Polygala myrtifolia - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 12:44
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 1 от 11
Форум Екзотик Плантс България » НЕПЛОДОДАВАЩИ - ТРОПИК , СУБТРОПИК И УМЕРЕН КЛИМАТ » Градински - многогодишни » Polygala myrtifolia
Polygala myrtifolia
OrdonezДата: Вторник, 16.04.2013, 14:58 | Съобщение # 1
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline
Polygala myrtifolia в интересен вид, а качествата си да се адаптира към различна среда на живот. Расте както по крайбрежията на Африка, така и във вътрешността, а също и в сухите райони. Вечнозелен храст, най - честите му размери са от метър до два, с няколко раклонения но може да се оформя и топиари форма, търпи силни резитби. Листата са светло зелени, тъмно зелени или леко сиви. Някои форми имат тънки иглолистни листа и могат да достигнат до 4 метра.
Цъфтеж на наше растение

Разпределение
За родина се смята областа Bokkeveld Mountains near Clanwilliam in the Western Cape to Kwazulu-Natal.

Отглеждане Polygala myrtifolia

Polygala myrtifolia е атрактивен вечнозелен храст, който може да се адаптира към повечето градини.Изключително лесен за поддържане. Цъфти обилно на слънце и по малко на сянка. Расте идеално на полусянка.

Резитбата е задължителна, ако искате да имате гъста корона .

Студоустойчивост - 6.6С

Und sie blühen, und blühen - und blühen. An lichtreichen Plätzen lassen
es sich die Kreuzblumen nicht nehmen, Monate lang zu florieren.
Blüte: II-IX, Höhe: 1-1,5 m, Standort: sonnig,
Разполагаме с два вида формировка тип Топиари (изправено дръвче с добре оформена коронка и свободно растящи с обилен цъфтеж
Прикачвания: 5949341.jpg(78Kb)

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

lucky288Дата: Сряда, 19.02.2014, 23:23 | Съобщение # 2
Трабант
Група: Проверени
Съобщения: 175
Наскоро видях такова растение на живо в един цветарски магазин в Бургас.
Хареса ми, че беше нацъфтяло цялото сега през зимата.
Явно някак е било стимулирано да цъфти. А може и да е от топлата зима.

Съобщение редактирано от lucky288 - Сряда, 19.02.2014, 23:24

OrdonezДата: Четвъртък, 20.02.2014, 00:27 | Съобщение # 3
Лексус
Не , просто то си цъфти нон стоп, стига зимата да е на темп над +10С и да е да му е светличко.

lucky288Дата: Четвъртък, 27.02.2014, 22:32 | Съобщение # 4
Трабант
Тогава си заслужава интереса. Рядко има такова екзотично за нас растение, което да цъфти целогодишно.

OrdonezДата: Четвъртък, 27.02.2014, 23:10 | Съобщение # 5
Лексус
права си, аз принципно не харесвам цъфтящите растения, но се влюбих в него, направих си експеримент с едно растение което оставих на открито цяла зима, загуби цялата си листна маса , но всички клонки са живи , казано накратко, направих го листопадно smile хаха, чакам го да се разлисти, инак другите ми цъфтяха цяла зима, абе 12 месеца цъфти, аз такова чудо не съм виждал.

lucky288Дата: Четвъртък, 27.02.2014, 23:39 | Съобщение # 6
Трабант
Да, явно си струва да се експериментира с него в наши условия. При какви условия беше навън на открито - навес, вятър, сняг, температурни минуси?

OrdonezДата: Петък, 28.02.2014, 00:51 | Съобщение # 7
Лексус
на вън в саксия 6-7 литрова , на 3-4 метра от най близката стена на къщата в непосредствена близост до чешма, даже не бе на земята, а бе качено на плота на чешмата, студ вятър каквото се сетиш, включително и седмица замръзнала почва. Имай в предвид че не е било засадено, тогава нямаше да има толкова сериозен проблем с корените, предполагам има увреждане по тях, но не съм сигурен. Минималните които е видяло са около -6,5 - 7С . Никаква защита , просто това са температурите падали при мен тази зима. smile Не твърдя , че е живо, твърдя , че има оцелели клони и са живи имат си сок и т.н, като тръгне да се развива ще го снимам, ако не тръгне пак ще го снимам :)

lucky288Дата: Петък, 28.02.2014, 00:54 | Съобщение # 8
Трабант
е, дано да се възстанови напълно и да зацъфти нормално. ще чакам снимки.

Съобщение редактирано от lucky288 - Петък, 28.02.2014, 00:55

Форум Екзотик Плантс България » НЕПЛОДОДАВАЩИ - ТРОПИК , СУБТРОПИК И УМЕРЕН КЛИМАТ » Градински - многогодишни » Polygala myrtifolia
Страница 1 от 11
Търси: