Citrus deliciosa Chiou - Page 2 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 16:37
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 2 от 3«123»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » ЦИТРУСИ - CITRUS » Citrus deliciosa Chiou (Тангерине Хиос)
Citrus deliciosa Chiou
MartiДата: Вторник, 28.10.2014, 20:09 | Съобщение # 16
Трабант
Група: Проверени
Съобщения: 183
Статус: Offline
wrongdreamer здравей,и мн.ти благодаря желая ,на всички мн.успехи в отглеждането на цитрусите и палмите, за да им се радват така както аз им се радвам ! smile

Прикачвания: 5058111.jpg(69Kb)

poj160arДата: Вторник, 28.10.2014, 21:33 | Съобщение # 17
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
А такаааа и понеже до сега нямах мандарина в къщи, то тази вечер си поръчах едничка и да я видим като дойде, просто се влюбих в нея като в кумкуата. smile

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

MartiДата: Вторник, 28.10.2014, 23:51 | Съобщение # 18
Трабант
Здравей,ще и се радваш много да знаеш smile ,чакам с нерърпение да я видя ! и да споделиш от къде си я закупил ,какъв сорт е ,и т.н.

poj160arДата: Сряда, 29.10.2014, 00:17 | Съобщение # 19
Лексус
Е как от къде?!!! От нашият всеобщ приятел - Георги Владимиров Гошев се казва, нали го познавате - едно тихо и кротко момче, но само когато спи, иначе през другото време не е лош, весел, отзивчив, майтапчия, купонджия (сам се убедих) и т.н.т. wacko smile

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

MartiДата: Четвъртък, 30.10.2014, 10:29 | Съобщение # 20
Трабант
Е как да не го познаваме той е мн.точен! винаги ще ти даде съвет, иникога няма да те излъже за разлика от един човек наиме (Кирил ) но да караме по същество,бат Иво какъв сорт е мандаринката ще споделиш ли ?

poj160arДата: Четвъртък, 30.10.2014, 11:48 | Съобщение # 21
Лексус
Citrus Deliciosa Tenore var. Chios е мандарината, за която се и пише точно в тази тема. Един от най-вкусните и сочни сортове, поне така се пише. Нямам личен опит и не съм опитвал от този сорт, поне без да знам до сега... cool biggrin

Съобщение редактирано от poj160ar - Четвъртък, 30.10.2014, 11:52

LiliusДата: Сряда, 05.11.2014, 21:11 | Съобщение # 22
Трабант
Съобщения: 127
Здравейте,тази година моят хиос го обрах преждевременно .От десет плода които направи ,седем вече са на земята . Аз толкова много и се радвах , а тя за два дена реши да се отърве от плода си. Та питам знаещите каква може да е причината ?Тези които паднаха дали ще узреят или ще ги хвърям?
$IMAGE1$ $IMAGE2$

Добавено (05.11.2014, 20:08)
---------------------------------------------
$IMAGE1$ $IMAGE2$

Добавено (05.11.2014, 20:11)
абе, защо не ми излизат снимките?

OrdonezДата: Сряда, 05.11.2014, 21:19 | Съобщение # 23
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
я да тествам и аз дали излизат

Прикачвания: 6456406.jpg(47Kb)

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

OrdonezДата: Сряда, 05.11.2014, 21:21 | Съобщение # 24
Лексус
излизат Lilius, верочтно нещо си объркала, какъв размер са ти ??? Но не ми се вярва да е нещо размера , нямам идея, ако не можеш просто ги качи тук http://prikachi.com/ и после пастни линка в бб кода img

poj160arДата: Четвъртък, 06.11.2014, 00:45 | Съобщение # 25
Лексус
Привет Лилиус с риск още да не сме видяли снимките ти, но Гого ще потвърди същото, което ти пиша ... cool а именно:

При неправилни грижи при цитрусовите растения се наблюдава опадване (окапване) на младите плодчета, въпреки външните признаци, че дръвчетата се развиват сравнително добре, както и че цъфтежа през началото на летния сезон (или около средата - относително според растенията и поредицата от значителни фактори...) е минал видно нормално.
Основните прояви са: прекомерното торене с азотни торове, което е видно по тъмнозелените листа и силения растеж на растението; ако го поливаме със студена и непрестояла на стайна температура вода; разлика във въздушните маси ако се отглежда в затворено помещение през зимния период - или короната със стеблото е по на топло в сравнение с корените или пък обратното, при което се нарушава нормалния баланс при обмяната на веществата корени-стебло и корона с листна маса и съответно плодчетата накрая...; прекалено сух въздух в помещението, където отглеждаме цитрусите; друг отрицателен фактор е близкото разполагане на цитрусите до прозореца през зимата или пряката слънчева светлина; преовлажняването на кореновата система и почвата; нередовни поливки, което довежда пък до засушаване... и много други фактори, влияещи на развитието на съответните цитруси, но това са общо казани първичните фактори... cool

Абе, просто казано трябва си следене - цитруси - какво да ги правим, като сме се хванали на хорото, ще го играем заради интереса... wacko wink smile

А, и нищо не спомена за условията на отглеждане на твоята мандарина - ако си рязко си променила климатичните условия, а не примерно с едноседмично плавно преминаване от едни условия в други (има много писано из темите във форума -гледай основно за цитрусите), то дръвчето се стресира и хвърля първо естествено плодовете за да е сигурно, че ще оцелее в променените стресиращи условия на обитаваната среда и после идва ред на окапване на листата вече - природа - това е. Но, естествено няма място за уплаха, "животното" ще си живурка - пък следващия сезон дай Боже повече плодове да има и с радост да си ги хапваш... biggrin Относно тези плодчета, които са окапали е май твърде рано да ги чакаш да "доузреят", защото още не са се доразвили до фазата на узряване. Но, тук ще се изкажат например Гого и Дриймъра (Митачето) понеже имат сериозен опит специално при мандарините. Тези неща, които изписах по-горе са основни за всички цитрусови култури - просто рязка промяна в условията на отглеждане и при неспазване времето на прибиране според естествено климатичните условия ги стряска и си правят защитна реакция, това е в общи линии. Няма страшно! biggrin
Послепис: Гого с тази твоя пробна снимка на Ред лов-а ми потече слюнка от устата, "много вкусна и сочна изглеждаща ябълка на снимката" wacko smile wink

Съобщение редактирано от poj160ar - Четвъртък, 06.11.2014, 20:28

LiliusДата: Четвъртък, 06.11.2014, 10:26 | Съобщение # 26
Трабант
Здравейте,Първо да благодаря на poj160ar, за изчерпателната информация относно цитрусите и второ да дам малко по подробна информация за моето растение.Купила съм го през пролетта от Ордонез.Лятото е било на тераса ,а сега когато започна застудяването го прибрах в неотопляема стая като сложих саксията пред самия прозорец на пряко слънце /където мисля е била и грешката ми/ В деня преди да започе опадването на плодовете отворих и двете врати на помещението да влиза чист въздух и резултата е на лице.Интересно обаче ,че в това помещение имам завързали и лимони и доста портокали ,но на тях нищо им няма/ те обаче не са на пряко слънце/ кото хиоса.Не мисля, че проблема е в поливането или торенето тъй като те почти не са торени.Знам ,че е раничко още да прибираме цитрусите вътре ,но ... Забравих да кажа ,че температурата в която се намират цитрусите е 10-12градуса /през деня естественно става по вече.Е стига толкова писане това е положението ,човек се учи от грешките си. Благодаря на всички които ще вземат участие в питането ми.
$IMAGE1$ $IMAGE2$ $IMAGE3$

poj160arДата: Четвъртък, 06.11.2014, 11:14 | Съобщение # 27
Лексус
Привет Lilius, ти сама си отговори на въпроса - премести малко по-навътре Хиос-а в стаята, а и рязко си направила промяната в местообитанието на дръвчето, но ще се оправят нещата... surprised

Послепис: пак не излизат снимките, нещо не правиш нещата както трябва...

Прочети в тази тема и ще ти се изяснят нещата: http://exoticplants.ovo.bg/forum/10-236-1

Съобщение редактирано от poj160ar - Четвъртък, 06.11.2014, 11:17

LiliusДата: Четвъртък, 06.11.2014, 20:28 | Съобщение # 28
Трабант
$IMAGE1$

Добавено (06.11.2014, 19:28)
Ееее правя го както трябва не за пръв път качвам снимки сега обаче не става .

poj160arДата: Четвъртък, 06.11.2014, 20:30 | Съобщение # 29
Лексус
Е, жалко - няма снимки... cool Пробвай и с прикачването от онзи сайт, където Гого ти е дал линк в пост № 24 на тази тема. wink

OrdonezДата: Четвъртък, 06.11.2014, 22:53 | Съобщение # 30
Лексус
Прикачвания: 6876950.jpg(1283Kb)

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » ЦИТРУСИ - CITRUS » Citrus deliciosa Chiou (Тангерине Хиос)
Страница 2 от 3«123»
Търси: