Plumeria rubra - Page 8 - Форум Екзотик Плантс България
Сряда, 07.12.2016, 11:36
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 8 от 10«12678910»
Форум Екзотик Плантс България » НЕПЛОДОДАВАЩИ - ТРОПИК , СУБТРОПИК И УМЕРЕН КЛИМАТ » Цветя , растения - вътрешен декор » Plumeria rubra (Плумерия, видове, размножаване, нашите снимки.)
Plumeria rubra
OrdonezДата: Неделя, 20.10.2013, 13:02 | Съобщение # 106
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline
Акари при мен не са се появявали с години може би, до скоро и ще ти разкажа един случай от тази година. Внесох няколко бройки маслини сорт Галатсаники. Без да забележа че са нападнати от акари и то точно цвета ( по време на цъфтежа ги внесох). Оставих ги до бергамотите и не след дълго забелязах по дръжките на плодовете на бергамотите акари. Тогава майка ми , която ежедневно полива растенията ми каза, че първо ги е забелязала на новите маслини, ок, до тук е ясно. Процедурата беше следната. Извадих едно по едно всички растения които имаха видимо акари и с маркуча ги изкъпах на силна фина струя ( с накрайник , който прави доста силна фина струя). След къпането им, ги оставих на директно слънце наредени едно до друго и ги пръсках 2 пъти за една седмица с Перфекцион на Байсеф. След седмица още едно здраво къпане и повторих процедурата. Акарите по маслините не се появиха повече никога, а по цитрусите унищожих , след двуседмичната борба. Директно слънце, къпане обилно преди пръскане и след пръскане, пръсках и почвата в саксиите , да не забравя да спомена. Това е накратко моята среща с акарите тази година.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

lucky288Дата: Неделя, 20.10.2013, 13:49 | Съобщение # 107
Трабант
Група: Проверени
Съобщения: 175
Този Перфекцион ще да е нещо вносно. Не съм виждала по агроаптеките такъв препарат. Как се снабдяваш? Че и в количества.

SevernaДата: Неделя, 20.10.2013, 14:36 | Съобщение # 108
Симсон
Съобщения: 34
Ордонез, четох в един форум твой съвет за Плумерия, нападната от акари..."Лиросект комбиниран със слаб разтвор на перфекцион". Лиросект дори и в нета лесно не може да се открие.
Четох и коментари от други форуми, където предимно залагат на следните препарати: Нимазал /Масло от Нийм/, Вертимек, Акарзин, като за маслото от Нийм споделят, че било акаротрепач!
Честно казано нещо се спекох...искам най-доброто за Плумката, обаче не знам на кое да се спра, а и не знам къде да го намеря.
Някаква по-конкретна информация? Какво, от къде...?

OrdonezДата: Неделя, 20.10.2013, 17:16 | Съобщение # 109
Лексус
С Лиросект морих акари по плуми , ако се не лъжа една зима, така пристигна и имаше ефект, но с Перфекцион не смея да пръскам в затворено помещение, това си е направо мор. Знаеш ли, постоянно вадят все нови и нови препарати, някои добри , други не толкова, предполагам има и такива за пръскане в затворено помещение, за това те посъветвах да отидеш при специалист в някоя агроаптека.

OrdonezДата: Понеделник, 21.10.2013, 13:32 | Съобщение # 110
Лексус
Ето , вече сме извадени от градината и е време да бъдем прибрани на по топличко. Но това ще стане в края на месеца.

човекът пред плумито е малко над 180 см висок
Прикачвания: 1117568.jpg(258Kb)

lucky288Дата: Понеделник, 21.10.2013, 15:16 | Съобщение # 111
Трабант
за едно лято ли порасна толкова в градината? и цъфтя ли? колко дълго издържа цвета в наши условия?

OrdonezДата: Понеделник, 21.10.2013, 17:38 | Съобщение # 112
Лексус
Нейната сестра цъфна, но тази не , понеже , целта на отглеждането на тази е резниците и се реже главоломно. Няма шанс да цъфне, но сега я оставям така и няма да се реже, за да цъфне догодина.
ПС: Това е възрастна майка, дърво и е на 7 години, произведена е от резник и се използва предимно за размножаване.

lucky288Дата: Понеделник, 21.10.2013, 19:21 | Съобщение # 113
Трабант
красавица е.

pistoleroДата: Вторник, 22.10.2013, 14:17 | Съобщение # 114
Симсон
Група: Приятели
Съобщения: 49
Ха ха Ордонез, като каза 7 години и се плеснах по челото, ами то моето колче е някъде към 7 годишно, при мен е от 5 години... гледано е от семка и според това което съм чел досега поне 2-3 цъфтежа трябваше да му видя, ама като го мъчех до миналата година с бедна почва и слаби поливки... резулатата е че е към 60 см колче с обилно олистяване в началото на лятото crazy
Та няма нищо общо с разкошното дърво което имаш- правилни грижи, почва и торене си казват думата biggrin

OrdonezДата: Вторник, 22.10.2013, 15:32 | Съобщение # 115
Лексус
Едно нещо научих за плумериите, силно дренирана почва, силна храна , силно слънце и огромен съд за корените. Това е формулата.

eliДата: Вторник, 22.10.2013, 17:20 | Съобщение # 116
Балканче
Съобщения: 6
Да споделя добър опит с този препарат за акари, щитоноски и белокрилки: https://rastena.com/shop/854
И не мирише гадно и не е отровен - става за употреба на закрито.
Пръскала съм си и плумериите с него, няма поражения.

Добавено (22.10.2013, 17:20)
---------------------------------------------

Quote Ordonez ()
Едно нещо научих за плумериите, силно дренирана почва, силна храна , силно слънце и огромен съд за корените. Това е формулата.

Силна храна какво ще рече, с какво да торя?

poj160arДата: Вторник, 22.10.2013, 20:36 | Съобщение # 117
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
eli, със "Сисол" или "Байкал ЕМ1" ще хвръкне... smile

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

OrdonezДата: Вторник, 22.10.2013, 21:23 | Съобщение # 118
Лексус
eli, Тази специално съм я торил само със Сисол

gydjДата: Вторник, 22.10.2013, 22:09 | Съобщение # 119
Симсон
Съобщения: 22
Гого, ако имаш време сега на цветното изложение в панаира, можеш ли да огледаш дали не предлагат сисол или байкал там?

А живел агро винаги присъстват на аграта в панаира напролет, и вероятно ще продават сисол.

OrdonezДата: Вторник, 22.10.2013, 22:37 | Съобщение # 120
Лексус
Отговарям ти директно, Байкал няма как да предлагат - Костадин Кърпачев е официалния дистрибутор на Байкала и аз го купувам от агроаптеката му. Така, че по ниски цени едва ли. Що се касае до Сисол, даже и живел агро да се появят на панаира, цените им по панаирно време са по високи, това го видях пролетта с очите си. Така, че не виждам смисъл smile

Форум Екзотик Плантс България » НЕПЛОДОДАВАЩИ - ТРОПИК , СУБТРОПИК И УМЕРЕН КЛИМАТ » Цветя , растения - вътрешен декор » Plumeria rubra (Плумерия, видове, размножаване, нашите снимки.)
Страница 8 от 10«12678910»
Търси: