Psidium cattleianum - Page 3 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 04.12.2016, 04:52
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 3 от 5«12345»
Модератор на форума: Ordonez 
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » РАЗДЕЛ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » Psidium cattleianum (Ягодова Гуава)
Psidium cattleianum
chubaka80Дата: Понеделник, 04.06.2012, 19:05 | Съобщение # 31
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 21
Статус: Offline
След пръскането с:
http://agromagazin.eu/TOPSIN-100g-p-13.html и
http://agropal-bg.com/product....vg.html
моита гуава я докара до това дередже........мисля че снимките са достатъчни:

Между другото Ордонез погледнах предните снимки кога са направени на 29.05.2012 год. Значи толкова за 3-4 дена и се скапа тотално.
Някакви предположения не е от преполиване вече стана ясно че не е и от гъбично заболяване май де.?
Прикачвания: 8598935.jpg(48Kb) · 1570924.jpg(49Kb) · 9933001.jpg(44Kb) · 8557658.jpg(40Kb)

OrdonezДата: Понеделник, 04.06.2012, 19:59 | Съобщение # 32
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Колко жалко за хубавото растение, аз ти писах в чата , патил съм с предозиране с ридомил голд, после нещата се оправиха бавно но се оправиха, сега остава само да чакаш да избият спящите пъпки. Дано устиска, с препаратите шега не бива, милата , нека и Краси се произнесе той има голям опит с препаратите, аз съм морил листната маса на череши , но с предозиране с друг препарат сега забравих какъв беше

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

chainsawmasterДата: Вторник, 05.06.2012, 14:23 | Съобщение # 33
Симсон
Съобщения: 55
Да, и аз мисля че е от препаратите...но не толкова от предозиране, а по скоро от смесването им. Направо си ги изгорил жестоко, като гледам колко много са се завили на спирала най-крехките листа на върховете на клонките.Само топсина е бил достатъчен, защо е трябвало да го смесваш с ридомил...не знам.Ридомил голд е предимно и само за мана, а като гледам по листата (дори и изсъхнали) не е имало кафяви петна. Ако е достатъчно силен корена може би ще се оправи и до 2-3 седмици ще тръгнат нови листа от спящите пъпки, дръж я по на сянка и гледай да не преполиваш, за да не замине и корена...

Съобщение редактирано от chainsawmaster - Вторник, 05.06.2012, 14:25

pinokioДата: Вторник, 05.06.2012, 17:13 | Съобщение # 34
Трабант
Съобщения: 188
Пълно обезлистване-с ножицата изрязваш листата,като дръжката на листото остава.Бърза смяна на субстрата,обилно измиване на корените,добър дренаж и след първото поливане оставяш на сянка.Не тори и не поливай докато не започнат да избиват листа.Още по добре използвай "ефекта на черната чанта".

chubaka80Дата: Вторник, 05.06.2012, 19:35 | Съобщение # 35
Симсон
Съобщения: 21
Пинокио не знам защо ама това с листата ми се струва много правилно.Такъв ли трябваше да е резултата:

Смених субстрата накиснах я за малко във вода,сложих две клечки под контейнера да може да дишат корените и да не загниват.
Простотията е сторена не ми обяснявайте колко съм прост а ми помогнете на моята Гуава да се справи!!! Благодаря на съфорумците pinokio, и chainsawmaster, за отговорите. Пинокио какъв е този ефект..(.ефекта на черната чанта") да го покривам през деня а нощно време да го отвивам нещо подобно на парник ли?????
Прикачвания: 7849054.jpg(27Kb)

pinokioДата: Сряда, 06.06.2012, 17:22 | Съобщение # 36
Трабант
Съобщения: 188
Трудно се обяснява с думи.Метода се състои горе в следното:цялото растение се покрива с найлонова черна торбичка с цел да се създаде висока влажност за короната.Същевременно тъмнината или полутъмнината стимулира образуването на нови леторасли много по бързо от обикновенно.Да,подобно на парник е,но се използва и тъмнината.Би трябвало за около 20 дни да даде ефект.Всичко е относително.

OrdonezДата: Вторник, 12.06.2012, 15:43 | Съобщение # 37
Лексус
Пиша основните правила за правилно отглеждане на Ягодовите гуави.

1. Най бързо растат на пълно слънце по малък прираст се наблюдава на сянка
2. Добра поносимост на солени почви , като млади изискват защита от силен вятър
3. Може да понася минусови температури до -9С без да се повреди, и дори по-ниска за кратки периоди. Младите дървета са по-малко студено толерантни и се нуждаят от допълнителна защита. Имате климатична гама, подобно на портокалови дървета. Жълтата разновидност е по-студоустойчива от червената.
4.Гуаявата може да расте в бедна почва. Сухоустойчивоста е по добра на червеноплодните варуации. Дърветата произвеждат по-качествени плодове, ако се прилага редовно поливане и подхранване по време на вегетацията на плодовете.
5.Балансирано торене с НПК два - три пъти в годината, когато дърветата са млади, добавяйте калции и магнезии , както и микроелементи.
6. Резитабата в края на есента или началото на пролетта, цветовете и плодовете съответно се образуват върху настоящия разтеж на младите тазгодишни клонки.
7.Това растение има много малко проблеми с вредители и болести. Пръскайте предимно за плодови мушици които се привличат от плодовете. Птиците също обичат да се угощават
8. С подходяща защита могат да растат в ОГ в някои части на България.

OrdonezДата: Неделя, 17.06.2012, 15:00 | Съобщение # 38
Лексус
Ягодовите Гуави ме изненадаха тази сутрин с интензивен цъфтеж, цветовете им излъчват страхотен аромат , леко на жасмин , леко на нещо което не мога да определя, но доста силно наситено приятно и екзотично. Усещането е страхотно. Пожелавам го на всички собственици на такава Гуава тази година да направят поне по два буркана сладко , скоро ще кача рецепта от остров Бали за Джем.
ПС: А снимчици малко по късно да се скрие слънцето , че по качествени кадри стават.

OrdonezДата: Неделя, 17.06.2012, 15:59 | Съобщение # 39
Лексус
17 юни 2012 година , първи масов цъфтеж на Ягодовите Гуави

OrdonezДата: Вторник, 03.07.2012, 20:48 | Съобщение # 40
Лексус
Първите задържали се цветове след опрашването

Блокиран3Дата: Понеделник, 09.07.2012, 11:33 | Съобщение # 41
Москвич
Група: Блокирани
Съобщения: 311
Ето и моята :

Малко кофти снимка но има завързи и всеки ден се отварят нови пъпки. Направо "лети" ( да не чуе дявола )
Прикачвания: 1317744.jpg(93Kb)

София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
LZ1LPK, A1(Rh-)http://exotic.bg/

OrdonezДата: Неделя, 15.07.2012, 23:36 | Съобщение # 42
Лексус
Вече имаме доста едри плодове , очаквайте снимки.

OrdonezДата: Неделя, 22.07.2012, 18:31 | Съобщение # 43
Лексус
Ягодова Гуава плодове на растения в контейнери

Плодове на растение засадено в ОГ , много рядко поливане

OrdonezДата: Понеделник, 20.08.2012, 18:52 | Съобщение # 44
Лексус
Пак ли аз първи трябва да показвам снимки на плодовете , дайте и вашите колеги, тези тук са на куп и въпреки всичко при подходящо торене , едреят...

Блокиран3Дата: Сряда, 22.08.2012, 08:45 | Съобщение # 45
Москвич
Група: Блокирани
Съобщения: 311
Моите опадаха ! За това и няма снимки angry

София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
LZ1LPK, A1(Rh-)http://exotic.bg/

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » РАЗДЕЛ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » Psidium cattleianum (Ягодова Гуава)
Страница 3 от 5«12345»
Търси: