. Може да сложите буркан с метална капачка на топлината на котлона. Ще се отвори много по-лесно.

Ориз

В готвенето на ориза също има много тънкости, с които да достигнете желания резултат.
Ето кои са триковете в кулинарната обработка на тази зърнеста храна, за да запазите енергийната стойност, полезните вещества, витамини и минерали, добрия вкус.
Задължително мийте ориза, докато престане да пуска “млечна” вода, ако не го накисвате предварително.
Ако накисвате, най-добре да е за около 30-60 минути според годишния сезон. През зимата се оставя във вода за час. Така се размеква, по-бързо достига кулинарна готовност, запазват се много повече ценните вещества в него.
За да е пухкав и неразкашкан, съотношението ориз/вода трябва да е 1:1.25. Има и препоръки, че съотношението трябва да бъде 1:2 и 1:3.
Не махайте капака на тенджерата, докато оризът ври на котлона и 10 минути след като вече е готов. Така ще излезе парата, а варенето на ястието ще премине на съвсем друг режим.
Към края на варенето, котлонът трябва да е съвсем слаб.
Не добавяте сол, докато варите ориза.
За ризото е много подходящ италианският ориз арборио, за паеля дългозърнестият испански ориз, а за десерти изберете кръглозърнест.

Течен шоколад

Ако по стените на бурканчетата с течен шоколад остава доста голямо количество, сипете топло мляко, затворете и разклатете добре. Вече имате вкусен топъл шоколад.
Прикачвания: 6358318.jpg(16Kb)

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Събота, 28.02.2015, 21:40

poj160arДата: Събота, 28.02.2015, 21:41 | Съобщение # 160
Лексус
Зъболекар бере от едно дърво череши, сливи и кайсии

ЦЪК
Прикачвания: 8523909.jpg(29Kb)

peterstamovДата: Петък, 06.03.2015, 11:27 | Съобщение # 161
Москвич
Откраднаха ми две кивита от градината! Потресен съм! sad

poj160arДата: Петък, 06.03.2015, 11:33 | Съобщение # 162
Лексус
Е как, бе човек?!!! Това е ужасно, до там ли са стигнали тези айдуци и растенията да крадат. Това е сигурно някой съсед, да знаеш! sad

От тези в саксиите ли или са ти извадили възрастни кивита от земята?

Съобщение редактирано от poj160ar - Петък, 06.03.2015, 11:35

peterstamovДата: Петък, 06.03.2015, 12:34 | Съобщение # 163
Москвич
Възрастни. Тази щеше да им е 4-та година. Бръкнали са през оградата и рязали копали и така. Чувствам се зле!
Набелязали са ги и хоп......И аз мисля за съседите наоколо! Наредени са три: женско-мъжко-женско. Взели са първото и последното. Все едно са знаели, кои са женските или вероятно крадеца разбира от кивита!

Успокоявам се че не са влезли по-навътре а квот са стигнали от оградата, че на вътре е жълтото и на това дето вече ме е страх да му спомена името че го имам....

poj160arДата: Петък, 06.03.2015, 13:11 | Съобщение # 164
Лексус
Това направо е ужасно! cry Язък за грижите, които си положил и времето, което си загубил ... Таман са били влезли в плододаваща фаза. Виж и се ослушай, може нещо да научиш. Това не е случаен човек, а някой който явно гледа екзотики около теб в района предполагам. Случайни работи няма! sad

Взимай голяма куче, та да се върти около екзотиките, но директно да не припарва до тях, че ще ги унищожи. Божеее, до къде я докарахме екзотики да се крадат ... cool То бива някой да обере някой и друг плод за ядене, но това на нищо не прилича. wacko

Попитай Гого дали може да ти намери от тези кивита в плододаваща фаза и сади наново, направи някаква допълнителна защита на оградата. Сложи например ламарина, бодлива тел или някакви допълнителни решетки в оградата с малки дупки и я повдигни във височина за да няма достъп през нея до каквото и да било, тююююх язък за грижите. Мен ме хвана яд, като знам какво е, пък за теб не знам. Пусни и сигнал в полицията, може нещо да искочи!!!

Оглеждай се за киви като твоите - срязани и песно насадени, то си личи! cool

Съобщение редактирано от poj160ar - Петък, 06.03.2015, 13:16

wrongdreamerДата: Събота, 07.03.2015, 10:26 | Съобщение # 165
Лада
poj160ar, Дай ми един ден аванс за да донеса на работата онези грудки от чуфа. Ти без друго ще минеш първо през мен. Така че не питай за точния адрес - аз ще те упътя.

Форум Екзотик Плантс България » ФОРУМЕН ОФТОПИК » Отворено денонощно за скучаещи : » Отворено денонощно за скучаещи : (Работно време от 8:00 до 17:00 часа)
Страница 11 от 26«129101112132526»
Търси: