Citrus Lemon - Page 2 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 16:34
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 2 от 10«1234910»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » ЦИТРУСИ - CITRUS » Citrus Lemon (Сортове и отглеждане на сортовете Мейер , Пондероса и др.)
Citrus Lemon
OrdonezДата: Сряда, 03.10.2012, 11:37 | Съобщение # 16
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline
Аз ползвам "Перфекцион" на БАСФ, но той е със същото активно вещество като Би-то , така че пробвай, но внимавай с дозата , не прекалявай. Спазвай указанията.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

desyjДата: Сряда, 03.10.2012, 12:07 | Съобщение # 17
Балканче
Група: Проверени
Съобщения: 4
Благодаря Ордонез, ще пробвам и задължитено ще спазя указанията!!!
А иначе Перфекцион по-добро ли е от БИ 58, ако трябва него ще търся.

Съобщение редактирано от desyj - Сряда, 03.10.2012, 12:08

OrdonezДата: Сряда, 03.10.2012, 12:27 | Съобщение # 18
Лексус
Не можеш да го намериш, не се внася в БГ, снабдявам се от Гърция с него

AxselДата: Вторник, 27.11.2012, 15:48 | Съобщение # 19
Симсон
Съобщения: 16
Имам лимон на 3 години захванат от резник,казаха ми че е пондероса.Тази година има и един плод,бяха два но саксията падна и остана само единия.Много му се радвам.Станал е вече колкото портокал.Преди 2 месеца ми подариха един на над 10 години според мен.Ще ги снимам и ще пусна снимки.Тук мисля,че ще намеря доста ценни съвети,как да ги отглеждам.Ще споделям и моя опит,за да помагам и аз с каквото мога.

OrdonezДата: Вторник, 27.11.2012, 19:27 | Съобщение # 20
Лексус
Даа ще чакаме с нетърпение снимките да видим формировката на короната, ще ми е интересно. Снимай ги и двата , а също и плодовете на Пондеросата

AxselДата: Четвъртък, 29.11.2012, 11:09 | Съобщение # 21
Симсон
http://prikachi.com/images/370/5547370V.jpg
http://prikachi.com/images/377/5547377W.jpg
Това е пондеросата или поне така ми казаха.Очаквам експертно мнение.Пролетта трябваше да го подрежа малко,но закъснях и той започна да цъфти.На мен ми стана жал и го оставих така.Тази година на пролет,ще ги скъсявам с една трета.За да може да са разклони.
Когато снимам големия,ще пусна снимки и на него.
От няколко дни започнаха да му капят листата,на пондеросата.В началоото не се притеснявах,защото окапаха тези които са на 3 години и бяха пожълтяли леко.Но вчера паднаха и две от таз годишните.Абсолютно зелени без да потъмняват или пожълтяват.
Според мен другите си изглеждат доста свежи.Ако,Вие виждате нещо нередно,моля да ми кажете,за да взема мерки навреме.

Благодаря предварително.

basistaДата: Четвъртък, 29.11.2012, 19:37 | Съобщение # 22
Симсон
Съобщения: 32
Супер лимонче, на мен ми харесва. За капането.....и моя капе ама кво да направим....Пролетес ще пусне нови листа. Лошото е че се стресира, но аз поне нищо не мога да направя, за да огранича листопада. Успех :)

OrdonezДата: Понеделник, 03.12.2012, 21:37 | Съобщение # 23
Лексус
Перфектно изглеждащо растение , никакви забележки колега, нямам какво да добавя. Относно капенето на листата , коментирали сме го десетки пъти, всяка рязка смяна на температурите предизвиква тази реакция. Пример, държиш го отвън, горещо лято, после плавно идва есен , температурите падат плавно надолу - НИЩО МУ НЯМА, до момента когато се прибере рязко на топло и реакцията е готова,. Всеизвестно е защо, всичко е свързано с водата в листата и нагласата на растението за зимен период и хоп пак лято, както и да е задълбочихме се доста извън темата. Всичко е ОК , спокойно.

AxselДата: Вторник, 04.12.2012, 11:16 | Съобщение # 24
Симсон
Много благодаря за отговора. biggrin
Правилно ли са ми казали,че е Пондероса?

OrdonezДата: Вторник, 04.12.2012, 16:20 | Съобщение # 25
Лексус
На пръв поглед по листата и формата на плода е Пондероса.

OrdonezДата: Сряда, 05.12.2012, 16:19 | Съобщение # 26
Лексус
Понеже в тази тема за Мейера пишем и за останалите видове лимони, а трябваше да ги разделя темите или да и сменя името, което мисля е по правилно, качвам тук снимка на плод Пондероса, това което предлагаме в магазина ни.

Скоро ще кача и разрез на плода.
Прикачвания: 9084502.jpg(35Kb)

basistaДата: Сряда, 12.12.2012, 18:22 | Съобщение # 27
Симсон
Здравейте приятели! Имам въпрос към вас: Забелявах по листата и по клонките на моя лимон сорт "Лисбон" едни червени "точки". При опит за ги забърша те се размазват и все едно зацапват листото. На някои листа пък има и едни такива бели, като много фини приски от вар, ама е живо, личи си. Връхчетата на някои млади клончета бяха дори изсъхнали, но това не зная дали има общо с горепосочените факти.
Да ми препоръчате с какво да го третирам бат Лимон. За сега пробвах с "Мопсилан" и малко сапун, ама не съм сигурен дали ще върши работа. Приемам всякакви препоръки и мнения за което предварително ви благодаря. Поздрави smile

OrdonezДата: Сряда, 12.12.2012, 22:04 | Съобщение # 28
Лексус
Най добре е да се качи макроснимка на гадините... за да не те подведем, аз лично не се ангажирам да предполагам, всъшност листата минирани ли са??

За по добро пояснение

РАЗГЛЕДАЙ ТУК

ИЛИ ТУК

basistaДата: Четвъртък, 13.12.2012, 15:33 | Съобщение # 29
Симсон
Мдааааа, всъшност сега като разгледах галериите разбирам че положението далеч не е фрапиращо или безнадеждно. Нещата при мене явно засега са още в зародиш. Утре ще направя фото само да видиме как ще я споделя тук в сайта, но ще се оправя де smile

Добавено (13.12.2012, 15:33)
---------------------------------------------
Ето това успях да направя засега
цялостен вид на растението:
http://ludiqbasist.snimka.bg/hobby/citrus.544382.29231429
листата, които след вчерашното третиране с мопсилан имат видимо подобрение
http://ludiqbasist.snimka.bg/hobby/citrus.544382.29231241
http://ludiqbasist.snimka.bg/hobby/citrus.544382.29231265
Надявам се да ми дадете някакви съвети и за напред как да си гледам растенията. Поздрави smile

pinokioДата: Четвъртък, 13.12.2012, 18:45 | Съобщение # 30
Трабант
Съобщения: 188
Че са въшки-въшки са.Някъде в темите за цитрусите бях писал за това как се требят.Но,не те съветвам сега да го правиш.Растението е в стрес,опадали са му листата.В това състояние нито ториш,нито пръскаш. Пък е и вътре в стаята.Ще се изпотровите в семейството ти.Търпение.През пролетта ще го направиш,като "излезе"на шарена полусянка.
smile

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » ЦИТРУСИ - CITRUS » Citrus Lemon (Сортове и отглеждане на сортовете Мейер , Пондероса и др.)
Страница 2 от 10«1234910»
Търси: