Kumquat - Page 9 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 04.12.2016, 17:23
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 9 от 14«1278910111314»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » ЦИТРУСИ - CITRUS » Kumquat ("Кумкуат")
Kumquat
poj160arДата: Сряда, 21.01.2015, 18:21 | Съобщение # 121
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Статус: Offline
doncho_68, според мен страда от липса първо на "Цинк" защото са се свили листата (така правят) и липса на "Бор" в кумкуата. Ти още явно си в началния стадий на липсата на вещества в растението. Виж и сравнявай, понеже не знам твоята таблица каква е:

Прикачвания: 8435236.gif(352Kb)

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 21.01.2015, 18:22

OrdonezДата: Сряда, 21.01.2015, 22:18 | Съобщение # 122
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
преовлажняване ???

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

poj160arДата: Сряда, 21.01.2015, 23:28 | Съобщение # 123
Лексус
Може и да си прав Гого. Не е писал да го е преполивал, но знам ли. Хм, интересно. Нека пише и да видим... cool sad

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

OrdonezДата: Четвъртък, 22.01.2015, 01:09 | Съобщение # 124
Лексус
При контейнерно отглеждане , такива листа могат да се наблюдават при два случая, единия е преполиване при положение , че цитруса е в покой, а другия случай е когато се концентрират микроелементи в листната маса, преди покоя в по големи количества, било, чрез торене на корена, било чрез торене, чрез пръскане на короната.
Въпрос , ползвал ли си тор , който съдържа бор ?

doncho_68Дата: Четвъртък, 22.01.2015, 16:53 | Съобщение # 125
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 14
Здравейте, не знам дали съм го преполял но, като го извадих от саксията горната част беше суха а надолу влажна.Последно беше на тъмно в коридора.Може би от есента е имало доста влага .Взех нова торова смес махнах глинестата почва с която беше дошло.

OrdonezДата: Четвъртък, 22.01.2015, 19:02 | Съобщение # 126
Лексус
Значи не биваше много да бараш корените, дано не си махнал цялата почва, защото щеше да е проблем. Значи вадиш го от контейнера и го оставяш за два дни на двора, сега е топло и му няма нищо, да позасъхне малко, след това просто слагаш качествен субстрат с добра пропускливост, добре е да е средна фракция, без да поливаш. Нека корените малко да подишат. След това държиш на светло и хладно, това е.
Ако няма загниване по клонките, значи си се усетил на време, сега другото което е важно, да поясниш, корените в какво състояние са ?
Между другото огледай за акари, не , че има, но на снимките ми се виждат някакви финни прашинки , наподобяващи акари, ако имаш лупа разгледай на дневна светлина за акар

doncho_68Дата: Четвъртък, 22.01.2015, 20:28 | Съобщение # 127
Симсон
Съобщения: 14
Дано да се оправи след тази намеса.Времето ще покаже.

poj160arДата: Сряда, 28.01.2015, 12:50 | Съобщение # 128
Лексус
Привет, Гого след дълго мъчение малкия кумкуат, за който говорихме в по-горни постове, че изрязах до здрава тъкан си замина до малко под старата присадка. Вчера направих нова присадка. Знам, че това се прави някъде около началото на месец Април, но тръгна да избива странична пъпка от подложката и си рекох, че сега е момента. Отчупих поника и отгоре до здрава тъкан отрязах остатъка със старата присадка. На "разцеп" отгоре направих две присадки от големия ми кумкуат, който в момента има плодчета, тоест цитруса е във зряла фаза. Старателно обвих стеблото и около присадките с овощарската бандажна лента и отгоре обмазах с "Еко дерма" овощарска замазка полях почвата напръсках обилно двата присадника и сложих отгоре една рязана бутилка за създаване на умерен и влажен микроклимат. Саксията я сложих на радиатора на парното за да поддържа висока температура, стимулирайки ранното събуждане на подложката за да "храни" двата присадника. На двете резници съм премахнал листата с изключение на горните 3, като съм ги резнал наполовина. Дано се получи положителен резултат, че язък за растението и труда. Боледува ли ми растение, боледувам и аз.... sad cool
Притеснява ме само дали не трябваше да присадя "под кора", на "седло" или на "страничен разрез"!!! cool surprised Дай съвет. Довечера ще кача и снимка на присадката.

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 28.01.2015, 16:23

wrongdreamerДата: Сряда, 28.01.2015, 15:57 | Съобщение # 129
Лада
Съобщения: 889
poj160ar, няма значение как ще го присадиш - важното е да се хване.
Не се бой за събуждането, те когато са в къщи не спят истински. Иначе щяха да изгубят листата.
Ще се хване, но дано е здрав калема, че при цитруса това се познава когато е късно.
Ако калема изсъхне, винаги можеш да сложиш калем от друг Кумк. Нали ще идваш февруари за шампанското - ще си резнеш "тайно" един.
wine

P.S. Зная къде има цяла гора от Кумкуати и ще ти кажа, но не казвай на Ordonez !

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

Съобщение редактирано от wrongdreamer - Сряда, 28.01.2015, 15:59

poj160arДата: Сряда, 28.01.2015, 16:25 | Съобщение # 130
Лексус
biggrin cool , нека дойде времето през февруари. Гого още не е определил датата ... не си хапнал всичката чуфа, нали Митак? Има малко и за мен, а ... ? biggrin

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 28.01.2015, 16:26

wrongdreamerДата: Сряда, 28.01.2015, 17:40 | Съобщение # 131
Лада
Съобщения: 889
Има много за теб !

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

poj160arДата: Сряда, 28.01.2015, 17:51 | Съобщение # 132
Лексус
А така, супер. Да си жив и здрав, приятелю! biggrin good

Впрочем след като отрязах присадниците веднага ги подготвих и ги присадих, та се надявам всичко да стане окей. Предполагам, че до две максимум три седмици би трябвало да избият по едно две листенца от присадниците. Ако това стане може и да имам шанс. cool

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 28.01.2015, 17:55

poj160arДата: Сряда, 28.01.2015, 19:13 | Съобщение # 133
Лексус
Ето и снимки на присаждането:

Прикачвания: 6624965.jpg(104Kb) · 4897180.jpg(105Kb) · 1648137.jpg(97Kb) · 7095152.jpg(1596Kb) · 4088953.jpg(1712Kb)

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 28.01.2015, 19:17

OrdonezДата: Четвъртък, 29.01.2015, 02:32 | Съобщение # 134
Лексус
аз бих оставил макс 2 пъпки, но успех, ако не се получи, имаш надолу мегдан да пробваш още веднъж

poj160arДата: Четвъртък, 29.01.2015, 09:56 | Съобщение # 135
Лексус
Е да ги резна тогава нагоре с все литата и да оставям на всеки присадник по две пъпки, нали така? cool surprised

Послепис: резнах резниците едната на две, другага на три пъпки, че в една пъпка не съм сигурен дали е читава. На около 10-тина сантиметра по надолу днес направих още една присадка с две пъпки на страничен разцеп под кората, та да видим дали нещо ще излезе ... cool Дано високата влажност под бутилката и топлината в кацеларията и от радиатора да спомогнат. Да очаквам резултат след минимум 3 седмици, нали така. То ще си проличи - или ще избият листенца или ще почернеят и изсъхнат резниците, друго повече от това няма какво да стане ... sad

Ето подобен метод като последния ми опит:

Съобщение редактирано от poj160ar - Четвъртък, 29.01.2015, 19:40

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » ЦИТРУСИ - CITRUS » Kumquat ("Кумкуат")
Страница 9 от 14«1278910111314»
Търси: