Ananas - Pineapple - Page 4 - Форум Екзотик Плантс България
Четвъртък, 27.07.2017, 07:41
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 4 от 6«123456»
Модератор на форума: Ordonez 
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » РАЗДЕЛ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » Ananas - Pineapple (Ananas Comosus)
Ananas - Pineapple
diqnlubenovДата: Вторник, 15.01.2013, 19:44 | Съобщение # 46
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 83
Статус: Offline
Ордонез след 1 месец засушаване на ананаса как да продължа с поливките напред, и да ли ще е добре да му сменя почвата .

OrdonezДата: Вторник, 15.01.2013, 19:49 | Съобщение # 47
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3803
всичко зависи от средата в която се гледа, зависи от това при какви температури се гледа , поливай само ако засушее 2 см от повърхността, все пак това е сукулентно растение, сега няма нужда от смяна на почвата, и все пак нямам никаква идея кога си сменял , как са му корените и т.н. Сменяй само ако контейнера му е малък дай снимка на растението с контейнера ако може да се прецени, но не виждам смисъл да го пшравиш на този етап по това време.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

diqnlubenovДата: Вторник, 15.01.2013, 20:40 | Съобщение # 48
Симсон
Ордонез ето снимки но за съжаление не са с хубаво качество заради телефона .Ще гледам да кача по от цифровия но ще е след четвъртък .А за почвата единствено ме притеснява че е станала като камък даже с пръст не мога да я разрохна .

Така успях да ги снимам преди малко с цифровия и ги качвам .
Прикачвания: 4964134.jpg(55Kb) · 2834467.jpg(46Kb)

Съобщение редактирано от diqnlubenov - Вторник, 15.01.2013, 22:21

OllieДата: Вторник, 15.01.2013, 20:57 | Съобщение # 49
Трабант
Група: Блокирани
Съобщения: 110
Аз нямам много опит , водя се само по логиката , но ако искаш да сменяш почва , според мен трябва да преспиш растението. Проблема е че вече е късно за хибернация... другото което е - ако въпреки всичко решиш да сменяш почва ( растението няма да умре... само ще спре растежа за няколко месеца и няма да има видимо развитие ) за целта ще е добре оставиш малко от старата почва , заради микоризата - микроорганизмите от които зависи процеса на хранене , те се намират около корените и ще премахнеш огромна част от тях ако смениш цялата почва. Растението разбира се ще загине без тях.
Аз бих поливал по рядко (например 2-3 пъти в месеца) почвата на моите ананаси е много по лека и отцедлива и въпреки това не ми се налага да ги поливам по-рано от на 10 дни , въпреки че са на температура от 22-24 градуса. Много добре се чувстват и от както започнах да ги пръскам с преварена - хладка вода , вече са по-свежи и зелени.
Дидко , това са само предположения , братле , по-добре не взимай под внимание коментара ми освен ако Ordonez не каже кое от това което написах е правилно , макар че според мен ситуацията не е много критична - мисля че ще избуташ зимата.

diqnlubenovДата: Вторник, 15.01.2013, 21:18 | Съобщение # 50
Симсон
Аз от началото тръгнах зле с него но лека-полека се надявам да се справя .Мисля че най тежко ще е да го избутам до пролетта а след това заминава в градината с по големия си родител .

milenДата: Понеделник, 11.03.2013, 23:03 | Съобщение # 51
Симсон
Съобщения: 22
Този ананас е 3-годишен.Има ли начин да го накарам да цъфне:
http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/bfi1363031917s.JPG

OllieДата: Понеделник, 11.03.2013, 23:09 | Съобщение # 52
Трабант
Щом е 3-годишен или това лято трябва да цъфне или следващото. Но това е при условие че го изкараш навън и е на пъстра сянка , симулираш влажен въздух и не оставяш почвата напълно суха.. изобщо. Като видиш че най-горния слой вече е сух - поливаш обилно. За да ти изхрани плода трябва да е или в 20 литра контейнер или в земята на свобода. Торенето е задължително. Угнила оборска тор ще свърши работа ако ще ядеш плода. Успех!

milenДата: Понеделник, 11.03.2013, 23:12 | Съобщение # 53
Симсон
От поливане съм уморил поне 3 ананаса.Много ме притеснява поливането му-веднага загнива.

OllieДата: Понеделник, 11.03.2013, 23:31 | Съобщение # 54
Трабант
Кога ти загиват ? Къде ги гледаш /в къщи или навън/ ? В колко голям контейнер ? В каква почва ?

Много причини може да има за преполиването , аз като човек който си е патил , мога да ти кажа че ако ананасите са в прекалено голям контейнер при малка коренова система - ще загниват макар че лятото ако са навън ще е трудно заради бързото изпаряване. Ако почвата не е добре дренирана ще задържа влага , при преполиване растението спира да пие вода и пак водата се задържа в почвата по дълго време - това убива растението още по-бързо. При недостатъчно дрениран контейнер същото се случва.Трябва да е дишаща почвата.
Вземи си хубава лека почва, разсади ананаса и го сложи в контейнер в който кореновата система да има точно 3-4 пръста във всички посоки свобода да расте. Изкарай навън (те моите вече се кефят на двора от седмица) поливай само когато отгоре почвата засъхне (тя надолу ще е все още леко влажна) , тори ... пулверизирай листата няколко пъти на ден (защото понякога жълтеят от ниска влажност във въздуха) , и веднъж в месеца поглеждай отдолу контейнера дали през дупките се подават корени - ако да ... прехвърляш внимателно в по-голям съд пак 3-4 пръста растояние във всички посоки и така ...като изключим тези неща хич не се сещай през другото време за ананаса. Специалните грижи и прекаленото внимание не водят до нищо хубаво.

Съобщение редактирано от Ollie - Понеделник, 11.03.2013, 23:33

milenДата: Понеделник, 11.03.2013, 23:37 | Съобщение # 55
Симсон
Благодаря,беше много изчерпателен.Ще следвам съветите ти,пък дано цъфне.

OrdonezДата: Вторник, 12.03.2013, 00:11 | Съобщение # 56
Лексус
Аз си погубих цял ред в градината ананаси с моите щури експерименти, след като знаех предварително леталния им край, сега съжалявам и си признавам глупостта , но здраве да е

diqnlubenovДата: Понеделник, 22.04.2013, 22:57 | Съобщение # 57
Симсон
Тази седмица се усъмних,че на големия ананас му има нещо. Единствено което можеше да бъде е проблем с корените.Изкарах го от саксията и забелязах,че почти всички корени са мъртви .Изрязах загнилите корени и останаха малка част,но здрави от които се надявам да се оправи.Причината за загниването е в почвата в която е презимувал която беше силно влажна.Ананаса го пресадих в смес от 50/50 пясък торф и го преместих в парника .
Ако съм сгрешил или съм пропуснал нещо ме поправете .

Съобщение редактирано от diqnlubenov - Вторник, 23.04.2013, 19:18

OrdonezДата: Понеделник, 22.04.2013, 23:32 | Съобщение # 58
Лексус
Перфектно, добре , че си се сетил на време , не го мисли, ако е на въздух да се проветрява ще се вкорени прекрасно без да го поливаш, каквото пусне Господ от небето това е. Аз така миналата година вкорених една дузина с почти нулеви корени. Поздравления.

diqnlubenovДата: Неделя, 12.05.2013, 22:05 | Съобщение # 59
Симсон
Ето го споменатия ананас .След 22 дена съм убеден,че ще оправи .
Прикачвания: 8818614.jpg(106Kb)

Съобщение редактирано от diqnlubenov - Неделя, 12.05.2013, 22:06

dr_popovДата: Събота, 10.08.2013, 22:31 | Съобщение # 60
Симсон
Съобщения: 86
Приятели,супер щастлив съм,защото след дълго чакане ананасът ми цъфти smile Освен това,от страни до основния цвят излизат още 2 разклонения,които най-вероятно и те ще цъфтят.Нямам търпение да видя какво ще стане.Ето ви и снимки,не са добро качество,но пак се вижда smile
Прикачвания: 9165636.jpg(46Kb) · 6860300.jpg(47Kb)

Съобщение редактирано от dr_popov - Събота, 10.08.2013, 22:33

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » РАЗДЕЛ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » Ananas - Pineapple (Ananas Comosus)
Страница 4 от 6«123456»
Търси: