Cycas Revoluta - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 11:00
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 1 от 212»
Модератор на форума: zack 
Форум Екзотик Плантс България » ПАЛМИ, ЦИКАС, КОРДИЛИНЕ, ФОРМИУМ » ЦИКАС, КОРДИЛИНЕ, ФОРМИУМ » Cycas Revoluta (Зимна защита на Cycas)
Cycas Revoluta
OrdonezДата: Неделя, 05.02.2012, 16:47 | Съобщение # 1
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline
Пускам изпитана зимна защита при екстремно ниски температури на въздуха, 100% ва гаранция, защита не зависеща от никакво отопление на ток , газ или каквото и да е. Защита която изпробвам за първи път, защитата не съм я срещал другаде, но всеки има право да експериментира.

Слагаме около Цикаса бетонен пръстен и добавяме дървени стърготини

Добавяме втори пръстен и поръсваме с още стърготини, като оставяме част от листата да са извън покритието

Добавяме трети пръстен и по жлание добавяме още трици , но аз в случая няма да добавям за да диша растението по добре , защото не очаквам вече никакви ектремни температури , по ниски от тези които имаше

Поставяме найлоновия чувал. Това е всичко. Успех

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

Блокиран3Дата: Неделя, 05.02.2012, 21:04 | Съобщение # 2
Москвич
Група: Блокирани
Съобщения: 311
Идеята ми допадна но може ли малко уточнение ?
Какви са тези пръстени и от какъв материал са направени ?

София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
LZ1LPK, A1(Rh-)http://exotic.bg/

OrdonezДата: Неделя, 05.02.2012, 21:14 | Съобщение # 3
Лексус
Пръстените ги продават във всеки магазин за строителни материали от тях се изграждат обратните води има всякакви размери, евтини са.

OrdonezДата: Сряда, 21.03.2012, 23:00 | Съобщение # 4
Лексус
Цикасите вече се перят на слънцето

OrdonezДата: Четвъртък, 05.07.2012, 18:14 | Съобщение # 5
Лексус
Цикаса презимувал на двора в тази сибирска зима с пасивна защита пуска нови листа

Блокиран3Дата: Понеделник, 09.07.2012, 11:25 | Съобщение # 6
Москвич
Група: Блокирани
Съобщения: 311
Ето цикаси който аз съм садил преди 5 години.

Под големият тази година открих това :

Разбира се веднага ги приватизирах :

Присадих :

Прикачвания: 1492693.jpg(73Kb) · 6701767.jpg(87Kb) · 8860559.jpg(74Kb) · 5585639.jpg(120Kb) · 2340680.jpg(62Kb)

София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
LZ1LPK, A1(Rh-)http://exotic.bg/

dr_popovДата: Понеделник, 27.08.2012, 18:22 | Съобщение # 7
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 86
На моите цикаси излязоха по 4 нови листа.Искам да попитам,мога ли да отрежа старите и да оставя само новите 4 листа? Старите са леко пожълтели,а и четох на едно място,че ако старите се режат,по-бързо растяли нови.Ето и снимки:
Прикачвания: 1486694.jpg(93Kb) · 6761788.jpg(85Kb) · 4036488.jpg(101Kb)

OrdonezДата: Петък, 01.02.2013, 19:33 | Съобщение # 8
Лексус
Доказахме на колегата Киро, че тестовия Цикас, за който говорихме и той сподели , че е пътник още през пролетта на 2012 година,(това може да се провери на едно место, някои знаят къде и в коя тема, макар моите мнения да са изтрити, то неговите си седят и може да се прочетат), не само че не загина , ами тази зима не бе защитаван с нищо, освен с една кофа изсипана върху му дървени стърготини, които преди два дни разчистих старателно с цел да не задържат влагата и да се проветри добре самото растение.

OrdonezДата: Вторник, 24.12.2013, 14:04 | Съобщение # 9
Лексус
Здравейте , пускам снимка на въпросния Цикас от вчера 23 декември 2013 година. както е известно Цикаса е засаден в двора през пролетта на 2011 година, малко и крехко растение, защитаван е единствено зимата на 2011/2012 само през месеците (януари и февруари). От тогава никога не е защитаван по никакъв начин. Намира се на 5 метра от най близката стена на къща.

Личен извод: Цикаса е по устойчив от Канарските Финици и не знам защо не се сади в градините, а се набляга на финика, но това е друга тема. Когато едно растение се кали постепенно от младо, организма му свиква да понася неблагоприятните условия на климата ни.

reimbrantДата: Неделя, 02.03.2014, 10:36 | Съобщение # 10
Трабант
Съобщения: 141
Oт 3 дена и един от моите цикаси вече е вън като слезна от балкана ще го фотна купих го от продавалник от Плевен,най вероятно е гледан като стайно и няма никаква закалка,но ще го рискувам и защитавам при нужда,не мога да устискам такава красива палма да не ме радва в градината,някъде бях слушал че руснаците в Крим и около Черно море си ги гледали в градините и след като видях и цикаса на Гого посред зима при първата ни среща и запознанство,вътрешно го реших.Когато съпругата ми разбра че съм го изкарал много се ядоса,макар да знае че съм див и няма да е на нейната.Ще се постарая да и докажа че ще станат нещата.Поздрави от Карлово градът на Левски

За да победи злото,е необходимо само едно нещо-добрите хора да не правят нищо

Съобщение редактирано от reimbrant - Неделя, 02.03.2014, 10:38

wrongdreamerДата: Неделя, 02.03.2014, 15:01 | Съобщение # 11
Лада
Съобщения: 889
Не ядосвай съпругата си приятелю. Че може ни ти - ни цикаса! Това жените са по опасни от.......
Аз на ядосана жена насреща не излизам, че кой знае какво ще ме сполети.
Шегувам се. Да не решиш, че съм......

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

reimbrantДата: Неделя, 02.03.2014, 16:56 | Съобщение # 12
Трабант
Съобщения: 141
Мойта е много готина,само не знам как ме търпи все още,притеснява се жената че хвърлям пари на вятъра като си правя експерименти, но ще свикне,като види как ще полудее животинчето/цикаса/на природа,а пък зимата ще се постарая да не ги изгубя красивите неща,длъжен съм

За да победи злото,е необходимо само едно нещо-добрите хора да не правят нищо

OrdonezДата: Вторник, 27.05.2014, 22:40 | Съобщение # 13
Лексус
Ако някой намери връзка за този вид и от къде да се внесе, моля да пише Cycas taitungensis

Дават го USDA 7 това означава, че е по издържлив от revoluta, а след като втория расте без грижи при мен, може да се пробваме при по екстремални условия първия вид

poj160arДата: Сряда, 28.05.2014, 23:49 | Съобщение # 14
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Виж тук:

My WebPage

My WebPage

My WebPage

Cycas taitungensis, известен също като "император саго" е подобен по форма на revoluta Cycas, на "Sago Palm", обаче Cycas taitungensis е с по-енергичен разтеж, като листата са по-дълги, по-широки и по-плоски от своя по-известен братовчед "Революта".

Cycas taitungensis също е много толерантен към студа, може да оцелее ниски температури до 15 градуса по Фаренхайт. Cycas taitungensis расте добре на пълно слънце, както и частична сянка.

My WebPage

My WebPage

My WebPage

Добавено (28.05.2014, 22:49)
---------------------------------------------
Относно показаните линкове с продажби ако искате да направим пак обща поръчка за ценителите, както с асимините. Този вид е много интересен! biggrin

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Вторник, 27.05.2014, 22:58

OrdonezДата: Четвъртък, 29.05.2014, 00:19 | Съобщение # 15
Лексус
Аз искам, обаче търся в ибей някъде, че да ни е по лесно , че не съм много запознат как става

Форум Екзотик Плантс България » ПАЛМИ, ЦИКАС, КОРДИЛИНЕ, ФОРМИУМ » ЦИКАС, КОРДИЛИНЕ, ФОРМИУМ » Cycas Revoluta (Зимна защита на Cycas)
Страница 1 от 212»
Търси: