Мандарина – Citrus reticulata - Page 4 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 10:57
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 4 от 4«1234
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » ЦИТРУСИ - CITRUS » Мандарина – Citrus reticulata (Всичко за тях и сортовете им)
Мандарина – Citrus reticulata
OrdonezДата: Четвъртък, 20.03.2014, 20:07 | Съобщение # 46
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline
Дебелината на кората колеги зависи от един единствен фактор, а той е слънчевото греене върху плода, колкото по на сянка на дървото расте една мандарина, толкова по тънка кора има, този плод е с малко по дебела кора от обикновеното за сорта, понеже бе на върха на дървото и явно е бил огряван непрекъснато от слънцето, плодовете които са частично засенчени са с доста по тънка кора. Това е така, понеже растението си има защитен механизъм срещу "сваряването" на плодовото месо от високите температури и т.н, няма смисъл да обяснявам, умни сме за да разберем.
Принципно винаги съм си задавал въпроса, преди години , когато берях мандарини, защо долу в основата на дървото плодовете са с най тънка кора, докато един испанец ми го обясни smile , успех.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

peterstamovДата: Събота, 12.04.2014, 14:23 | Съобщение # 47
Москвич
Група: Приятели
Съобщения: 248
С таз черна кофа, дали няма да е проблем през лятото, корените да не заврат?

May the Force be with you

OrdonezДата: Събота, 12.04.2014, 19:14 | Съобщение # 48
Лексус
е няма да е чак толкова голям проблем, всички транспортни контейнери са черни smile

MartiДата: Понеделник, 02.06.2014, 22:31 | Съобщение # 49
Трабант
Група: Проверени
Съобщения: 183
Здравейте,искам да ви попитам за тази мандарина можели малко информация мисля че се казваше така:COMUNE благодаря ви предварително а ето и снимката на въпросната мандарина.

Прикачвания: 3157336.jpg(49Kb)

OrdonezДата: Понеделник, 02.06.2014, 22:57 | Съобщение # 50
Лексус
дай малко повече инфо, ако се окаже добър сорт аз съм навит на няколко резника да си присадя тук там. От къде си се сдобил с нея, разрез на плода , брой сегменти, брой семена, как се бели кожицата, вкус, аромат, сочност ????? Инак инфо за нея има тук ( дават я безсеменна ) http://www.lecerasare.it/leceras....lang=it

MartiДата: Вторник, 03.06.2014, 21:53 | Съобщение # 51
Трабант
Здрасти,ами закупих я отново от един цветарски магазин жената каза като информация че е от Гърция,и това е ! А ининак разрез на плода не съм правил, що се отнася за семената не ги преброих,но мисля че бяха около 5 наброй ,за кожицата не ми беше трудно да я обела за мен лесно се бели,на вкус е доста сладичка но от човек до човек има разлика, за мен може да е сладка а за друг не чак толко та имам предвид че аз неям много сладко, но за целта дадох по едно две резанчета на нашите които си похапват доста сладичко и те казаха че е сладка,за аромата ами не,знам не съм голям познавач но аз го описвам като закупените от магазина мандарини,а за сочноста беше доста сочна,да уточня че като я закпих имаше само едно плодче за консумация а ето и снимка на плодът.

MartiДата: Вторник, 03.06.2014, 22:00 | Съобщение # 52
Трабант
ситрус COMUNE
Прикачвания: 5794368.jpg(34Kb)

OrdonezДата: Вторник, 03.06.2014, 23:34 | Съобщение # 53
Лексус
а колко сегмента беше ?

MartiДата: Четвъртък, 05.06.2014, 20:26 | Съобщение # 54
Трабант
а за сегментите какво имаш предвид?

OrdonezДата: Четвъртък, 05.06.2014, 21:59 | Съобщение # 55
Лексус

ето тази например е с десет сегмента smile

MartiДата: Четвъртък, 05.06.2014, 22:37 | Съобщение # 56
Трабант
Здравей , ами да ти кажа не зная както казах не съм правил разрез на плодът и не знам sad сега е навързала доста плод и да сме живи и здрави като станат готови ще ти кажа всичко което те интересува sad

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » ЦИТРУСИ - CITRUS » Мандарина – Citrus reticulata (Всичко за тях и сортовете им)
Страница 4 от 4«1234
Търси: