Отворено денонощно за скучаещи : - Page 23 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 04.12.2016, 17:23
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 23 от 26«12212223242526»
Форум Екзотик Плантс България » ФОРУМЕН ОФТОПИК » Отворено денонощно за скучаещи : » Отворено денонощно за скучаещи : (Работно време от 8:00 до 17:00 часа)
Отворено денонощно за скучаещи :
poj160arДата: Петък, 04.12.2015, 15:20 | Съобщение # 331
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Статус: Offline
Кои храни подсилват имунитета

Чушки и киви имат много витамин С, който помага за производство на бели кръвни телца.

Основна функция на имунната система е да предпазва от бактериите, вирусите и инфекциите, които предизвикват различните заболявания. Няма научни доказателства, които да свързват пряко промяната в начина на живот и хранителните навици с по-ефективната работа на имунитета. Най-често цел на изследванията в тази посока е каква роля играят възрастта, спортът, стресът, различните добавки и начинът на хранене върху функционирането на имунната система. Все повече се налага изводът, че диетата, която включва много плодове, зеленчуци, пълнозърнести храни и здравословни мазнини, допринася съществено за силен имунитет.
Белите кръвни клетки са жизненоважни за здравата имунна система и способността й да се бори с инфекциите и вирусите. Няколко изследвания показват, че витамин С подпомага производството на повече бели кръвни клетки в тялото. По този начин той също така има своето значение за лекуването на раните и фрактурите и за изграждането на тъканите, костите и зъбите, помага за понижаването на риска от сърдечни заболявания и удар. Най-добрите източници на витамин С са чушките, зелените листни зеленчуци, ягодите, зелето (особено къдравото), кивито, мангото, грейпфрутите.
Биофлавоноидите са група хранителни съставки, които помагат на имунната система да предпазва тялото от замърсителите, които го атакуват. Таксифолинът и рутинът са два важни биофлавоноида, срещащи се в най-голямо количество в цитрусовите плодове (портокали, грейпфрути и др.) и помагащи за доброто усвояване на витамин С. Елагичната киселина - друг биофлавоноид, е често срещана в ягодите, къпините, черешите, гроздето. Според редица експерименти тя блокира клетките, причиняващи рак. Катехините са още един биофлавоноид, който забавя процеса на стареене, от своя страна отслабващ имунната система. Катехините, които са сред най-популярните биофлавоноиди, са в най-високи концентрации в зеления и черния чай.
Според данните от изследванията цинкът повишава броя на Т-клетките, произвеждани от тялото, за да се борят с инфекциите. Това е особено важно с напредване на възрастта, когато недостигът на цинк се среща все по-често. Но имайте предвид, че прекалено многото цинк от хранителните добавки може всъщност да забави имунната система. Нужната дневна препоръчителна доза може да се достигне чрез храни като тиквено семе, борови ядки, морски раци, стриди, говеждо и тъмно пуешко месо.
Витамин Е доказано повишава имунния отговор на организма. Той работи и като антиоксидант, защитаващ от сърдечни заболявания и стареене. Механизмът му на действие включва производството на повече В-клетки, които произвеждат антитела и унищожават микробите и бактериите. Най-добрите естествени източници на витамин Е са пшеничният зародиш, слънчогледовото семе, бадемите, лешниците, сладките картофи и доматите.
Най-често срещаният тип каротеноиди е бета-каротинът, който в тялото се преобразува във витамин А. Той увеличава производството на клетки, борещи се с инфекциите, действа и като антиоксидант. Бета-каротинът опосредствено има и антиракови свойства, защото произвежда имунни клетки - макрофаги, които убиват раковите клетки. Най-добрите хранителни източници на бета-каротин са морковите, сладките картофи, тъмните листни зеленчуци, гъбите, тиквата.

Източник: segabg.com
Прикачвания: 0842033.jpg(14Kb)

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

peterstamovДата: Петък, 04.12.2015, 22:20 | Съобщение # 332
Москвич
Съобщения: 248
Зазимявате ли?
Днес пръсках, мрежички и снимах малко. Тез умните телефони нещо не снимат, но пък е лесно.

Добавено (04.12.2015, 22:20)
---------------------------------------------
Някой разбира ли го тоз бактериален рак по лозата? Появи се нещо по ново-засадените от миналата година. Имам на няколко. Един цитат от нета:

На втората година в основата на развитите млади лозичк се появяват тумори. Счита се , че това е в резултат последействието на биостимулаторите приложени при калусообразуването.
Туморите много приличат на болеста рак по лозата, но не са правени лабораторни анализи. Всички тумори се появяват точно на мястото на калуса и културния сортдо него.

May the Force be with you

Съобщение редактирано от peterstamov - Петък, 04.12.2015, 22:22

OrdonezДата: Петък, 04.12.2015, 22:59 | Съобщение # 333
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
peterstamov, според мен , умния ти телефон се е справил прекрасно, така както и стопанинът поддържа градината си, Перфектно оформени скелетни клони на прасковите. Колко сорта поддържаш и какви ?

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

peterstamovДата: Петък, 04.12.2015, 23:46 | Съобщение # 334
Москвич
Поемам щафетата от бащата. Разширихме обекта. Двете по-възрастни праскови той ги стопанисва от години. Хале казва! Имам още 20-на праскови и нектарини, като 90% са от exoticplantsbg, които са си и по-интересните.

Като цяло имам около 70 дръвчета, като 3 еднакви няма biggrin . Кои стари, кои сега засадени, от някой съм опитал.....Имам и 10-на кивита. 4 Асимини. Бел, мотика, фреза и пръскачка....луд с картечница.

А, забравих! Засега каквото дадат със зеленчуците се изяжда! angel

OrdonezДата: Понеделник, 28.12.2015, 21:22 | Съобщение # 335
Лексус
За една година работа в новия разсадник , постигнахме следните резултати
Страницата ни във фейсбук към днешна дата :
1270 харесвания +3 тази седмица

В сравнение с нас , страницата на Киро , озаглавена Ботаническа градина, въпреки, че има много под нашето видово разнообразие и е във фейса вече цели 2 години има 1362 души харесват това

Само 92 лайка повече за цяла една година, мен това ме радва и не можах да се стърпя да не го отбележа smile :) smile

През следващата 2016, ако има живот и здраве, си обещах да утроя резултата спрямо колегата , хихихи

wrongdreamerДата: Вторник, 29.12.2015, 19:31 | Съобщение # 336
Лада
Група: Проверени
Съобщения: 889
Петьо, аз искам да ти разкажа за тези образувания.
Различните подложки растат с различно темпо. От друга страна, калемите също имат различен интензитет. В мястото на срастването се натрупва "енергия" от различията.
Получават се тези "токмаци", които са покрити и ако ги оголиш ще видиш , че тъканта си е здрава. При еднакви подложки / моите са SO4 /но различни сортове, това се получава като компенсаторна зона. Например Афродита расте много бързо и има такива зони, а Катя е с умерен растеж и няма. Двата сорта произлизат от една пътека и са регистрирани на Бабриков.
Не се безпокой - всичко е наред. Обикновено, подложката под това е много, много тънка.
Та казвам, че си е нормално срастване.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

peterstamovДата: Вторник, 29.12.2015, 22:31 | Съобщение # 337
Москвич
Както пишеш тъканта си е здрава.....
След книгата, няколко статии и проучвания натам ми се виждат нещата!
Част от това са използваните хормони при присаждането. Когато концентрацията е по-висока също става така. Препарати с определена концентрация, восъци с определена такава, но дали са спазени нуждите за даден сорт, а те не са универсални!

Да те питам за Катя...плододава ли ти, че снощи коментирахме на маса и производител твърди много лошо следберидбено........от лозето до камиона и нещо петна разправя!?

Някой пробвал ли е Надежда?

wrongdreamerДата: Сряда, 30.12.2015, 19:43 | Съобщение # 338
Лада
Аз харесвам Катя, но може да е от тероара.При отцедливите терени, болестите са рядко.
Много рано плододава, започва да трупа захари равномерно и при 10-12 Брикс може да се яде. Грозда е 30см и около 1 - 1,5 кг. Зърното е 5-8 грама.
Не се рони, не се напуква, осите не го нападат. За мен, ако беше безсеменно, щеше да е супер. Само да добавя - аз топя всеки грозд при цъфтежа в бурканче с Гиберелинов разтвор. После пък пръскам двукратно / през 2 седмици, след завръз колкото топлийка / със Сийсол - 30млл на 15 л нехлорирана вода. И после бера. Преди да узрее напълно, има един прекрасен аромат и тогава го хрупам като луд.
Надежда е доста неразличим сорт, мисля аз, Хрупкаво е, ранно е, но няма за какво да го похвалиш, май. Огледай Наслада, обаче. И Мир - много "неизвестен" сорт, но много добър. И е странен - кръстоска е на Чауш и Болгар, два бели сорта, но е червен, ран хрупкав, устойчив и с лек ванилов аромарт.
Има и "класики" - Александрийски мискет, Италия,че и Троя и Феникс / безсеменни /.

georgiДата: Петък, 01.01.2016, 01:21 | Съобщение # 339
Трабант
Съобщения: 135
Честита нова година! Бъдете здрави и щастливи, богата реколта през 2016!

lucky288Дата: Петък, 01.01.2016, 02:25 | Съобщение # 340
Трабант
Съобщения: 175
Честита Нова 2016 година. Да сме живи, да сме здрави, да сме по-добри и по-мъдри. Амин.

wrongdreamerДата: Петък, 01.01.2016, 23:12 | Съобщение # 341
Лада
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА, ПРИЯТЕЛИ !
На всички от форума желая много здраве и малко бурени в живота !
Да мечтаете смело и да виждате мечтите си материализирани !
Да ви е красив и зелен живота !

flower good hello

peterstamovДата: Събота, 09.01.2016, 08:54 | Съобщение # 342
Москвич
ФОТОКОНКУРС "Фотосезон-2015"

http://forum.vinograd.info/showthread.php?t=12531

Съобщение редактирано от peterstamov - Събота, 09.01.2016, 08:56

wrongdreamerДата: Вторник, 19.01.2016, 21:21 | Съобщение # 343
Лада
Това е копирано от един главно женски, цветарски форум.
Вх.N240, дело VI
Получено на 30.01.57г.
ДО
Др. Инспектор по охрана на труда
При ОКПС – Здравни работници
ПЛОВДИВ

МОЛБА
от Лаврен Йозов Барбов, служител
при окол.болница с. Ген.Николаево,
Пловдивско

Другарю Инспектор,
Работя като скужител при окол.болница с. Ге. Николаево. До 1954г. Получавах семейни добавки за деца, за сина ми Йозо, а оттогава насетне такива не ми се изплащат от болницата.
Моля Ви, наредете на управителя да ми се изплащат семейни добавки, като имам предвид следното:
През 1942г. се ожених за една възрастна вдовица, която имаше голяма дъщеря. Последната непосредствено след брак, осинових. Баща ми, вдовец, често посещаваше семейството ми и в резултат на това се ожени за доведената ми дъщеря. По този начин дъщеря ми стана втора майка, а баща ми – мой зет. Жената на баща ми, т.е. моята доведена дъщеря, която същевременно стана моя втора майка, роди момче, което сега е на 12 годинии което, разбира се, ми стана брат и същевременно – внук.
Понеже съм мъж на майката на доведената ми дъщеря, то жената ми стана и моя баба, тъй като е майка на жената на баща ми.
По този начин аз съм същевременно мъж на жена си, а също така и неин внук.
Обаче и жена ми роди от мене едно момченце, което сега е на 10 години и което стана щурей на баща ми, а на мене пък вуйчо, тъй като е брат на мащехата ми майка, която ни е дъщеря.
По този начин станах сам на себе си дядо, тъй като жена ми е баба, а аз съм неин мъж.
Моля да ми отговорите, имам ли праео за сина си, сиреч вуйчо ми, да получавам семейни добавки?

С поздрав: /п/ Л. Барбов

СМЕХ, СМЕХ, СМЕХ !!!!!!!!!

Съобщение редактирано от wrongdreamer - Вторник, 19.01.2016, 21:23

OrdonezДата: Сряда, 20.01.2016, 11:33 | Съобщение # 344
Лексус
хахаха, тоя ме ошашави, нищо не разбрах

wrongdreamerДата: Събота, 23.01.2016, 10:20 | Съобщение # 345
Лада
Ordonez, търся малко инфо за подложките.
Ще те питам от тук за да не идвам чак...
Например - Цунами

Форум Екзотик Плантс България » ФОРУМЕН ОФТОПИК » Отворено денонощно за скучаещи : » Отворено денонощно за скучаещи : (Работно време от 8:00 до 17:00 часа)
Страница 23 от 26«12212223242526»
Търси: