Solanum muricatum - Page 3 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 16:35
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 3 от 3«123
Модератор на форума: Ordonez 
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » РАЗДЕЛ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » Solanum muricatum (Пепино)
Solanum muricatum
OrdonezДата: Сряда, 24.04.2013, 13:20 | Съобщение # 31
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline
Новата партида Пепино, вече е в онлайн магазина. Първите заявки пускаме днес.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

HALIPIДата: Понеделник, 18.07.2016, 00:35 | Съобщение # 32
Балканче
Група: Проверени
Съобщения: 3
Здравейте! От скоро гледам Пепино и имам два проблема. Първия проблем е че листата са на петънца (все едно е наръпано) напръскал съм го с (Супер копроцин) cry Втория ми проблем е че не мога да си го размножа (чрез резници) вече 4-5 братчета умират така......... какво да правя Ако някой може да помогне ще съм страшно Благодарен rah
Прикачвания: 1049655.jpg(91Kb) · 5375642.jpg(78Kb) · 7646959.jpg(80Kb)

OrdonezДата: Понеделник, 18.07.2016, 01:19 | Съобщение # 33
Лексус
HALIPI, вземи едно листо и бягай в агроаптеката, там са специалисти по растителна защита обикновенно , второ, гледа ли клипчето как се размножава Пепино, което съм качил в темата ??

HALIPIДата: Вторник, 19.07.2016, 23:13 | Съобщение # 34
Балканче
Дам гледах го и правя същото но само че аз го правя с вкоренител-пудра и умират...... А в моя град няма агроатека cry

poj160arДата: Сряда, 20.07.2016, 15:44 | Съобщение # 35
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Според моите наблюдения и личен опит с доста размножени растения във времето споделям, че размножаването с резници при Пепино е най-сполучливия метод и най-добре се вкореняват през месеците май, юни и юли при моя обект в Ботевград. Аз лично започвам да вкоренявам от средата на м. Април до максимум края на м. Октомври, защото така се налага при мен. Вкоренявам и с пудра и без пудра и винаги са се получавали нещата.

HALIPI, може би взимаш прекалено млади и малки (тънки и доста нежни) резници. Вземай резници с размер около 12-15 см. и оставяй не повече от 3, максимум 4 листа. Като вкорениш резниците както Гого по-горе във видеото нагледно е показал, задължително ги дръж младите посадени резници около 1-2 седмици на сянка според времето, поливай всяка вечер почвата и в последствие ги остави на директно слънце. След около още 1-2 седмици ще са готови за пресаждане в големи саксии или директно в земята като доматите.
Аз лично съм садил резници директно в големи саксии или в земята и пак се получават работите. cool Така стоят нещата. Няма да се плашиш, пробвай както ти казвам и ще видиш, че ще успееш! wink good
Прочети също така много внимателно първия пост в тази тема на Гого (Ордонез)! cool

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 20.07.2016, 15:51

HALIPIДата: Четвъртък, 21.07.2016, 23:42 | Съобщение # 36
Балканче
Дам аз точно от вас си взех растенията.Вече пробвах над 5-6 резници над 15см и нищо листата му стоят свежи първите 6-7 дена после увяхват.Самите резници са покафенели сега сложих нови две резници който им срязах шишета и си захлупих да видя дали ще стане така... sad sad sad sad ...... Моите растения растат на високо не на храст като на Гого

OrdonezДата: Петък, 22.07.2016, 23:42 | Съобщение # 37
Лексус
В момента е голяма жега, увий ги , утре ще ви покажа клипче как се вкореняват смокини от зелени резници , по същия начин напрфави с пепиното

poj160arДата: Събота, 23.07.2016, 00:33 | Съобщение # 38
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Да, оставяй ги на сянка докато се вкоренят и гледай почвата да е влажна. Всяка вечер оросявам младите токущо насадени резници. За около седмица и половина-две при мен младите коренчета вече излизат от саксийките. cool wink

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » РАЗДЕЛ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » Solanum muricatum (Пепино)
Страница 3 от 3«123
Търси: