Kumquat - Page 5 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 12:43
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 5 от 14«12345671314»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » ЦИТРУСИ - CITRUS » Kumquat ("Кумкуат")
Kumquat
OrdonezДата: Вторник, 10.06.2014, 14:50 | Съобщение # 61
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline
Моспилан 2-3 пръскания през 3-4 дни, споко, не нападат цитрусите, за тях внимавай само за акари smile

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

MartiДата: Вторник, 10.06.2014, 22:22 | Съобщение # 62
Трабант
Група: Проверени
Съобщения: 183
Здравей ,това е добре щом не ги нападат, biggrin но тук там имаше по две три от гадините та за това те попитах дали ги нападат ,но добре ли е да ги пръскам защтото по тях има цвят и нови лесторасти !?,гледам че и по банана има а той е точно под джанката и него ли да го пръскам със този препарат !? а за въпросната джанка утре ще ходя до агро аптеката и ще взема препарата ако го има и ще я напръскам ,но да те попитам ако го няма със какъв друг препарат да го заменя ?а и най важното щом тези гадини не нападат цитрусите все пак да ги изпръскам ли!? отново ти благодаря за информацията applause

wrongdreamerДата: Сряда, 11.06.2014, 07:15 | Съобщение # 63
Лада
Съобщения: 889
Щом имат цвят ги покрии с нещо за 1 час. Иначе цвета ще абортира.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

MartiДата: Сряда, 11.06.2014, 16:46 | Съобщение # 64
Трабант
Здравей wrongdreamer каде се изгуби? smile хм да ги покрия ! Ordonez каза че не нападали цитрусите но по моите има и сега не знам какво да правя!? ами сега като има цвят и нови разклонения моля ви кажете как да махна тези гадини!?как да процедирам !? sad благодаря ви предварително!

OrdonezДата: Сряда, 11.06.2014, 17:49 | Съобщение # 65
Лексус
такива въшки на цитрусите не съм виждал , никога, а повярвайте ми, в цитрусови градини съм спал, е...л , и т.н, интеренсо ми е да видя снимка на цитрусово листо нападнато точно от този тип въшка и докато се чудиш какво да ги правиш, ако беше направил онова което ти писах в горния пост, сега нямаше да ме питаш, вчера пръсках точно за такива въшки прасковите и сега нямам ни една. Цитрусите са самофертилни, не разбирам какво ти пречи да ги пръскаш, щом "имаш" такива въшки, за което аз лично се съмнявам, но въпреки всичко има първи път.
Марти дай снимка на листата на цитрусите, които са нападнати от такива въшки, единствения вариант е , цитруса да е под джанката и толкова да са се размножили завалиите , че .........но... докато не видя не вярвам

MartiДата: Четвъртък, 12.06.2014, 23:16 | Съобщение # 66
Трабант
Здрасти ,да определено не са под джанката но са на около метър от нея ,а за самата джанка има адски много от тези гадове ! ще ти пусна снимки на джанката и на цитрусите! и още утре ще купя моспилан и ще изпръскам всичко ! sob

OrdonezДата: Петък, 13.06.2014, 00:14 | Съобщение # 67
Лексус
Марти, аз пак не разбрах, такива въшки по листата на цитрусите има ли ??? Или са само по джанката ??

MartiДата: Понеделник, 16.06.2014, 23:28 | Съобщение # 68
Трабант
Здрасти и по двете но ги напръсках със моспилан и са по добре но не знам този дъжд май отмива всичко от препарата !? въпреки че доста от гадовете измряха happy а ето ти снимчица на лимона който е нападнат от тези гадинки ! съжалявам ако не се вижда добре.
Прикачвания: 7280500.jpg(41Kb)

OrdonezДата: Вторник, 30.09.2014, 21:25 | Съобщение # 69
Лексус
Ето резултата, засаден през ноември 2013 година в ОГ , сега е септември 2014 година, година по късно, ( никаква защита )

dr_popovДата: Сряда, 01.10.2014, 19:53 | Съобщение # 70
Симсон
Съобщения: 86
Моя кумкуват тази година удържа доста плодове,но сега му изпадаха към 70 % от листата,не знам защо...Плодовете си стоят,но доста засилен листопад.Миналата година по същото време пак окапа голяма част от листата,на пролет поникнаха.В момента ми е още на двора,отглеждам го нормално,както до сега,не знам на какво се дължи това окапване sad

wrongdreamerДата: Четвъртък, 02.10.2014, 13:37 | Съобщение # 71
Лада
Зелени или жълти капят ?
Зелени са ако е преполивано, ако има акари, ако е на течение и най общо - ако не му е комфортно.
Това е като защитна реакция за да запази плода.
Ако е пренаторено с азот или калий, също губи листа. Ако е на дебела сянка - също.
То стана дълго и объркано /sorry / но помисли какво може да е според изброените няколко причини.
И дано го оправиш !

Добавено (02.10.2014, 12:37)
---------------------------------------------
Марти, казах да ги покриеш докато пръскаш за да не абортира цвета. Цитрусите се нападат често от акар, но листни въшки не ги закачат, защото листата са много твърди за тях, а сливите са нещо като пържолите за теб. Особено Джанки и Афъзки. Понякога се ръсят отгоре. Натуралните средства са много,но най известен е "лек сапунен разтвор". Съжалявам, че чак сега прочетох това. Той Ordonez, ти е писал по подробно.
Желая ти успехи !

Съобщение редактирано от wrongdreamer - Четвъртък, 02.10.2014, 13:38

poj160arДата: Петък, 03.10.2014, 11:22 | Съобщение # 72
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
А пък моя Кумкуат въобще не цъвтя и не дръпна на растеж тази година, изкара само две-три листа. Листата му са си с нормалния цвят и си стоят на стеблото. Странно, а добре се грижих за него. въобще не цъфна това лято през Юни, както се очакваше по принцип. Редовно го подхранвах с необходимото..., като първоначално го държах на "шарена" сянка да свикнеь а в последствие го изкарах на пълно слънце. cool А беше видно от една стара "пъпка" от основата на едно листо, че е имало плод в предишния период на плододаване. happy cool , което значи че растението вече е било влезнало в "зряла" фаза. Ще го видим следващото лято как ще се развият нещата. Знам ли, може да се е стресирало, понеже при мен е по-влажен климата - особено през това лято аман от дъждове и влаги и е малко по-студено. Обектът ми все пак е в балкана на надморска височина от 510 - 520 м.

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Петък, 03.10.2014, 12:15

wrongdreamerДата: Петък, 03.10.2014, 18:11 | Съобщение # 73
Лада
Иво, мисля,че го гледаш строго и се страхува да не му посегнеш. То Кумкуата при 30см стебло дава 4-5 плода.
Поговори с него и го успокой. Може да се отпусне.
Догодина по това време сигурно ше имаш излишък на Кумкуатови витамини.
При такива случаи лекарите съветват да удавиш излишните витамини в домашна гроздова.
cool cool cool

poj160arДата: Петък, 03.10.2014, 22:24 | Съобщение # 74
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Хе-хе Митаче направо ме разсмя smile А, що се отнася до стеблото, същото е с дължина около 45-50 см. и тогава започват разклоненията, но сега нямам снимки да покажа размера. Забравих да спомена, че младата ми кавказка овчарка е като валяк и лаейки и спускайки се през оградата към комшията ми да го "изяде" е бутнала саксията ми каза баща ми и е счупила една клонка преди три седмици, но това няма нищо общо разбира се с развитието на растението описано в горния ми пост, понеже касае ранната пролет и лятото... и е ясно, че ще се възстанови короната surprised cool Майка ми пък е сложила в буркан с вода клончето да види какво ще стане - абсолютно нищо й казвам, макар че ако трябва да съм честен ми мина през акъла да премахна листата и да оставя само едно две максимум и с вкоренител да опитам, но се отказах. Тази вечер гледах, че клонката е свежа и явно има живот - пък и времето при нас си е студено и процесите на обмяна на веществата са почти на минимум за момента заради времето. Вие какво ще ме посъветвате приятели? cool Чакам Дриймъра да окаже съдействие и Гого, но той утре вечер ще е в БГ.

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Петък, 03.10.2014, 22:43

MartiДата: Събота, 04.10.2014, 17:31 | Съобщение # 75
Трабант
Здравейте на всички , и аз имам един Кумкуат в къщи закупен е от Ordonez но имам проблем с него, някои от листата падат а ето снимчица на самото листо бихте ли ми казали на какво се дължи това ?благодаря ви предварително .wrongdreamer няма проблем !
Прикачвания: 4039558.jpg(32Kb)

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » ЦИТРУСИ - CITRUS » Kumquat ("Кумкуат")
Страница 5 от 14«12345671314»
Търси: