Bougainvillea - Page 4 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 12:44
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 4 от 4«1234
Форум Екзотик Плантс България » НЕПЛОДОДАВАЩИ - ТРОПИК , СУБТРОПИК И УМЕРЕН КЛИМАТ » Цветя , растения - вътрешен декор » Bougainvillea
Bougainvillea
OrdonezДата: Сряда, 23.04.2014, 22:30 | Съобщение # 46
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline
по думите на производителя от 15 до 20 години

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

lucky288Дата: Сряда, 23.04.2014, 23:00 | Съобщение # 47
Трабант
Група: Проверени
Съобщения: 175
е ха, доста време. благодаря.

wrongdreamerДата: Неделя, 25.05.2014, 08:12 | Съобщение # 48
Лада
Съобщения: 889
Сега ще напиша няколко реда за Бугенвилията в естествен хабитат. В Мексико живее в най сухите райони, там дето пада рядко дъжд. Стеле се по пясъка няколко години, додето направи стъбло и се вдигне .30 до 150 см над земята. Има по 8-10 месеца цвят и основно е розов. Другите цветове сихурно са хибридизация.
Има един гущер който я яде, но растенията са повече от гущерите. Продавал съм възрастни растения / на по 30-40 години / и те се поливаха веднъж седмично /потдържахме 28'С /, а саксиите бяха 1/10 от размера на растенията, но много широки. Проверих много сайтове, но никъде не се споменава за поливките. Обичат и директно 12 часово слънце. Никога не съм ги наторявал. Говоря за период от 8 години. На есен - резитба за формиране, иначе стават грозни. Виждал съм растения със ствол, висок 50 см и диаметър10-12см.
Та на който му стиска да разреди драстично поливките до посочените от мен, и ще има цвят два пъти по дълго/ зимата, когато е в покой изобщо не се полива/.
Това е третото и единствено правилно място. Моля за извинение за този junk.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

OrdonezДата: Неделя, 25.05.2014, 14:47 | Съобщение # 49
Лексус
Браво много добра информация, аз това за поливките го знам от един специалист производител на бугита грък от Палио до неа Ираклица, той така ми каза, лятото пиливаш веднъж седмично, нищо че е суха почвата , нема се плашиш, това иска . Благодаря ти за интересното инфо Дриймър. Аз съм луд фен на бугитата

wrongdreamerДата: Неделя, 25.05.2014, 21:01 | Съобщение # 50
Лада
Съобщения: 889
И аз съм им фен, но ако започна и с цветя....
Ще ти кажа кои Бугенвили са най продавани в света - hanging baskets. Това са онези висящи кошници от метал или пластмаса и 3-4 Бугенвили в тях, закачени на ярко слънце. Към тях се продават и стик с кука на края /за закачване и откачване / и мека еднолитрова бутилка с еднометров, завит отгоре шлаух за поливане.
Като цвят, най популярни бяха червени, розови и прасковени.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

OrdonezДата: Понеделник, 26.05.2014, 00:22 | Съобщение # 51
Лексус
аз внесох прасковени, червени, бели, цикламени , двуцветни и едни тъмно лилави, много интересни, .. апропо, кой иска да вярва кой не иска, една сънвилея забравена на двора заедно с кливията ми, преди седмица се облисти цялата, това означава или че добичето е харди или просто климата при мен е доста добър, ще ви кача снимки , инак всички други загинаха , бяха 3-4 на брой, сорт Тексас и другия го забравих какъв беше мисля сандерианата

lucky288Дата: Сряда, 28.05.2014, 23:56 | Съобщение # 52
Трабант
Заинтригувана съм от бугенвилеята издържала зимата навън. Колко най-студено беше при тебе и за колко време?
Относно поливките, моите не съм ги пробвала с рядко поливане веднъж на седмица. Щото ме е страх да не вземат да им провиснат листата и да им опадат цветовете. Все пак ги пече слънцето. Но заради експеримента може да се пробвам с една-две, да видя дали ще се скъсат от цъфтеж.

Съобщение редактирано от lucky288 - Четвъртък, 29.05.2014, 00:01

OrdonezДата: Четвъртък, 29.05.2014, 00:16 | Съобщение # 53
Лексус
не е бугенвилия а Сънвилия, демек пак буги, ама не точно smile , при мен пада до около -7,4С, точно там където бе сънвилията. ето от този сорт,

не помня какъв цвят е , но ще кача снимка и ще я чакам да цъфне, значи нищо не съм рязал по нея, като я снимам ще ви покажа къде е дала фира, само по върховете, при това беше в контейнер smile , снимки утре

lucky288Дата: Четвъртък, 29.05.2014, 00:56 | Съобщение # 54
Трабант
ясно, аз си мислех, че е някакъв сорт буги

OrdonezДата: Четвъртък, 29.05.2014, 07:17 | Съобщение # 55
Лексус
Quote lucky288 ()
ясно, аз си мислех, че е някакъв сорт буги

е да де, дървоводно кичесто буги наречено сънвилия, то е същата работа Бугенвилия сънвилия, това е цял клон при бугитата, нещо като дипладения - мандевила smile

LiliusДата: Понеделник, 10.08.2015, 21:28 | Съобщение # 56
Трабант
Група: Приятели
Съобщения: 127
Прикачвания: 1043400.jpg(82Kb) · 7843439.jpg(75Kb) · 6287340.jpg(77Kb) · 5507832.jpg(87Kb)

Форум Екзотик Плантс България » НЕПЛОДОДАВАЩИ - ТРОПИК , СУБТРОПИК И УМЕРЕН КЛИМАТ » Цветя , растения - вътрешен декор » Bougainvillea
Страница 4 от 4«1234
Търси: