Blood Orange - Page 2 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 04.12.2016, 17:21
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 2 от 2«12
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » ЦИТРУСИ - CITRUS » Blood Orange (Кървав портокал)
Blood Orange
GardeniaДата: Неделя, 03.02.2013, 23:28 | Съобщение # 16
Симсон
Група: Блокирани
Съобщения: 24
Статус: Offline
Е той от раз ли ще цъфне?
Щот' и аз имам, но ми се струва, че е младеж още...

Няма ли емотикон, дето се чеше по слепоочието или аз не го виждам?

sashadimovaДата: Вторник, 19.02.2013, 15:17 | Съобщение # 17
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 15
Привет,да ви питам мога ли вече да режа Морото,че хич не ми харесва как се е оформил?
И доста листа му пожълтяха и падат сега,но е отрупан с пъпки.Нормално ли е това?Полях го с хелатно желязо,но не съм торила все още.

OrdonezДата: Вторник, 19.02.2013, 19:09 | Съобщение # 18
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Щом си го поляла с железен хелат, означава че бавно но сигурно ще си приеме, това от което има нужда, резитба можеш да му направиш, сега е момента най късно до края на месец март, началото на април. Нормално е да бъде отрупан с пъпки, сега дръж по на хладно за да не му окапят цветовете., да не надвишава 17-18С и да не пада под +12С . При по висока температура съчетано с краткия ден (слънцегреенето) цветовете ще окапят. Моите не са цъфнали още , защото микроклимата им е друг и цъфтят някъде април, май, така няма никаква опсаност за цвета.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

sashadimovaДата: Сряда, 27.02.2013, 12:31 | Съобщение # 19
Симсон
Съобщения: 15
Цветовете на портокала изпадаха и остана това.Наченки на плод ли са или само ми се иска да са такива?За пръв път ми цъфти цитрус ...
Прикачвания: 7143556.jpg(33Kb)

Съобщение редактирано от sashadimova - Сряда, 27.02.2013, 12:32

pinokioДата: Сряда, 27.02.2013, 18:00 | Съобщение # 20
Трабант
Съобщения: 188
"Вързал" е!Плодчета са,но дали ще останат.......никой не знае.Растението е младо,цъфти в неподходящо време и е на неподходящо място все още.Търпение,Саша и това ще стане някой ден.
biggrin

OrdonezДата: Сряда, 27.02.2013, 20:20 | Съобщение # 21
Лексус
Ако имаш възможност оросявай и дръж растението на не повече от 20С, след 2-3 дни вади на терасата, ако изгрее слънце.

TediДата: Понеделник, 15.04.2013, 17:02 | Съобщение # 22
Балканче
Съобщения: 3
Здравейте, искам да попитам моите цитруси защо още не цъфтят, имам лимон, кумкват, мандарина, портокак? Благодаря ви.

OrdonezДата: Понеделник, 15.04.2013, 20:27 | Съобщение # 23
Лексус
Защото цъфтят през май и в много редки случаи през април (края на месеца). Просто всеки цитрус цъфнал по рано освен каламондин и някои други с малки изключения, които цъфтят по два пъти в годината застъпвайки се с неузрелите плодове, е предизвикан да цъфти не навреме ненормално за нашите условия. Успех с чакането.

dr_popovДата: Вторник, 20.05.2014, 11:01 | Съобщение # 24
Симсон
Съобщения: 86
Може ли някой да ми каже защо по дяволите червения ми портокал,по подобие на миналогодишната ми мандарина и кумкуват-цъфти,връзва плодчета и след 1-2 дена капят....Не торя с нищо,не преполивам,всичко е ок,но капят и капят.... sad Дано поне едно да остане,да ме зарадва с плод!
Прикачвания: 3932215.jpg(76Kb) · 9314175.jpg(60Kb) · 3314587.jpg(65Kb)

OrdonezДата: Вторник, 20.05.2014, 16:58 | Съобщение # 25
Лексус
В ужасно здравословно състояние е , това растение не е наше на 100%, нашите червени портокали имат перфектен цвят на листата, чисто и просто растението не се гледа при подходящи условия. Портокалите в момента са изкарали леторасти по 6-7 см, млади тазгодишни и растат доста услилено, за разлика от Кумкуатите, които се събуждат по късно в края на месец май, то портокалите вече са в апогея си. Според мен подложката му е трифолиата, а те зимата като се кротнат и растението иска хранителни вещества, а трифолиатата е малко по мързелива от аурантума примерно smile . Както и да няма да говорим щуротии, ами по темата. Храна приятелю, обилно поливане и оросяване, подхрани и с желязо също.
ПС: Огледай и за акар smile , погледни в магазина ни малтийските червени портокали, утре ще кача актуална снимка на растенията в момента

dr_popovДата: Събота, 14.06.2014, 12:06 | Съобщение # 26
Симсон
Съобщения: 86
Вече наистина се отчаях! От миналата година се случва едно и също-цитрусите ми връзват плодчета,които като пораснат малко започват едно по едно да капят,докато изпадат всички! sad Не преполивам,държа ги на слънце,не знам защо така се получава! Същото се случи с кумкувата,с клементината,сега и с червения портокал! Вече ми се убива желанието за отглеждане,защото все удрям на камък с плодчетата... sad
Прикачвания: 4876432.jpg(32Kb) · 4713932.jpg(20Kb)

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » ЦИТРУСИ - CITRUS » Blood Orange (Кървав портокал)
Страница 2 от 2«12
Търси: