Plumeria rubra - Page 7 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 12:42
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 7 от 10«125678910»
Форум Екзотик Плантс България » НЕПЛОДОДАВАЩИ - ТРОПИК , СУБТРОПИК И УМЕРЕН КЛИМАТ » Цветя , растения - вътрешен декор » Plumeria rubra (Плумерия, видове, размножаване, нашите снимки.)
Plumeria rubra
poj160arДата: Петък, 18.10.2013, 15:26 | Съобщение # 91
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Статус: Offline
Хм, много интересно - за пръв път чувам за такъв прах, моля Гого да пише по въпроса, ако има представа.

Добавено (18.10.2013, 15:26)
---------------------------------------------
Можеш ли да ги погледнеш през някаква по - силна лупа и дай по близки снимки ако имаш възможност.

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

SevernaДата: Петък, 18.10.2013, 15:31 | Съобщение # 92
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 34
smile Написах "като прах", не го разбирай буквално! Толкова е ситно, че ако не се вгледаш отблизо няма да забележиш! Няколко пъти измивах листата и отново се появяваше.

p.s...Дали не са прихванали нещо от останалите цветя на балкона... wink

Съобщение редактирано от Severna - Петък, 18.10.2013, 15:32

OrdonezДата: Петък, 18.10.2013, 15:35 | Съобщение # 93
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Взимаш едно листо, отиваш до агроаптеката и го показваш на продавача. 100% акар. Има едни малки пликчета по 70ст. ако се не лъжа вършат чудеснаработа в твоя случай. Вадиш плумито на терасата и правиш 2-3 третирания през два три дни, даже и да загубиш част от листната маса, не се притеснявай, всичко ще бъде наред в последствие. Успех.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

poj160arДата: Петък, 18.10.2013, 15:36 | Съобщение # 94
Лексус
Ами това щях да ти предложа да погледнеш и другите ти цветя.

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

SevernaДата: Петък, 18.10.2013, 15:43 | Съобщение # 95
Симсон
Благодаря Ordonez! Не знам къде има агроаптека в Бургас, но сега ще се разровя из нета и се надявам да открия информация! Ужас...казваш, че ще загуби листна маса? И сигурно и цветоноса ще замине "на кино"... sad

OrdonezДата: Петък, 18.10.2013, 15:45 | Съобщение # 96
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Не вярвам да замине цветоноса, ако навреме се погрижиш, но не предприемеш ли мерки, уви да .

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

poj160arДата: Петък, 18.10.2013, 15:53 | Съобщение # 97
Лексус
Гого, тези гадинки да не са от рода на жълтия лозов акар?

Тялото му е жълто или жълто-зелено. Презимува в стадий оплодени женски под напуканата кора в плътни колонии. Презимувалите женски напускат местата на зимуване по време на разпукване на пъпките. При поява на листата се хранят от тях и образуват паяжина.

Пръска се с маслените препарати акарзин, масло РЗ или паразомер в доза 300 мл - дозата е дадена за 10 литра вода за унищожаване зимните яйца. Ако тези акари са възрастни, то дават пръскане с препаратите аполо 50ЕК – 4 мл, нисоран 5ЕК – 5 мл или каскейд 5ЕК – 15 мл. за 10 литра вода.
Прикачвания: 4254180.jpg(14Kb)

Съобщение редактирано от poj160ar - Петък, 18.10.2013, 15:57

SevernaДата: Петък, 18.10.2013, 16:04 | Съобщение # 98
Симсон
Четох някъде, че масло от нийм помага...или Нимазал! Ама много скъп пък..

poj160arДата: Петък, 18.10.2013, 16:11 | Съобщение # 99
Лексус
А Severna, както ти казва Гого е най сигурно, вземи едно листо и го пъхни внимателно с гумена ръкавица в плик с цип и бягай до най-близката агроаптека. наистина там най-добре ще ти помогнат. И те съветвам ако ти дадат препарат, напръскай и другите растения за всеки случай. Сигурно тези гадинки са се разшавъркали по повече растения.

Съобщение редактирано от poj160ar - Петък, 18.10.2013, 16:12

lucky288Дата: Петък, 18.10.2013, 17:15 | Съобщение # 100
Трабант
Съобщения: 175
щом го преценяш като акар /а и има паяжинки, така че някакво друго да е/ , купи си някакъв акарицид и пръскай с него. няма да навреди без значение какъв акарицид ще купиш. във всяка агроаптека ще ти посъветват какво да купиш и как да пръскаш с него.
агроаптека в бургас съм виждала до магазин лидъл до старата автогара, като излизаш от паркинга на лидъла, насреща се вижда магазина в едноетажна постройка.

Съобщение редактирано от lucky288 - Петък, 18.10.2013, 17:35

pistoleroДата: Петък, 18.10.2013, 20:12 | Съобщение # 101
Симсон
Съобщения: 49
На мен тия ситните неща ми приличат на гадинки, които смучат... дали въшки, дали акари или ларви на нещо от тези, ама яко смучат и ще има поражения, ако не се третират с нещо дето да ги изтреби. Друг е въпроса, ако това е акар, че БГ разфасованите акарициди, които се намират у нас на мен не ми помогнаха в борбата с едни упорити тъмни и неестествено едри представители на тая фамилия по цитрусите- яко смучеха колкото и да ги пръсках с Нисоран и Омит, че и Акарзин, а инсектицидите за въшки даже си ги ядяха за закуска.

Добавено (18.10.2013, 20:12)
---------------------------------------------
Сега видях, че си от Бургас, значи не са много агроаптеките, но тези които съм открил и все още продават препарати (щото другите само семена и торове)са: В Изгрев в тераса на първия етаж на единия вход на панелния блок с/у централния вход на РУМ Велека
В ж.к. Славейков на разделителната улица близо до Технополис в един малък павилион-магазин и наблизо има още един на 50-60 метра от там пак в такъв бетонен павилион но на уличката като тръгнеш към пазара на "Младост".
Зад магазин Ритони, който е до Билата на Трапезица- там открих един, но се води, че имало и още някакъв... неоткриваем.
На Краснодар уж централния голям пазар, но там няма джан- джун нищо в двата магазина- само семена и син камък- срам! В Лазур имаше на три места, но и там вече не продават препарати.
Тези в Славейков обикновено имат повече неща.

Съобщение редактирано от pistolero - Петък, 18.10.2013, 20:15

lucky288Дата: Петък, 18.10.2013, 22:52 | Съобщение # 102
Трабант
като ти чета обясненията, аз май съм писла за агроаптеката зад магазин Ритони, до Билата и Лидл на Трапезица. Аз съм доволна от там.

pistoleroДата: Събота, 19.10.2013, 15:50 | Съобщение # 103
Симсон
Съобщения: 49
Да, сега видях че е писано за там преди моето реадктирано мнение... не знаех, че има и Лидл на автогара Юг или на Трапезица, само Билата знам на Трапезица ама и много не съм обикалял в тоя район. Там наблизо е и старата ЖП гара Владимир павлов, а до старата автогара (автогара Юг) е новата морска гара и централна ЖП гара.:crazy: Предполагам старата автогара в случая трябва да е старата ЖП гара Владимир Павлов, защото автогарата там е по- нова от тази в центъра, та ето къде още имам да обиколя, понеже не съм я намерил досега.

П.П. Това е много странно явление във форума и друг път ми се е случвало- уж чета последно мнение на последна страница в дадена тема и пиша след него, а след като се публикува мнението или след ден погледна темата и прочета наново излизат още няколко съобщения, публикувани часове преди моето, но непоказали ми се преди това. В случая последното четено от мен преди да публикувам беше - Дата: Петък, Вчера, 15:45 | Съобщение # 96, а аз съм писал/редактирал последно в 20:12. без да ми се покажат няколко менния писални часове преди това wacko
В други форуми се е случвало, когато е последно мнение в дадена страница, но тук гледам, че се пада по средата. Или съм страшно недоскив, или инспектор Мълдър трябва да опише случая в "Досиетата Х" biggrin

Съобщение редактирано от pistolero - Събота, 19.10.2013, 15:57

lucky288Дата: Събота, 19.10.2013, 22:04 | Съобщение # 104
Трабант
И на мен ми се е случвало такова нещо. Явно е някакъв софтуерен проблем.

SevernaДата: Събота, 19.10.2013, 22:30 | Съобщение # 105
Симсон
Нямах никакво време да ходя до агроаптека тия дни, но като начало измих старателно всяко едно листо отгоре и най-вече отдолу с гъбичка, напоявана постоянно с вода и сапун. Не знам, дали това ще има някакъв ефект, но за в момента листата са чисти от гадини. Нападението не е само от акари, а и от щитоносни въшки тук там...Тях ги премахнах една по една собственоръчно! В понеделник ще търся подходящ препарат или в агроаптека или ще поръчам през интернет. Прочетох из форумите за няколко ефикасни инсектицида...дано намеря нещо! Ще помоля Ордонез...или някои от вас, които са имали подобен проблем, да споделите как сте се справили с акарите. Какви инсектициди сте ползвали и кои според вас са най-ефикасни!?
Може би тази година няма да видя цвят, защото ми прави впечатление, че растежа на цветоноса се забави доста, а времето напредва...
И още един въпрос. Ако Плумито ми зимува в отопляема стая...ще изгуби ли листата си или ще продължи да си расте, както през топлите месеци? А какво ще стане с цветоноса, ако е на топличко цяла зима?

Форум Екзотик Плантс България » НЕПЛОДОДАВАЩИ - ТРОПИК , СУБТРОПИК И УМЕРЕН КЛИМАТ » Цветя , растения - вътрешен декор » Plumeria rubra (Плумерия, видове, размножаване, нашите снимки.)
Страница 7 от 10«125678910»
Търси: