Plumeria rubra - Page 6 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 07:07
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 6 от 10«1245678910»
Форум Екзотик Плантс България » НЕПЛОДОДАВАЩИ - ТРОПИК , СУБТРОПИК И УМЕРЕН КЛИМАТ » Цветя , растения - вътрешен декор » Plumeria rubra (Плумерия, видове, размножаване, нашите снимки.)
Plumeria rubra
dessy3382Дата: Петък, 13.09.2013, 21:29 | Съобщение # 76
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 23
Статус: Offline
Привети на всички! Чудесно е, че ще има цъфтящи плумерии! За съжаление нямам успех с моите. Бяха ужасно нападнати от акари, и два пъти им изпадаха напълно листата. Най-накрая ги напръсках с акарицид. Сега са по-добре, но не цъфнаха. Бихте ли ми дали съвет, има ли смисъл да ги държа на топло, като дойде време за прибиране? Има ли вероятност да цъфнат в домашни условия? Ще кача снимки ( ако си спомня как ставаше) smile

Прикачвания: 2149907.jpg(62Kb) · 0853327.jpg(103Kb) · 3752216.jpg(105Kb) · 7887915.jpg(73Kb) · 1745470.jpg(100Kb)

Съобщение редактирано от dessy3382 - Петък, 13.09.2013, 21:47

OrdonezДата: Събота, 14.09.2013, 01:24 | Съобщение # 77
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Тези акари са ужасни, личи си по снимките , че не са се развили достатъчно добре, що се касае за цъфтеж в домашни условия , да напълно е възможен, стига да има достатъчно светлина. При мен е цъфтяла плумерия януари месец, така , че възможно е , стига да и пасне климата на закрито.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

dessy3382Дата: Събота, 14.09.2013, 21:20 | Съобщение # 78
Симсон
Ще пробвам как ще се развиват в къщи, след като се застуди времето. А за догодина ще знам, да не чакам с пръскането, а да се справя с проблема от самото начало.
Odronez, цъфна ли твоята голяма плумерия?

OrdonezДата: Събота, 14.09.2013, 21:38 | Съобщение # 79
Лексус
Моята голяма плумерия тази година ще цъфти заедно с на колежката по горе, закъсня доста, това го отдавам на никаквите грижи за нея през лятото, както е известно през целия август месец, бях в Гърция нон стоп и нямах никаква възможност. Странното е , че и една от младите ще цъфти, говоря за тези които ние сме си ги произвели, не за тези които внесохме , някои цъфнали, някои в предцъфтежна фаза. Догодина всички ще цъфтят на 100%, предполагам , че заради резитбата , някои не са цъфнали. Двугодишна клонка на старо растение (поне 3-4) годишно си цъфти без грижи. Моята голямата ще цъфти само на едно разклонение, което видно е двугодишна клонка. Абе също като при олеандрите, нали са от едно семейство Apocynaceae.

dessy3382Дата: Събота, 14.09.2013, 22:11 | Съобщение # 80
Симсон
Чудесно! Ще чакаме снимки от цветовете smile

lucky288Дата: Неделя, 15.09.2013, 12:41 | Съобщение # 81
Трабант
Съобщения: 175
какви са тези камъчета в саксиите на плумериите? добавяте нещо чрез тях? или просто за красота?

dessy3382Дата: Неделя, 15.09.2013, 12:54 | Съобщение # 82
Симсон
Черните камъчета са добре за кореновата система на плумериите, защото дават допълнителна топлина. Другите имат по скоро декоративен ефект.

lucky288Дата: Неделя, 15.09.2013, 13:10 | Съобщение # 83
Трабант
Съобщения: 175
Имаш в предвид, че акумулират топлина от слънцето и после отдават на почвата и корените?

SevernaДата: Неделя, 15.09.2013, 13:23 | Съобщение # 84
Симсон
Съобщения: 34
Тези дни ми се наложи да прибера Плумито от терасата, защото се изля пороен дъжд, а и вятърът беше почти ураганен. Благополучно успя да ми обърне две големи Мураи и да им отнесе голям брой от пъпчиците... sad
Плумито за момента е на прозорец, където няма пряка слънчева светлина...то къде ли у дома има такава... biggrin Цветоносчето му продължава да "вири нос" и наистина се надявам скоро да се радвам на цвят, който ще е изненада, защото и идея си нямам какъв ще е.

Прикачвания: 6054229.jpg(50Kb)

dessy3382Дата: Неделя, 15.09.2013, 15:02 | Съобщение # 85
Симсон
Да, точно това имах предвид за камъчетата.
Ето едно интересно клипче за пресаждането на плумерия. На английски е.

eliДата: Вторник, 17.09.2013, 18:17 | Съобщение # 86
Балканче
Съобщения: 6
При сутрешни Софийски температури стигащи до 5-6 градуса безопасно ли е да стоят на балкона? Съвети?

OrdonezДата: Сряда, 18.09.2013, 00:32 | Съобщение # 87
Лексус
eli, Да , но температури около нулата и + 2 + 3 С при влажна почва не е за предпочитане, писали сме по горе ако са засушени какви температури са понясяли зимата smile Но само при условие , че са засушени :)

SevernaДата: Петък, 18.10.2013, 14:09 | Съобщение # 88
Симсон
Плумито ми нещо залиня...листата започнаха някак си да избледняват, а по тях забелязвам нещо, което не съм виждала до сега по други растения! По листата има някакви съвсем ситни топченца, почти като прах. Едни такива бледо жълтеникави. Просто листата са обсипани с тях! Няколко пъти си мислех, че е просто прах и измивах листата старателно отгоре и долу с вода, но това отново се появи! А горе, къде е цветоноса...отново тези топченца и някакви фини паяжинки sad Забелязвам също така, че и цветоноса почти спря да се развива! Не знам какво да правя! Какво е това, с какво да пръскам...?
Сега, ако мога ще направя снимки, за да се види за какво става въпрос.

p.s...Плумито съм го прибрала у дома вече от месец, защото на терасата, на която го държа има доста вятър от доста време и дори веднъж обърна всички саксии с растения...

Прикачвания: 8734298.jpg(50Kb) · 8658106.jpg(49Kb) · 1548657.jpg(49Kb) · 8420170.jpg(67Kb) · 9980545.jpg(56Kb)

poj160arДата: Петък, 18.10.2013, 15:10 | Съобщение # 89
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Severna, тори с тор с по - високо съдържание на фосфор,калций и калий за да образува плумерията по яко стебло. Жълтият кристалон може да ти свърши чудесна работа и си иска повече светлина. От снимките не се вижда саксията, но предполагам, че ти трябва и определено доста по-голяма саксия, защото ще израсте висока и хилава. А относно тези зрънца като прах, предполагам това са май тези гъбички Coleosporium domingense (ръждивка), които са известни с със своите забележителни, прахообразни, жълто-оранжеви петънца или топчици по листата.:

Като цяло трудно се прихващат гъбичните заболявания през летния период, особено когато се отглеждат навън. Въпреки това през студените зимни месеци гъбичните заболявания могат да се прихванат особено, когато почвата остава влажна или растенията са по-хилави. Младите вкоренени резници също много се поддават на гъбичните заболявания.
Листата могат да потъмняват или сериозно да избледняват съхнейки и да паднат от растението около два месеца след пролетта. Покаралите нови листа също ще бъдат заразени от гъбата за съжаление, затова е необходима предпазна намеса и лекуване на растението.

(FMV) Virus - вируси, причиняващи спиране развиването на цветовете на видовете плумерии:

Въз основа на направени визуални наблюдения от редица ботаници на заразени растения Plumeria от различни места по света за няколко години изглежда, че Frangipani Mosaic Virus (FMV) имат почти минимален ефект върху растежа и здравето на повечето плумерии с изключение на тежките случаи в рамките на няколко сортове. Неговите симптоми могат да включват, например малформация в листата, пъстри листа, и / или заливане или цвят пауза (CB), особено по отношение на венчелистчетата. Освен това, за разлика от други заболявания, този вирус е неизлечим и вируса, който се намира в заразеното растение може случайно да се разпространи и в други дървета Plumeria по някакъв начин, и най-накрая, цялата колекция може да бъде заразена.

Други срещани заболявания по тези растения са гонорея, оток (подуване) и абсцес.
Кореново гниене може да възникне при прекалено влажни почви.

Виж тук:
My WebPage

и тук:
My WebPage
Прикачвания: 8309217.jpg(90Kb)

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Петък, 18.10.2013, 15:22

SevernaДата: Петък, 18.10.2013, 15:21 | Съобщение # 90
Симсон
Благодаря за отговорът ти, но: Саксията ми е не малка, стеблото също е здраво и не е никак хилаво. Това по листата не са гъбички, защото не са захванати за самите листа! Като прах е...не са и листни въшки. Прилича ми на някакъв вид акар и съвсем нямам идея с какво да пръскам! Нуждая се именно от препарат за пръскане, а не от препарат за торене! Моля Ordonez или някой, който се е сблъсквал с подобен проблем да пише!

Форум Екзотик Плантс България » НЕПЛОДОДАВАЩИ - ТРОПИК , СУБТРОПИК И УМЕРЕН КЛИМАТ » Цветя , растения - вътрешен декор » Plumeria rubra (Плумерия, видове, размножаване, нашите снимки.)
Страница 6 от 10«1245678910»
Търси: