Пуя ( Puya berteroniana ) - Форум Екзотик Плантс България
Понеделник, 05.12.2016, 07:31
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 1 от 11
Форум Екзотик Плантс България » НЕПЛОДОДАВАЩИ - ТРОПИК , СУБТРОПИК И УМЕРЕН КЛИМАТ » Цветя , растения - вътрешен декор » Пуя ( Puya berteroniana ) (Чилийска екзотика)
Пуя ( Puya berteroniana )
poj160arДата: Вторник, 09.07.2013, 23:07 | Съобщение # 1
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Статус: Offline
Тюркоазения цвят се среща изключително рядко в растителния свят. Още по-рядко обаче е, да бъде комбиниран с оранжево. Възрастни растения могат да оцелеят при температури до -18-20 градуса. Иска се голямо търпение, тъй като започва да цъфти на възраст 6-8 години. Видът образува розетка от сребристо-зелени листа достигаща до 3-4 метра височина. С течение на годините се формира голяма колония от малки растения. Листата са бодливи, така че се движете внимателно около тях. Цветовете на самите стъбла са меки и са копринено гладки. Птиците обичат да седят и пият нектар от цветовете!

Необходима е защита на младите растения от замръзване през първите няколко години. Можете да го отглеждате в голям съд и да го преместите на защитено място през зимата. Обича пълно слънце, но не и прекалено , понякога може да се наложи преместване , ако е твърде горещо. Издържа често поливане, ако се отглеждат в почва с добър дренаж. Необходимо е търпение до достигането на цъфтежна възраст, обикновенно след 6 тата година.
Прикачвания: 6733825.jpg(140Kb) · 0404457.jpg(38Kb) · 7253173.jpg(137Kb)

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

OrdonezДата: Сряда, 10.07.2013, 14:26 | Съобщение # 2
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
В Нова Зеландия се среща почти във всички паркове, станало е като символ.

Шо се касае до харди зоните бих казал , USDA zone 8 , ще се чувства идеално, но при по ниски зони ще имаме значителни загуби, това обаче не означава, че ще загубим напълно растението. Аз лично не съм го тествал, но мой колега го е тествал до -10 С и е имало повреда по листната маса на 3 годишно растение. Това е и причината да не съм си засадил все още. Бях направил запитване до холандски колеги, но и те предлагаха малки растения, все още не мога да попадна на възрастен екземпляр.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

poj160arДата: Сряда, 10.07.2013, 22:58 | Съобщение # 3
Лексус
Ordonez, Гого, а каква е цената. Май ще се гледа до 5-та - 6-та година в саксия и след това засаждане на открито... wacko

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

OrdonezДата: Сряда, 10.07.2013, 23:02 | Съобщение # 4
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Беше ако не ме лъже паметта около 15 евра в Холандия, но да не говоря напосоки, ще питам Петьо, като се върне от почивка smile

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

poj160arДата: Сряда, 10.07.2013, 23:31 | Съобщение # 5
Лексус
Ordonez, ок приятел, ще чакаме с нетърпение. За красота пари не жаля, здраве да има. smile

Форум Екзотик Плантс България » НЕПЛОДОДАВАЩИ - ТРОПИК , СУБТРОПИК И УМЕРЕН КЛИМАТ » Цветя , растения - вътрешен декор » Пуя ( Puya berteroniana ) (Чилийска екзотика)
Страница 1 от 11
Търси: