Мандарина – Citrus reticulata - Page 2 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 04.12.2016, 17:22
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 2 от 4«1234»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » ЦИТРУСИ - CITRUS » Мандарина – Citrus reticulata (Всичко за тях и сортовете им)
Мандарина – Citrus reticulata
diqnlubenovДата: Вторник, 17.04.2012, 15:16 | Съобщение # 16
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 83
Статус: Offline
Мандарината започна да пуска нови листа и е отрупана с цветове .
Прикачвания: 5216225.jpg(78Kb)

OrdonezДата: Вторник, 17.04.2012, 16:33 | Съобщение # 17
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Мдааа, между другото портокала ти с новите си листа ми прилича на мандарина а мандарината ти на портокал, доста тесни листенца са на Морото поне на снимката така се вижда , а на мандарината са по широки като на портокал, странно. Не казвам че е така просто първо впечатление, естествено листата са прекалено млади да си правя заключения, предполагам са на пълно слънце. И между другото тази саксийка ми се вижда малка , добре ще е да се подмени.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

OrdonezДата: Сряда, 18.04.2012, 17:38 | Съобщение # 18
Лексус
Айде да пусна малко полезна информацийка : Мандарините произлизат от Азия, родината им е Китай. Доста късно едва през 1805 г., са внесени първите дръвчета в Англия. Британците ги отглеждали в Малта, понеже там климата е подходящ и от там са се разпространили из Средиземно море. В Гърция, първата мандарина е донесена пак от Малта от руски адмирал, след битката при Наварино (но в последствие се изяснило че всъщност холандец я е внесъл). Същия този генерал е подарил дръвчето на манолис Томбасис от Порос. През 1877 г. все още е било живо дървото в градината на наследниците на Томбасис. Тогава по онези времена е била известна под името, "mandarinion Malta", разбира се тя не се е разпространила светкавично , по скоро твърде бавно в Гърция, през 1950 г е посадено и първото дръвче в Атина, след което са започнали и в Корфу и на Крит да отглеждат този плод. През 1917 г. в стар вестник има статия където пише, че най-добрите мандарини растата в Sepolia Kolokinthou( квартал на Атина), но разбира се от тогава нещата доста са се променили.

Блокиран3Дата: Неделя, 27.05.2012, 10:53 | Съобщение # 19
Москвич
Група: Блокирани
Съобщения: 311
Мандарината ( Така я определихте вия ) която беше малко по удавена изкарва нови листа буквално за дни и пожълтяват почти веднага. Задържаха се две плодчета. Интересно ми е че гледам образува нови пъпки. Дали това е нормално поведение и ли си цъфти цяло лято ?

Прикачвания: 0297694.jpg(77Kb) · 9159049.jpg(61Kb)

София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
LZ1LPK, A1(Rh-)http://exotic.bg/

to30Дата: Петък, 19.10.2012, 22:18 | Съобщение # 20
Симсон
Група: Блокирани
Съобщения: 34
Моята мандарина расте като луда и има страшно много листа,но когато цъфтя и след това имаше много малки топчета, ненадейно защо, решиха да окапят всичките до едно. Но пък си ми е много красива. Ще се стегна да направя малко снимки да обогатим снимковия материал в форума. biggrin

diqnlubenovДата: Вторник, 11.12.2012, 14:58 | Съобщение # 21
Симсон
Ето снимки на мандарината която е сорт Ортаник.В началото на месеца видях,че беше окапа незнайно защо от дръвчето и реших да я пробвам .Останах разочарован от вкуса но сигурно е от това че не узряла напълно .
Имаше много малка сладост,но също така нямаше никакви кисел привкус .
Прикачвания: 4466870.jpg(38Kb) · 6548296.jpg(38Kb)

OrdonezДата: Вторник, 11.12.2012, 16:27 | Съобщение # 22
Лексус
не е била узряла напълно, странно ортамика зрее след нова година , това ме изненада, моите са още със зелени петна.

dr_popovДата: Вторник, 11.12.2012, 19:05 | Съобщение # 23
Симсон
Съобщения: 86
Искам да имам мандарина,с приятен вкус,като мандарините,които продават на пазара.Имам Каламондин и Кумкуват,но плодовете им са ужасно кисели,особено Каламондина не стига,че е кисел ами е пълен и със семки,не ми харесват.Жоро,имаш ли такъв сорт мандарина,какъвто търся-сладка,хубава за ядене.Кажи и цената каква е smile

OrdonezДата: Вторник, 11.12.2012, 19:10 | Съобщение # 24
Лексус
Имам такива мандарини, ранни , онзи ден изядох плодовете казват се Сатсума, освен аз и други ще имат скоро плодове могат да кажат за вкуса им, Петьо ми писа по скайпа че били доста вкусни и ароматни, на мен също ми харесаха понеже ги оставих да си узреят добре, те са може би едни от най ранните. ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК

dr_popovДата: Вторник, 11.12.2012, 19:31 | Съобщение # 25
Симсон
Съобщения: 86
Супер.Другата седмица може би ще ти поръчам по лично съобщение,че сега ме няма.А в случай,че я купя сега проблем ли ще е да я държа в неутоплявана стая,където е голям студ-може и под нулата да падат температурите? Имам и друг вариант,да я държа в малка и постоянно топла стая,която се утоплява с парно и цяла зима е топло,стои се по къс ръкав smile

OrdonezДата: Вторник, 11.12.2012, 19:46 | Съобщение # 26
Лексус
Дръж я в неотопляема стая нищо и няма, моите са в неотопляема оранжерия, отоплява се само вечер след 22 часа понеже топля на ток и използвам намалението на нощната тарифа. Ако смяташ да я държиш в топла стая то нека прехода бъде доста плавен за да няма стресиране на растението.

diqnlubenovДата: Сряда, 23.01.2013, 22:05 | Съобщение # 27
Симсон
Подходящо ли е времето за подрязване на мандарините и портокалите . Ако е настъпило как трябва да се процедира с подрязването .

OrdonezДата: Сряда, 23.01.2013, 22:08 | Съобщение # 28
Лексус
Зависи, какъв резултат искаш да постигнеш като оформление... принципно февруари - март е препоръчителен месец , обиикновенно след приключване на брането на цитрусите. Просто просветляваш короната и оформяш желаната прическа, това е.

lukytoДата: Понеделник, 29.04.2013, 19:12 | Съобщение # 29
Симсон
Съобщения: 28
От 3 дена двете мандарини които имам са на двора.Днес имат жълти петна-дали е от слънцето?

OrdonezДата: Понеделник, 29.04.2013, 20:30 | Съобщение # 30
Лексус
Здравей, слънчево изгаряне, няма нищо ще се климатизират, така е при условията на България, случват се и такива неща. Успех и нека те радват. Няма място за притеснение.

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » ЦИТРУСИ - CITRUS » Мандарина – Citrus reticulata (Всичко за тях и сортовете им)
Страница 2 от 4«1234»
Търси: