Ananas - Pineapple - Page 3 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 12:45
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 3 от 6«123456»
Модератор на форума: Ordonez 
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » РАЗДЕЛ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » Ananas - Pineapple (Ananas Comosus)
Ananas - Pineapple
OllieДата: Неделя, 30.09.2012, 22:40 | Съобщение # 31
Трабант
Група: Блокирани
Съобщения: 110
Статус: Offline
Направи макро снимки (снимка в близък план с добър фокус на плода) Щом расте листната маса над плода - хич не го мисли.

OrdonezДата: Неделя, 30.09.2012, 23:04 | Съобщение # 32
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Попов има вероятност растението с плода да е било силно засушено, някои пристигнаха така силно засушени и от този факт плодовете им загинаха още като малки, но това да не те тревожи, премахни го щом не нараства за да освободиш място за повторен цъфтеж

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

OllieДата: Неделя, 30.09.2012, 23:15 | Съобщение # 33
Трабант
Аз трябва да цъкна 2-3 снимки ... моя ананас , който според бат' Гоши е цъфтял веднъж вече , май се опитва да цъфне отново.... само дето идея нямам как ще узрее плода в моята стая , понеже зимата наближава малко по малко.

dr_popovДата: Неделя, 30.09.2012, 23:17 | Съобщение # 34
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 86
Жоро,интересното е,че когато го взех от теб,плодчето беше в пефектно състояние,зелено си беше.Тогава аз изкарах ананаса на пряко слънце,около месец,после започнаха листата да се оцветяват в тъмно червено-кафяво,и го прибрах на сенчесто място.От този момент нататък плодчето изсъхна,иначе постоянно поливам,даже и торих с течен тор за цитруси.Но и аз мисля,че щом расте листната маса над плода има шанс да започне да расте smile Надеждата ми е в издънките,дано са се захванали.Вече повече от месец мина откакто съм ги извадил,щом са зелени и твърди,трябва да са се прихванали (макар че ги засадих без абсолютно никакви корени).Дали на пролет ще цъфнат,много ми е интересно smile

OrdonezДата: Понеделник, 01.10.2012, 10:12 | Съобщение # 35
Лексус
ананаса се вкоренява толкова лесно, че не ти е работа, режеш, бучиш и не се занимаваш, след 2 месеца има вече идеални корени, ако го полееш и с коренов стимулатор, ще са като четка biggrin

dr_popovДата: Вторник, 16.10.2012, 14:09 | Съобщение # 36
Симсон
Ето снимки на моя ананас-това е майката.Погледнете в какво състояние е плодчето,сякаш изсъхнало,а нагоре листната маса на плода си е ОК:
Прикачвания: 7420304.jpg(59Kb) · 6041556.jpg(51Kb) · 4900168.jpg(50Kb)

OrdonezДата: Сряда, 31.10.2012, 13:10 | Съобщение # 37
Лексус
Скоро трябва да прибирам ананасите от градината

Прикачвания: 7933265.jpg(374Kb)

OrdonezДата: Вторник, 13.11.2012, 15:53 | Съобщение # 38
Лексус
Видове Ананаси

Ananas comosus

Ananas lucidus

Ananas sativus

Прикачвания: 6189431.jpg(97Kb) · 7380464.jpg(128Kb) · 6579253.jpg(48Kb) · 2889557.jpg(25Kb) · 7884570.jpg(88Kb) · 9181516.jpg(122Kb)

dr_popovДата: Събота, 17.11.2012, 12:27 | Съобщение # 39
Симсон
ПОМОЩ!!! cry Приятели,имам проблем с ананасите sad Забелязах в сърцевината на листата бели "пухчета",като ги размазах-лепкаво.Като се вгледах по-добре се оказа,че това не са пухчета а някакви гадини,като малки бели кърлежчета,с много крачета а отзад на задника две по-дълги.Какво ще да е това и как да действам,дайте ми спешни съвети,за да не пострадат и бананите,които са в опасна близост с ананасите.Ето ви снимки:
Прикачвания: 1004969.jpg(38Kb) · 9806486.jpg(22Kb) · 3593653.jpg(36Kb) · 9589689.jpg(30Kb)

OllieДата: Събота, 17.11.2012, 15:15 | Съобщение # 40
Трабант
Миро , това е щитоносна въшка. Отдели ананасите от другите растения и отново провери бананите. Измий бананите и ананасите с навлажнена кърпа за да отстраниш гадовете (помни че понякога се крият и отдолната страна на листата. Купуваш Би 58 и Омит 57 и следваш инструкциите - на 6 дни пръскаш с пулверизатор от дадения разтвор като редуваш препаратите. Има голям шанс всеки от тези два препарата да се справи сам с проблемните въшки , аз лично съм пробвал и в 90% от случаите не прибягвам до втори инсектицид , но ти си решаваш сам. Препоръчвам ти да напръскаш и бананите дори и да няма следи от гадините - но само веднъж. Ако нещо не ти е ясно за препаратите - най-добре попитай хората в агроаптеката от където ще ги купиш , в повечето случаи са специалисти и ще ти дадат инструкции. Дръж ни в течение за развитието на проблема... и успех!

Съобщение редактирано от Ollie - Събота, 17.11.2012, 15:18

diqnlubenovДата: Вторник, 11.12.2012, 19:36 | Съобщение # 41
Симсон
Съобщения: 83
Най долните листа на издънката от ананаса започнаха да жълтеят и да изсъхват.Като гледам горния ред от листата и те са започнали но само от върха .На какво се дължи това ?Държа го отоплявана стая с климатик на 20 градуса а почвата гледам да я държа леко влажна .

OrdonezДата: Вторник, 11.12.2012, 19:40 | Съобщение # 42
Лексус
Quote (diqnlubenov)
а почвата гледам да я държа леко влажна

на това се дължи преовлажняване на сукулентно растение, остави , не го поливай, ако не е започнал да гние вече... засуши го.

OrdonezДата: Петък, 21.12.2012, 21:47 | Съобщение # 43
Лексус
Два броя ананас съм оставил на температури около нулата поне за сега са около 0С до +2С това е почти постоянна температура, надявам се да падне под тази за по дълго време да видя , резултата. Кафе арабика, двайсетина броя държа на екстремни температури около +3С +7С , както и два броя Личи , странното е че по личито днес забелязах разтежен цикъл което не е за вярване.

qwerradiДата: Понеделник, 07.01.2013, 16:52 | Съобщение # 44
Симсон
Съобщения: 34
Здравейте, някой от вас да е вкоренявал успешно ананас, купен от пазара в България? Аз съм отрязал горната част от плода, оставил съм я да поизсъхне и ще я потопя във вода като поизсъхне. Дали имам шанс, четох, че така ставало?

OllieДата: Понеделник, 07.01.2013, 17:34 | Съобщение # 45
Трабант
Аз съм вкоренявал няколко пъти и не е нужно да чакаш да изсъхне. Най-важното нещо е да избереш колкото може по узрял ананас. Вкоренявал съм за седмица , но също и за 3 месеца. Другото което ще те посъветвам е да не изхвърляш ананаса дори и листата му да изсъхнат всичките , просто продължаваш да си сменяш водата ако се налага дори всеки ден (не трябва да се вмирисва). Успех!

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » РАЗДЕЛ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » Ananas - Pineapple (Ananas Comosus)
Страница 3 от 6«123456»
Търси: