Грижи за Цитрусите - Page 2 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 16:35
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 2 от 2«12
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » ЦИТРУСИ - CITRUS » Грижи за Цитрусите (Грижи за нашите цитруси през лятото и зимата)
Грижи за Цитрусите
dr_popovДата: Петък, 09.10.2015, 18:47 | Съобщение # 16
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 86
Статус: Offline
Ордонез,листата на покафенелите клонки не падат,стоят си,но на половината ми цитруси листата са накъдрени и смачкани,сякаш наистина имат къдравост.Това,което забелязвам,че цитрусите,които са в предната част на двора и са един до друг,имат проблема с покафенелите клонки,а тези,които са в другата част на двора,нямат.Да не е нещо заразно? Но и да е,те така или иначе зимата стоят всички в една обща стая....Вече се обърквам...Относно отглеждането,признавам си,не съм специалист,отглеждам ги по най-аматьорския начин,почвата не е нищо специално,дворска почва,скоро сложих отгоре конска тор (баба ми също има цитруси и от години тори с конски тор,обилно,цитрусите и полудяват от конския тор). Дано се оправят тези кафеви петна,дано наистина е прегар от слънцето.Днес пък откривам друг проблем-клементината,която купих от тук и която тази година има плодове доста е пожълтяла.Листата на върха на клоните са си зелени,но друго всичко в посока на стеблото е пожълтяло доста,дали е от промяната на времето...Аз направих може би грешка,защото цяло лято я държах на ужасно слънце,целодневно,сигурно съм я изгорил....Дано да не загине барабар с плодчетата sad

OrdonezДата: Събота, 10.10.2015, 01:28 | Съобщение # 17
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
вероятно конската тор има някакво значение за ситуацията , вероятно дозата, почвата , знам ли, ако имаш време качи качествени снимки на листата и клонките по единично, после компле, ще го разгадаем , стига да имаме контакт, па макар и визуален, но да е качествен.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

peterstamovДата: Събота, 10.10.2015, 04:40 | Съобщение # 18
Москвич
Група: Приятели
Съобщения: 248
Тази конска тор добре ли е угнила? Как я внасяш и по колко?
Как поливаш растението? Примерно оставяш ли да се засуши горния слой пръст?
Тези накъдрените листа ги погледни отдолу - там се крият гадинките!?

Като цяло се наблюдават липси, а растението е торено.
Липса на елемент, преполиване, някакъв коренов проблем са възможни.
Освен органиката вземи приложи и някакъв комплексен разтворим тор - почвено и листно! Добре е да съдържа желязо, ако не, го внеси отделно! - Търси го в хелатна форма!

May the Force be with you

Съобщение редактирано от peterstamov - Събота, 10.10.2015, 05:02

wrongdreamerДата: Събота, 10.10.2015, 22:15 | Съобщение # 19
Лада
Група: Проверени
Съобщения: 889
Момчета това с проводящата тъкан е недостиг на фосфор и калий.
И аз не зная какво има в този тор, но щом го слагат на цитруси, значи има всичко.
Сигурно просто е преторено. Нали сте виждали пораженията от азотен тор.
Бият по листата и растежа.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

Съобщение редактирано от wrongdreamer - Събота, 10.10.2015, 22:28

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » ЦИТРУСИ - CITRUS » Грижи за Цитрусите (Грижи за нашите цитруси през лятото и зимата)
Страница 2 от 2«12
Търси: