Ananas - Pineapple - Page 2 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 23.07.2017, 07:38
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 2 от 6«123456»
Модератор на форума: Ordonez 
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » РАЗДЕЛ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » Ananas - Pineapple (Ananas Comosus)
Ananas - Pineapple
dr_popovДата: Сряда, 22.08.2012, 19:27 | Съобщение # 16
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 86
Статус: Offline
Всички ли да ги извадя,защото има и по-малки,и искам да попитам-с корени ли трябва да излязат,или без корени и после да се вкоренят? А с плода какво ще се случи?В тази саксия ли да го оставя?

OrdonezДата: Четвъртък, 23.08.2012, 11:58 | Съобщение # 17
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3803
dr_popov, прецени на место , разбира се с корени или част от тях, това се прави с макетен нож или друг остър.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

dr_popovДата: Четвъртък, 23.08.2012, 14:46 | Съобщение # 18
Симсон
Ето снимки от днешната акция за отделяне на издънките.Всички излязоха без корени,както на показаните клипчета sad :( Изрязах с макетен нож точно до стеблото на майката,но уви-нямаха никакви коренчета.Дали ще се вкоренят? Ето снимки:

PS: Чичови Любо е поправил тези снимките !
Прикачвания: 5583246.jpg(102Kb) · 7839504.jpg(106Kb) · 1223147.jpg(74Kb) · 5688445.jpg(46Kb)

Блокиран1Дата: Петък, 24.08.2012, 14:03 | Съобщение # 19
Младши Оратор
Група: Блокирани
Съобщения: 98
не съм експерт, но си мисля, че трябва малко да поорежеш листната маса , поне отдолу ......все пак, тепърва ще се пускат коренчета ......

Живея в настоящето ....и се радвам на възможностите , които ми предлага !!!!

dr_popovДата: Петък, 24.08.2012, 15:45 | Съобщение # 20
Симсон
Дано се вкоренят,мисля си дали не беше по-добре да ги сложа всички във вода докато се вкоренят (едната издънка оставих,да видя дали ще стане)

diqnlubenovДата: Четвъртък, 13.09.2012, 13:59 | Съобщение # 21
Симсон
Съобщения: 83
Това е снимка на ананаса и двете му издънки.Цялата операция по изваждането и снимането е извършена на 1 септември.
Прикачвания: 4203900.jpg(104Kb)

Съобщение редактирано от diqnlubenov - Четвъртък, 13.09.2012, 14:01

dr_popovДата: Четвъртък, 13.09.2012, 18:06 | Съобщение # 22
Симсон
Diqnlubenov,интересува ме дали издънките ти имаха коренчета? Погледни моите по-горе на снимките,бяха големи издънки,отрязах ги точно до майчиното стебло,но уви-нямаха нито едно коренче.Посадих ги,в момента са с твърди листа,свежи са,вече повече от 20 дни,мисля,че би трябвало да се вкоренят,в противен случай досега щяха да изсъхнат (поне аз така си мисля).Направих си и един експеримент-едната издънка поставих в съд с вода,в момента пуска коренчета,и след това ще я засадя в почва.

diqnlubenovДата: Четвъртък, 13.09.2012, 18:47 | Съобщение # 23
Симсон
Като ги разделих от майчиното растение имаха коренчета .Бяха малки с дължина около 1 см.Това е хубавото че се вкореняват бързо.

dr_popovДата: Четвъртък, 13.09.2012, 21:24 | Съобщение # 24
Симсон
Хм,в такъв случай моите дали ще се вкоренят,тъй като нямаха никакви корени? Факта че не са изсъхнали досега ме навява на мисълта че ще оживеят...

diqnlubenovДата: Четвъртък, 13.09.2012, 23:06 | Съобщение # 25
Симсон
Щом са свежи и ако виждаш дори и малък растеж значи се вкореняват.

OllieДата: Четвъртък, 13.09.2012, 23:33 | Съобщение # 26
Трабант
Съобщения: 110
Ще се вкоренят няма страшно. Това е бромелия. Имам 10-тина такива в двора без корени....цяло лято растат.

dr_popovДата: Четвъртък, 13.09.2012, 23:53 | Съобщение # 27
Симсон
Ок,успокоих се smile И наистина последен въпрос: На вас узряха ли ви плодовете на ананасите,защото моя стои на нивото,на което беше,когато купих растението от Жоро-по-горе на снимката се вижда,даже мисля,че плодчето почти е изсъхнало.Листната маса над плода обаче си е в идеално състояние,не знам дали вобще ще се роди тоя ананас.Пишете нещо за вашите плодове,узряха ли,като магазинските ли са на вкус,много ми е интересно smile

diqnlubenovДата: Петък, 14.09.2012, 00:15 | Съобщение # 28
Симсон
На моя както се вижда на снимката не е изкарал още,но се очаква скоро тъй като вече без издънките майчиното растение ще има повече сила да изхрани плода.

OllieДата: Неделя, 30.09.2012, 20:59 | Съобщение # 29
Трабант
Съобщения: 110
dr_popov, някакво развитие с ананасите имаш ли ? Бебетата хванаха ли се ? Плода на големия още ли не е започнал да се развива ?

dr_popovДата: Неделя, 30.09.2012, 22:36 | Съобщение # 30
Симсон
Ollie,бебетата до момента са свежи,което ме навежда на мисълта,че са живи и са се захванали.Само по едно-две от най-долните листенца са пожълтели,но иначе другите листа са си зелени и твърди.Относно плода-не е мръднал от момента,в който го купих... sad Листната маса над плода расте,доста е голяма,но самото плодче отдолу изглежда като изсъхнало и не расте.Ще кача снимки другата седмица,че в момента нямам възможност.

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » РАЗДЕЛ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » Ananas - Pineapple (Ananas Comosus)
Страница 2 от 6«123456»
Търси: