Kumquat - Page 3 - Форум Екзотик Плантс България
Сряда, 07.12.2016, 11:34
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 3 от 14«123451314»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » ЦИТРУСИ - CITRUS » Kumquat ("Кумкуат")
Kumquat
OrdonezДата: Вторник, 16.10.2012, 20:59 | Съобщение # 31
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline
Кумкуата в Гърция зрее януари - февруари, имаш още доста време до тогава.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

basistaДата: Четвъртък, 13.12.2012, 15:39 | Съобщение # 32
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 32
Ето и моят "Кумкват- Маргарита", вече зрее а скоро и ще ядеме punk
http://ludiqbasist.snimka.bg/hobby/citrus.544382.29231292
и още една
http://ludiqbasist.snimka.bg/hobby/citrus.544382.29231312

OrdonezДата: Петък, 14.12.2012, 15:01 | Съобщение # 33
Лексус
Цветът на плодовете трябва да стане наситено оранжев, тогава е готов , този вид обикновенно средата на януари е готов, а може и малко по късно, Kumquat ‘Nagami’ (Fortunella margarita) например както е всеизвестно има няколко клона, много сладък , средно сладък и почти горчив, незнам този твоя от кой клон е но италианците напоследък залагат доста от него, ще се радвам да споделиш вкуса му. Моите се ядат с кората, сладки са, не мога да кажа че са много сладки но не са горчиви. Така че ще ми е интересно този клон какъв е.

basistaДата: Петък, 14.12.2012, 23:40 | Съобщение # 34
Симсон
Съобщения: 32
Ха, това за вкусовете не го знаех. Моя го определям по-скоро за средно кисел, като мед с лимон. Иначе моя кумкват цъфтя юли и сега още зрее, предполагам на пролет ще го тестваме. Струва ми се обаче че плода е по-дребен от тези с които купих дръвчето. Можеби някакви добавки са му давали. smile

OllieДата: Събота, 15.12.2012, 15:57 | Съобщение # 35
Трабант
Група: Блокирани
Съобщения: 110
Това е единият ми кумкват , който цъфна в края на юни и узря напълно още преди месец.

Прикачвания: 3095963.jpg(71Kb) · 8390408.jpg(75Kb) · 9041781.jpg(67Kb)

Съобщение редактирано от Ollie - Събота, 15.12.2012, 16:00

TediДата: Неделя, 20.01.2013, 14:12 | Съобщение # 36
Балканче
Съобщения: 3
Zdraveite,imam golqm interes kam citrosite,imam kumkvat koito zapochna da saxne zashtoto ima nqkakvi kafevi petnata po listata i steblata-qvno nqkakvi vashki.Praskax dva pati s nurele d no nishto ne stava,molq ako moje da mi kajete s kakvo da praskam i kak i koga se praska profilakticho i s kakvo. Blagodarq vi

МОЛЯ, пишете на кирилица !!!

Добавено (20.01.2013, 14:12)
---------------------------------------------
Здравейте,имам голям интерес към цитросите,имам кумкват,който започна да съхне ,защото има кафеви щитоностни въшки,пръсках два пъти с нуреле д,но нищо не става. Моля да ми кажете с какво да пръскам и как и кога се пръска профилактично и с какво . Благодаря ви предварително.

pinokioДата: Понеделник, 21.01.2013, 18:19 | Съобщение # 37
Трабант
Съобщения: 188
http://exoticplants.ovo.bg/forum/11-90-1
smile

OrdonezДата: Събота, 28.12.2013, 17:36 | Съобщение # 38
Лексус
В тази тема не сме писали, така, че ще я подновя с интересни факти.

След като се убедих , че Кумкуата е наистина корав цитрус и понася прекалено добре температури от порядъка на -6-7С в контейнер и плодовете му след няколко поредни по топли дни се оказаха с много добро качество което ме учуди, може би от факта, че вече имат натрупали захари, за разлика от Лаймкуатите, където захарта е в по малко съдържание и плодовете на тестовия Лаймкуат бяха станали на пихтия, въпреки , че самото растение нямаше никакви повреди. Знам че е рано да се говори по темата, но имам вече над 3-4 дни сами и изключително плюсови температури, както дневни , така и нощни и така виждам евентуалните повреди . Всеизвестно е , че повредите си личат изключително при плюсови температури. Та по темата.

Никакви, абсолютно никакви поражения на Кумкуата. Растението е възрастно, плододава вече 4 та година и това е причината да го засадя в почвата, където на корените ще им бъде значително по топло. Не ползвам никакви защити, до този момент растението се гледаше в градината, на 2 метра от стената на къщата. Сега е засадено на 3 метра от същата тази стена. Ще докладвам отново на пролет за състоянието му. И какви температури минимални е понесло.

Самото растение

Разрез на плод

Добре се вижда, че няма никакви измръзвания плода, но при малко по ниски температури е възможно да има поражения, съвсем логично е, за това ще следя и поведението на плодовете.

MartiДата: Четвъртък, 20.03.2014, 13:52 | Съобщение # 39
Трабант
Съобщения: 183
Здравей,каза че имаш възрастни растения,ще ми пратиш ли снимка.

OrdonezДата: Четвъртък, 20.03.2014, 14:27 | Съобщение # 40
Лексус
Разбира се, сега нямам фотоапарат но ще намеря и ще снимам, само с телефон съм за момента

MartiДата: Неделя, 23.03.2014, 21:56 | Съобщение # 41
Трабант
Добре ще чакам .

Добавено (23.03.2014, 20:56)
---------------------------------------------
Здрасти,искам да те попитам какво стана със снимките ?

OrdonezДата: Неделя, 23.03.2014, 22:00 | Съобщение # 42
Лексус
Марти, братле от работа не знам колко е часа, от 6:30 до 19 :00 часа бачкам, ще снимам когато съм айляк, ( свободен ), в момента съм натоварен много, ако някой има желание може да помага.... торене с яра, прехвърляне на растения, присаждане на лозе, резитба на череши, резитба на лозе, чистене на пръчки, обръщане на внимание на клиенти, да изреждам ли още smile . Като съм айляк ще снимам.

MartiДата: Неделя, 23.03.2014, 22:07 | Съобщение # 43
Трабант
ОК.просто исках да ги видя,за да преценя колко са големи , искам едно дръвче със по дебел ствол, и да е по разклонено но не много високо,и извинявай за притеснението.

OrdonezДата: Неделя, 23.03.2014, 22:12 | Съобщение # 44
Лексус
Не ме притесняваш Марти, просто споделям, апарат нямам, нали моя си замина безславно, днес даже помолих съседа да ми услужи с неговия да пощракам малко снимки, обеща и до там, но така е в движение, Имам два вида възрастни , най възрастните са с по 50 плода най малко по тях, но утре по обед се очертава малко почивка ще снимам с телефона, дано се получи и ще кача. Събота и неделя принципно когато не съм в Гърция съм ангажиран много, вчера бях в Бургас , прибрах се скапан, днес цял ден на тръстиката от градина на градина, все пак работя над 10 декара овошки в момента и сам знаеш как е smile

MartiДата: Неделя, 23.03.2014, 22:28 | Съобщение # 45
Трабант
Да знам и аз здраво бачкам във къщи, а може ли да ми кажеш какви са тези видове ? и ако може да ми кажеш цена.

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » ЦИТРУСИ - CITRUS » Kumquat ("Кумкуат")
Страница 3 от 14«123451314»
Търси: