Ananas - Pineapple - Page 5 - Форум Екзотик Плантс България
Понеделник, 05.12.2016, 07:30
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 5 от 6«123456»
Модератор на форума: Ordonez 
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » РАЗДЕЛ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » Ananas - Pineapple (Ananas Comosus)
Ananas - Pineapple
dr_popovДата: Четвъртък, 22.08.2013, 19:40 | Съобщение # 61
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 86
Статус: Offline
Цъфтежа на моите ананаси продължава.Дано скоро да имам ананаси "българско производство" smile
Прикачвания: 7763124.jpg(54Kb) · 5917127.jpg(62Kb)

dr_popovДата: Събота, 19.10.2013, 12:51 | Съобщение # 62
Симсон
Ето докъде стигна ананаса ми...Не знам защо плодчето е толкова малко,дали ще порастне? Не съм очаквал ананас с размерите на тези в магазините,но поне на половина мислех че ще стане.Прилича на декоративните ананаси,които са като цветя,само за окраса wacko

Прикачвания: 7671349.jpg(64Kb)

OrdonezДата: Събота, 19.10.2013, 13:26 | Съобщение # 63
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Ананас Комосус е вида и за да даде едър плод иска доста торчица и сравнително голям съд за корените. Дел Монте в техните ананасови полета торят листно предимно почти всяка седмица. Това съм го чел в книгата на Пенонжек. smile

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

lukytoДата: Петък, 17.01.2014, 18:18 | Съобщение # 64
Симсон
Съобщения: 28
Края на лятото натопих горната част на ананас.Пусна корени,засадих го и си седи така от 4 месеца.Кога ще избият листа и тези ще паднат?Твърд е,не е омекнал,мисля че е жив,но защо не се развива?

OrdonezДата: Петък, 17.01.2014, 18:28 | Съобщение # 65
Лексус
Според мен си му оставила доста листна маса и не може да смогне корена да храни, започне ли да съхне центъра , значи си заминава. Оставайте малко листна маса, корените инак не могат да се справят , оставайте максимум 3 листа.

wrongdreamerДата: Петък, 17.01.2014, 23:19 | Съобщение # 66
Лада
Съобщения: 889
Лъки, измамно е чувството, че бромилиите се вкореняват лесно.
Ще ти опиша накратко важните моменти:
1. отрязва се с малка част от розетката 1см
2. оставя се около 1 седмица на сянка за да се засуши добре
3. обелват се листата като се оставят 3-4 на върха
4. с нож се наранява вертикално и под ъгъл стеблото, но плитко, на 2мм с резки от 10-15мм
5. бромилията има много плитък корен, покрий само 15-20мм от стъблото
6. отрежи листата наполовина, но края отрежи в същата форма /защото иначе е грозно/
7. почвата да е силно песъчлива и ако не кисела то поне неутрална /мисля че продават тропически микс/
8. поливай обилно /например потопи го всъд с вода и го остави за 2мин/ но само когато саксията олекне съвсем
9. поливай сутрин /ако можеш/ и опръсквай листата
10 иска много азот и фосфор
11. може директно слънце, а може и трнспарантна сянка /нещо като полусянка, през мрежа/
12. ако искаш плодове - много вода с пръскало, на двора в земята и наторяване /при лоша поливка или недостатъчно N - горчи
Желая ти повече късмет с новия опит - този май май.....

Добавено (17.01.2014, 22:19)
---------------------------------------------
P.S. Под розетка разбирай частта от шапката на плода седин ред плочки и ако си отрязъл меки тъкани ги почисти с лъжица.
Това го стабилизира и храни с микроелементи поне 2 месеца

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

lukytoДата: Събота, 18.01.2014, 15:20 | Съобщение # 67
Симсон
Съобщения: 28
Благодаря,ще пробвам пак biggrin
Човек се учи от грешките си

OrdonezДата: Вторник, 28.01.2014, 17:04 | Съобщение # 68
Лексус
айде и аз да се направя малко на даскал, днес ми вадиха зъб и изглупях сериозно , та взех да беля ананаси , та и да се снимам

PS: Ако жената знае какво цапане пада, ще си дойде с първия полет

dr_popovДата: Понеделник, 12.05.2014, 16:28 | Съобщение # 69
Симсон
Ето моята миналогодишна реколта от ананас smile Като го откъснах,буквално цялата стая замириса на ананас,но жалко че беше толкова малък...

Прикачвания: 6152396.jpg(38Kb)

OrdonezДата: Вторник, 13.05.2014, 11:49 | Съобщение # 70
Лексус
В какъв контейнер го гледаш, имай в предвид, че ананаса има мощна коренова система, нуждае се от много хранителни вещества за да ти направи едър плод, Пенонжек го е описал в книгата си през 60 те години на миналия век.

dr_popovДата: Вторник, 13.05.2014, 14:25 | Съобщение # 71
Симсон
Ами в 5 литрова саксия....може би точно това е проблема,малката саксия.Относно тора,поливах с течен тор за цитруси,но ми се струва,че нищо не върши.Ако може,вие по-запознатите дайде някаква схема за торене за да нарасне плода.И в кой момент да се започне с мощното торене-когато цъфне,или и преди това?

OrdonezДата: Вторник, 13.05.2014, 14:37 | Съобщение # 72
Лексус
5 литра саксия е изключително малка, трябва ти минимум 25 литрова и качествена почва с микроелементи

MoneyhopeДата: Вторник, 13.05.2014, 18:23 | Съобщение # 73
Балканче
Група: Блокирани
Съобщения: 2
Здравейте! Това е моят ананас.Началото на февруари го сложих в вода докато излязат корените след това го засадих в торф и речен пясък.

Прикачвания: 8351742.jpg(45Kb) · 2117774.jpg(45Kb)

wrongdreamerДата: Вторник, 13.05.2014, 20:58 | Съобщение # 74
Лада
Съобщения: 889
Момчета, какво правите / или не правите / та има толкова сухи листа ?
Песъчлива почва и отцедлива почва са различни. Торфа е кисел, май си прекалил с пясъка.
Намери си тор с NPK - 8 8 2 или нещо подобно. Идеята е азотно - фосфорен бавно разтворим. Ако не е бавно разтворим, предвид обилното поливане, ще мине през дупката, на дъното на саксията.
Освен това, поливките да са чрез дъждуване. Значи, в голям съд и все пак в земята, на полусянка, ежедневно дъждуване / напр. с лейка /и подхранване през 15 дни с нормални торове или през 20-30 дни с бавно разтворими. Количеството торове е в зависимост от концентрацията на торовете. Аз съм привърженик на тези които не надвишават 10 - напр. 8-8-2 или 5-5-0. Ако ползваш 20-20-20 трябва да внимаваш с розетката - може да поизгори малко.
Всички сухи листа изрязвай с ножица до здраво с формата на истински лист.
Когато преместваш в по голям съд, внимавай да не "потопиш" ананаса. Ще изгние.
До същото ниво !
Понякога ананасите раждат 18 месеца след плододаването!
И помнете - нямате нужда от агрономическо образование - имате нужда от компютър и правилните сайтове.
Желая успех на всички ценящи красотата и хармонията !

wine love

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

OrdonezДата: Вторник, 13.05.2014, 22:52 | Съобщение # 75
Лексус
Moneyhope, първо, добре дошъл, надявам се да споделиш какви други екзотики отглеждаш, второ, под торф какво визираш, чист торф или торфопочвена смеска, защото има разлика между двете, възможно е да не сме те разбрали. Другото нещо което искам да те попитам е, къде държиш ананаса?? На вън или вътре, имай в предвид , че предпочита по висока влажност на въздуха, но не и на почвата, в плантациите на Дел Монте на Хаваите, ананасите се поливат обилно веднъж седмично, но имай в предвид , че растенията са засадени в земята, в саксия положението е друго, още повече ако е малка, за да изхрани качествен плод, саксията трябва да е с минимум 30 см диаметър
ПС: Що се касае за торенето Дриймъра е абсолютно прав

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » РАЗДЕЛ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » Ananas - Pineapple (Ananas Comosus)
Страница 5 от 6«123456»
Търси: