Plumeria rubra - Page 3 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 04.12.2016, 17:20
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 3 от 10«12345910»
Форум Екзотик Плантс България » НЕПЛОДОДАВАЩИ - ТРОПИК , СУБТРОПИК И УМЕРЕН КЛИМАТ » Цветя , растения - вътрешен декор » Plumeria rubra (Плумерия, видове, размножаване, нашите снимки.)
Plumeria rubra
StellaДата: Петък, 24.05.2013, 13:24 | Съобщение # 31
Симсон
Група: Модератори
Съобщения: 13
Статус: Offline
Айде и аз да добавя нещо, понеже аз поливам растенията , Плумерията лятото не се плаши от вода smile , въпреки че е сукуленто

SevernaДата: Сряда, 29.05.2013, 12:31 | Съобщение # 32
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 34
Днес се престраших и реших да погледна резничетата Плуми...как върви вкореняването. Уви...всички бяха загнили и отново ми се наложи да режа! sad
Сложих ги на един светъл прозорец и ще чакам 20 дни, за да засъхнат добре. След това ще направя последен опит за вкореняване...то и не остана много от резниците, де! Вече за втори път режа...и започвам да се отчайвам dry

OrdonezДата: Сряда, 29.05.2013, 17:20 | Съобщение # 33
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Не се отчайвай, според мен 20 дни в тези жеги е адски много, 3-4 дни е достатъчно, използвай и вкоренител , като заравяш точно половината от резника, аз така практикувам и ми се получава 80% успеваемост, е нямам 100% разбира се. Пожелавам ти успех, дано се получи.
ПС: Дръж на шарена сянка докато избие от някъде , после на пълно слънце и умерено поливане , през ден, ако са жеги разбира се

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

SevernaДата: Сряда, 29.05.2013, 17:46 | Съобщение # 34
Симсон
Благодаря за подкрепата и съветите, но аз наистина се отчаях, поне що се отнася до резничето ми от Бали sad От него са останали някакви си 4-5 сантима...изобщо нямам надежда cry Сигурно ще го затрия sad cry
Уффф...направо ми е тъжно...

SevernaДата: Сряда, 29.05.2013, 18:07 | Съобщение # 35
Симсон
Забравих да пусна снимчица и на Плумито, което получих вчера от вас! Ето го сладурчето:

Притеснява ме факта, че не мога да й осигуря повече слънчице от това... sad

Махнах всички предпазващи я пръчици, като оставих само най-дебелата /за всеки случай/ и я паркирах на тересата. Опасявам се обаче,че изложението ни не е изток-запад и слънцето няма да я огрява много често. По-скоро сме север-запад и малко изток...Имам нужда от напътствия за отглеждането й и ще се радвам, ако споделяте по нещо важно от практиката си в отглеждането на Плумерия! Виждам, че е поливана съвсем скоро. През какъв период трябва да го правя и аз? Колко време може да се ползва контейнерът, в който е засята? Трябва ли да я пръскам с нещо против акари и разни други вредящи й твари?
Дали ще се любувам скоро на цвят? Ужас...колко съм нетърпелива...

Ще се радвам, ако повечко потребители влизат тук и се включват с коментари и съвети за отглеждането на това красиво Франджипани!
Прикачвания: 4991292.jpg(66Kb) · 1334852.jpg(89Kb)

eliДата: Сряда, 29.05.2013, 21:16 | Съобщение # 36
Балканче
Съобщения: 6
Привет на Жоро и всички опитни плумеристи,
имам нужда от съвет. Едната от двете ми малки семенни плумерийки - тази на която и паднаха двете външни листа почти веднага след пристигането у дома - сега има омекнало и набръчкано стъбло. Още две листа са изсъхнали внезапно и като цяло не изглежда добре. Стъблото е кафяво, набръчкано и омекнало. Полях я малко, беше позасъхнала. До нея за сравнение е другата, която е ок.

Има ли начин да я спася?

Благодаря много предварително и поздрави,
Ели
Прикачвания: 3071479.jpg(33Kb) · 2648110.jpg(31Kb) · 4188773.jpg(49Kb) · 3418574.jpg(42Kb)

Съобщение редактирано от eli - Сряда, 29.05.2013, 21:18

OrdonezДата: Четвъртък, 30.05.2013, 00:18 | Съобщение # 37
Лексус
Не я поливай , не и прави нищо, ще ти изпратя нова бонус, според мен е преполята, възможно е и сътресение при транспорта да е била причината и нарушена коренова система. При някоя от следващите поръчки упомени това да ти сложа ново растение. Транспорта от Гърция до българия изисква поне седмица две да с съвземат и тогава да ги изпращаме, вече така ще практикуваме , отчитам го като наша грешка.
Внимавай с другата все пак това са сукуленти и на този етап внимавай с водата.

SevernaДата: Четвъртък, 30.05.2013, 00:30 | Съобщение # 38
Симсон
Споменахте "нарушена коренова система"...малко се пообърках! Като се сетя колко пръчки бяха забити в контейнера около Плумерията при получаването й...според мен при всички положения ще има прекъснати коренчета. Дано това не е увредило растението. Надявам се, че поне с него всичко ще е наред!

eliДата: Четвъртък, 30.05.2013, 00:31 | Съобщение # 39
Балканче
Съобщения: 6
Много благодаря за бързия отговор и за бъдещия подарък. Само да упомена че със сигурност не е преполяна, на 4-5 дена ги поливам и то по няколко капки. Стоят 2 етаж на южен балкон, на който пече от сутрин до късен следобед и става адска жега. Пръстта беше абсолютна суха и изпръхнала.
По-скоро при транспорта е пострадала, може и от Спиди да не са ги пазили много. На другата дървените протектори пристигнаха счупени, растението обаче си е ОК.

OrdonezДата: Четвъртък, 30.05.2013, 00:36 | Съобщение # 40
Лексус
Severna, Твоята е толкова голяма , че не би имала никакви проблеми с предпазните пръчки, които я пазеха при транспорта, докато малките са с много нежни корени и разбира се доста плитки, така че едно сътресение би им се отразило доста зле. Сега докарахме огромни дървета Плумерии , чакам ги да цъфнат за да им кача снимки, но утре , мисля ще е по лек деня и може да направя доста снимчици и така да ги покажем. Малко по горе сме писали през какви интервали се полива лятото, всичко е индивидуално, ако контейнера ти е на сянка и завет по бавно изсъхва и по рядко поливаш, обикновенно като засъхне добре горния почвен слой, все пак не искаме да загние , нали ? в големите адски жеги можете да поливате всеки ден, не е проблем.

SevernaДата: Четвъртък, 30.05.2013, 00:41 | Съобщение # 41
Симсон
Супер си, Ordonez! smile
Вече мога да се търкулна спокойна в леглото...
Лека нощ от мен bye

OrdonezДата: Понеделник, 17.06.2013, 15:22 | Съобщение # 42
Лексус
Най после дойдоха и високите температури, сега вече Плумериите наистина ще зацъфтят в най скоро време, аз отчитам ежедневен сериозен прираст на листата и нови млади клонки.

Прикачвания: 7483329.jpg(350Kb)

SevernaДата: Понеделник, 17.06.2013, 15:31 | Съобщение # 43
Симсон
Уффф, а на моята нещо не мога да й осигуря слънчеви лъчи през целия ден...Постоянно ми се налага да ги гоня из терасата sad
Вече има две големи листенца и пуска още три, но ми прави впечатление, че се издължават доста. От недостига на слънце ще да е...При това положение дори не знам, дали ще имам щастието да се радвам и на цвят sad

OrdonezДата: Понеделник, 17.06.2013, 15:38 | Съобщение # 44
Лексус
Ааа недей така, то лятото пред нас , недей се отчайвай и аз така се бях отчаял в тоз дъждовен месец, но като видях за два три дни какъв напредък има , нищо чудно през юли или август да ни зарадват, пожелавам ти успех , а аз ще ви осведомя , когато цъфнат моите майки, ще кача красотите им тук. Успех на всички с откриването на сезона на Плумериите smile biggrin

SevernaДата: Понеделник, 17.06.2013, 15:52 | Съобщение # 45
Симсон
biggrin То лятото пред нас, че и пред Плумитата ни, ама като няма пряка слънчева светлина...твоите са свободно растящи и цъфтящи, а моята...ама не се отчайвам, де smile Тук там грее и при нас yes Надявам се, че ще продължи да хубавее и да радва...
С нетърпение ще чакам снимки на твоите красавици! rolleyes

Форум Екзотик Плантс България » НЕПЛОДОДАВАЩИ - ТРОПИК , СУБТРОПИК И УМЕРЕН КЛИМАТ » Цветя , растения - вътрешен декор » Plumeria rubra (Плумерия, видове, размножаване, нашите снимки.)
Страница 3 от 10«12345910»
Търси: