Kumquat - Page 4 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 23.07.2017, 07:44
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 4 от 14«1234561314»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » ЦИТРУСИ - CITRUS » Kumquat ("Кумкуат")
Kumquat
OrdonezДата: Неделя, 23.03.2014, 22:36 | Съобщение # 46
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3803
Статус: Offline
Всичко е само Нагами, нагами , принципно не е точно сорт а по скоро е група кумкуати, точно тези не знам конкретно какви са, но са си нагами, най сладките и доказани студоустойчиви, обещавам ти утре снимка, само ми звънни по обед, да не забравя подсети ме просто

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

OrdonezДата: Понеделник, 24.03.2014, 17:58 | Съобщение # 47
Лексус
Снимките ги качвам по желание на Марти
Първи размер

Втори размер

Третия размер е качен в магазина, тези са малко по скъпички и ще бъдат качени в магазина тези дни, забележете едрината на нагамито, а вкуса няма да коментираме, уникално слъдък, всеки знае че се яде с кората , нали ?
Прикачвания: 5095192.jpg(160Kb) · 1458534.jpg(154Kb) · 7203670.jpg(153Kb) · 0241782.jpg(154Kb)

pepeДата: Вторник, 25.03.2014, 12:18 | Съобщение # 48
Москвич
Група: Проверени
Съобщения: 353
Аз понеже станах без да искам дистрибутор и захранвам родата с кумкуати biggrin да питам тези по-големите кумкуати каква им е цената и кога ще можем да ги поръчваме?

OrdonezДата: Вторник, 25.03.2014, 13:34 | Съобщение # 49
Лексус
Ще ги пусна , цената им е 39 лв за брой, но не бързай , да поръчваш, изчакай да мине студа , че го дават захлаждане а имат доста млади листенца и да не стане беля по пътя

pepeДата: Сряда, 26.03.2014, 11:02 | Съобщение # 50
Москвич
Съобщения: 353
Ок даже ми е по удобно след 7- 10 април да поръчам молбата ми е да запазиш едничко да тогава.

poj160arДата: Сряда, 21.05.2014, 15:31 | Съобщение # 51
Лексус
Съобщения: 2153
Привет, Гого! Да пресадя ли новото ми "Нагами" в по-голяма саксия сега или да го оставя така тази година? Мисля, че сега е точно момента за пресаждане... cool Това, което ми го изпратиха онзи ден твоите "моми" беше от по-малките на цена от 25 лв., но като го гледам е много добре развито. Чудех се дали да не го занеса на вилата на шарена сянка и на чист въздух на открито вместо да стои в стаята или на терасата.
Чувал съм от стари "Цитрусаджии" ако мога така да се изразя smile wink , че през седмица било полезно да се събира в някакъв съд човешка урина и колкото е като количество в съда, толкова да се доразрежда с вода за да не "прегорят" и да се поливат с този разтвор цитрусите. Казват, че им било супер добре, защото по принцип знаем, че в урината се съдържат много химични елементи, включително и желязо, което всички знаем, че цитрусите си умират за него. И има някаква логика.

При човека 95% от урината се състои от вода. Съдържа и редица органични и неорганични вещества както следва:

Органични съединения

Карбамид (20 - 35 g/l)
Кетонови тела (< 3 g/l)
Аминокиселини (1 - 3 g/l)
Креатинин (1 - 1,5 g/l)
Пикочна киселина (0,3 - 2 g/l)
Глюкоза (< 0,16 g/l)
Белтъци (< 0,15 g/l)
Хипурова киселина (0,15 g/l)
Креатин (0,05 - 0,1 g/l)

Неорганични съединения

Катиони:

{K}^+ - калиев,
{N}{a}^+ - натриев,
{C}{a}^{2+} - калциев,
{M}{g}^+ - магнезиев,
{N}{H_4}^+ - амониев

Аниони

{C}{l}^{2-} - хлориден,
{S}{O_4}^{+} - сулфатен,
{H}{P}{O_4}^{2-} - хидроген фосфатен

Други йони (в малки количества)

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Четвъртък, 22.05.2014, 10:25

OrdonezДата: Сряда, 21.05.2014, 16:41 | Съобщение # 52
Лексус
Иво не го барай сега, понеже , те вече са прехвърлени, това е нов контейнер , нека го изпълни, след две седмици ще пусне от всякъде леторасти и ще цъфне обилно, дръж го на слънце , внимавай с дозата тор, че са чувствителни на преторяване, желязо му слагай без проблем. Оросявай като се сетиш. И следи за акар да не го нападне.
За урината не знам , може и да е вярно smile

poj160arДата: Сряда, 21.05.2014, 22:29 | Съобщение # 53
Лексус
Ок, разбрах приятелю! biggrin А, относно "човешката" екологична уринална добавка е самата истина и пробвай, без майтап! ... След време сам ще се убедиш, аз вече изпитах метода на Понцирус Трифолиятата, която ми даде и сега прави едни леторастчета сравнително бързо... има ефект, значи вече е изпитано от стари растениевъди... cool wink smile

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 21.05.2014, 22:29

OrdonezДата: Петък, 23.05.2014, 20:06 | Съобщение # 54
Лексус
Скъпи приятели, доказахме си на себе си, че Кумкуатите които внасяме, вследстиве на факта , че се отглеждат в Северна Гърция на открито, то и при нас си зимуват успешно при по меки зими, като предходната.

ПС: Снимките са от днес

poj160arДата: Петък, 23.05.2014, 21:23 | Съобщение # 55
Лексус
Много добър му е кефа, личи си по отличния външен и свеж вид. Моят го занесох вчера на вилата да се "любува" на чист и свеж въздух! И му направих една лека "уринална" терапия... wink smile

OrdonezДата: Четвъртък, 29.05.2014, 23:22 | Съобщение # 56
Лексус
Нагами

Мейва

MartiДата: Четвъртък, 05.06.2014, 20:31 | Съобщение # 57
Трабант
Съобщения: 183
здравей Ordonez,искам да те попитам за кумкуата който взех от теб кога ще цъфти? засега няма нито цвят нито нови раклонения !

OrdonezДата: Четвъртък, 05.06.2014, 21:54 | Съобщение # 58
Лексус
Кумкуатите цъфтят късно, обикновенно през юни, при мен е топло и вече тръгнаха младите леторасти, в Перник явно ще закъснеят

MartiДата: Четвъртък, 05.06.2014, 22:43 | Съобщение # 59
Трабант
няма значение, важното е да цъфне и да се радвам на плодчетата просто попитах за информация и отново ти благодаря за всичко което си ми казал! applause

MartiДата: Вторник, 10.06.2014, 12:48 | Съобщение # 60
Трабант
Здравей,искам да те попитам за тези гадове дето са по джанката а те са адски много! които се прехвърлят по моите цитруси имали някаква опасност от тях? и ако има със какво да ги третирам!?

Прикачвания: 4763504.jpg(66Kb)

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » ЦИТРУСИ - CITRUS » Kumquat ("Кумкуат")
Страница 4 от 14«1234561314»
Търси: