Citrus unshiu - Satsuma - Page 2 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 04.12.2016, 17:22
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 2 от 2«12
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » ЦИТРУСИ - CITRUS » Citrus unshiu - Satsuma (Сатсума)
Citrus unshiu - Satsuma
qwerradiДата: Сряда, 27.02.2013, 13:30 | Съобщение # 16
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 34
Статус: Offline
Здравейте отново,

аз отново пиша във връзка с моята сатсума (надявам се да не го сметнете за спам), която в момента е в доста лошо състояние. За това съм си виновен единствено и само аз - държах я по-топло отколкото трябва около 18 градуса, въпреки че знам, че трябва да се държи на не повече от 10 градуса. След съветите на Ordonez я преместих на по-студено, но можеби вече беше късно, 90% от листата и бяха окапали и сухи, чупливи, поливам много рядко.

Затова неопитните трябва много да внимават с презимуването на подобнирастения, е моят съвет.

Това, което ме интересува е дали мога да направя нещо, за да спася дръвчето. Клоните са вече почти изсъхнали, само един изглежда по-зелен и свеж, на снимките се вижда:

Снимка 1
Снимка 2
Снимка 3

OllieДата: Сряда, 27.02.2013, 13:53 | Съобщение # 17
Трабант
Група: Блокирани
Съобщения: 110
Колко рядко поливаш ?

qwerradiДата: Сряда, 27.02.2013, 14:01 | Съобщение # 18
Симсон
Около два пъти в месеца, като позасъхне почвата.

OllieДата: Сряда, 27.02.2013, 14:04 | Съобщение # 19
Трабант
Група: Блокирани
Съобщения: 110
Това не е от топлото... пресушил си я според мен.

pinokioДата: Сряда, 27.02.2013, 18:17 | Съобщение # 20
Трабант
Съобщения: 188
qwerradi, режеш до здраво-постепенно отгоре на долу по клоните.Стигнеш ли здравото място-създаваш на растението парников ефект.Четири дървени шишчета например,завиваш с прозрачен найлон и зъвързваш около ръба на саксията.Поливаш обилно/слагаш една ампула вит.В във водата/,поставяш растението на много светло.Ако растението е живо до 20 дни ще имаш леторасли.В момента на появата им-махаш найлона.Преди всички тези процедури аз бих го и пресадил,но не зная имаш ли опит с пресаждане на цитруси.Успех!

OrdonezДата: Сряда, 27.02.2013, 20:16 | Съобщение # 21
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
При +18С, поливане два пъти в месеца в този контейнер си е абсолютно засушено, послушай съвета на бай Пин. И вън на тераса или на двор, ако е такова влажно времето както сега , можеш да прескочиш парниковия ефект. Ако се затопли значително препоръчително е да го правиш за да спреш изпарението.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

qwerradiДата: Петък, 15.03.2013, 12:04 | Съобщение # 22
Симсон
Здравейте,

значи това с парниковия ефект помогна smile За съжаление по старите клони няма листа, обаче ниско долу на три места се появяват нови клони, на единия се виждат вече малки листенца. Да махам ли найлона вече?

OrdonezДата: Петък, 15.03.2013, 12:15 | Съобщение # 23
Лексус
На цитрусите им харесва повишената влажност на въздуха, прецени сам на место, как да процедираш и след неделя, можеш да ги вадиш на свеж въздух.

lucky288Дата: Петък, 15.03.2013, 20:43 | Съобщение # 24
Трабант
Съобщения: 175
Quote (Ollie)
/слагаш една ампула вит.В във водата/

pinokio, за какви други растения може да се ползва вит.В във водата? и в какви случаи? да дойде на себе си растението ли?

pinokioДата: Неделя, 17.03.2013, 17:47 | Съобщение # 25
Трабант
Съобщения: 188
qwerradi, здравей!
Радвам се за растението ти.Сега е въпрос на време да се появат гъбички по него при парников ефект.Щом се появат махай найлона и пулверизирий.
lucky288, здравей щастливке още веднъж.Отговорих ти на ЛС.
Сега за Витамин "В1".Той стои в основата на всички антистресови препарати и фитохормони.Те са покзани за ползване в условия на стрес за растенията-пресаждане,промяна на климата и транспорт,засушаване,преполиване и гниене на корените,опадване на листата по ред причини и всякакви други ситеации при което растението се намира под заплаха.Разбира се могат да се прилагат и регулярно при поливане,не вредят с нищо,но и действието им е много по малко.Веднъж гледах един експиримент с такива препарати при който третираното растение за три години порасна двойно в сравнение с контролното растение.Не си заслужава.Същия ефекг можеш да го постигнеш с обикновенно торене при здрави растения.
Още нещо за тази група препарати.Много са скъпи-50 мл.излизат с доставката около 50-70 лв.Това ме принуди преди време да търся алтернатива.Оказа се,че всички те са лявовъртящи аминокиселини.Това са всики водноразтворими витамини про принцип:витаминВ1-фаворита,вит."С",вит.В6,вит РР,вит Д.
Можеш да ги ползваш за всички растения по всяко време,особенно когато ти се струва,че нещо "растението не върви".
biggrin

lucky288Дата: Неделя, 17.03.2013, 18:50 | Съобщение # 26
Трабант
Съобщения: 175
много благодаря respect respect

LiliusДата: Сряда, 12.06.2013, 21:22 | Съобщение # 27
Трабант
Група: Приятели
Съобщения: 127
Ordonez, здравей да ти се оплача от моята сатсума.Когато я купих изглеждаше като на първата снимка.Имаше проблем с подвиване на листата и жълтееше ,тогава и слагах зелен камък, витамин С и т н ,но не можа да се съвземе стана по лошо.Постепенно и окапаха всички листа и паднаха плодчетата.Върховете започнаха да съхнат и аз вземах ножицата и я орязох.Сега в момента е с нови листа има и едно плодче.Къде греша в гледането и ? Може би я поливам много ,не знам вече . Въпроса ми е ако се съвземе дали да края на лятото ще достигне височината на която я купих?

Прикачвания: 9143756.jpg(59Kb) · 6981122.jpg(52Kb) · 7073846.jpg(74Kb) · 3456548.jpg(68Kb)

OrdonezДата: Сряда, 12.06.2013, 23:00 | Съобщение # 28
Лексус
Възможно е да я поливаш много, другото което е , купи си СЕКВЕСТРЕН и добавяй в поливките. Можеш и да я наториш да се съвземе с лека доза НПК , Цитрусите растат на импулси, така че имаш време, но определено почвата не и харесва нещо. Намали поливките, само като засъхне.

LiliusДата: Петък, 19.07.2013, 20:38 | Съобщение # 29
Трабант
Ето как изглежда сатсумата един месец след като я орязох. Секвестрена даде резултат.IMAGE1
Прикачвания: 8940666.jpg(45Kb) · 3069064.jpg(39Kb)

LiliusДата: Петък, 19.07.2013, 20:40 | Съобщение # 30
Трабант
Прикачвания: 0073198.jpg(45Kb)

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » ЦИТРУСИ - CITRUS » Citrus unshiu - Satsuma (Сатсума)
Страница 2 от 2«12
Търси: