ТАМАРИЛО (Cyphomandra betacea) - Page 2 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 16:36
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 2 от 3«123»
Модератор на форума: Ordonez 
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » РАЗДЕЛ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » ТАМАРИЛО (Cyphomandra betacea) (Дърво домат)
ТАМАРИЛО (Cyphomandra betacea)
Блокиран3Дата: Събота, 03.03.2012, 15:19 | Съобщение # 16
Москвич
Група: Блокирани
Съобщения: 311
Статус: Offline
Пусна ли са тамарило в Карфурта. Едно меко с не особен търговски вид и на цена :

Прикачвания: 8652991.jpg(46Kb)

София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
LZ1LPK, A1(Rh-)http://exotic.bg/

OrdonezДата: Събота, 03.03.2012, 18:11 | Съобщение # 17
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
хаха ама виж какъв срок на годност му сложили до 4 юни 2012 год, хаха, хапвай и сади смело, кълняемостта е 100%

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

Блокиран3Дата: Събота, 03.03.2012, 18:49 | Съобщение # 18
Москвич
Quote (Ordonez)
сади смело, кълняемостта е 100%

Аааа, не ми се занимава. предпочитам от тези който си ми обещал wink

OrdonezДата: Понеделник, 30.04.2012, 14:58 | Съобщение # 19
Лексус
Особеностти при отглеждането:
Местоположение: Тамарилото може да се отглежда лятото на вън , зимата прибрано вътре, но старателно подрязано. Радват се на пълно слънце , стига да не е прекалено горещо и сухо лятото. Нуждае се от защита от силни ветрове , а и частичната сянка му се отразява идеално.

Почва: изисква плодородна, лека почва, която е богата на органична материя. Перфектния дренаж е необходим. Задържането на вода в саксията или в почвата въобще може за няколко дни да убие растението.
Поливане: Растението не може да понесе продължително засушаване и трябва да има достатъчно вода през сухите периоди. А мулч е много полезен за задържането на влагата в такива моменти.

Торене: Препоръчвам да се използва NPK 05:06:06 в дози в зависимост от възрастта и големината на растението. Първо торене в края на пролетта , второ тортене в средата на лятото.

Подрязване: Препоръчвам първото разклонение да се направи на височина - 40 - 50 см от земата максимум. А същинската резитба на възрастно растение се прави като се съкращават значително старите клонки за да се предизвикат разклонения, понеже растението цъфти и плододава на най младите леторасти. пензирането също се препоръва подобрява качеството на плодовете.
Защита от замръзване: Растението трябва да се държи на температури над 0С, въпреки че понася наколко градуса под нулата, не е желателно.

Вредители и болести: Тамарило принципно е устойчиво растение, но понякога са атакувани от зелени листни въшки, плодови мушици, както и нематоди. Основно страда от брашнеста мана, за това препоръчвам да се пръска профилактично за нея. Профилактика с Ридомил Голд, Скор и др.

Реколта: Плодовете се берат когато станат жълто червени , като се събират с дръжката им, зрели плодове се консумират с лъжица , като кожицата не се използва. Белят се лесно ако ги потопите във вряла вода за 2-3 минути (тъй наречения пилинг). Консумират се поръсени със захар или пресни или пък кубчета заляти със сметанов сладолед. Растенията които предлагаме в нашия онлайн магазин ще плододават най рано след 7 месеца, те са от сортовете "Ruby Red" и "Rothamer"

Блокиран3Дата: Четвъртък, 24.05.2012, 11:07 | Съобщение # 20
Москвич
Ето ги и моите тамарило. Утре ще ги присадя в по големи саксии.

Прикачвания: 7824385.jpg(54Kb) · 7423156.jpg(48Kb)

OrdonezДата: Четвъртък, 24.05.2012, 14:30 | Съобщение # 21
Лексус
След като ги прехвърлиш им дай пълно слънце и вода ежедневно, инак ще са с такива хилави стъбла и ще искат опора ако са на сянка.

OrdonezДата: Четвъртък, 31.05.2012, 08:35 | Съобщение # 22
Лексус
3 месечно тамарило

17 месечно тамарило

chainsawmasterДата: Четвъртък, 31.05.2012, 17:17 | Съобщение # 23
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 55
Жоро, преди седмица засадих и другите два броя в големи контейнери, едното е свежар и взе да расте вече, а другото боледува, вехнат му листата и нещо не може да се прихване успешно. Един до друг са контейнерите, в една и съща почва и при едни и същи условия са растенията. Каква може да е причината според тебе?

OrdonezДата: Четвъртък, 31.05.2012, 17:23 | Съобщение # 24
Лексус
Липса на влага. Снимай го да го видим , възможно ли е почвата да не е добре накисната, я го накисни за час във вода да видим листата как ще се държат.

chainsawmasterДата: Четвъртък, 31.05.2012, 17:33 | Съобщение # 25
Симсон
Напротив доста е влажна почвата, вали дъжд върху им цяла седмица и не ми се вярва да е това.

OrdonezДата: Четвъртък, 31.05.2012, 17:44 | Съобщение # 26
Лексус
Корените нещо ги кльопа, ама дай снимка де.

chainsawmasterДата: Четвъртък, 31.05.2012, 18:33 | Съобщение # 27
Симсон
Какво може да ги кльопа? И защо на едното кльопането не се отразява за сега, а също и на другите две които са директно в земята засадени.Почвата е една и съща навсякъде...не знам, чудна работа. uhm

Двете заедно:

Болното:

Прикачвания: 8213164.jpg(96Kb) · 8118492.jpg(78Kb)

OrdonezДата: Четвъртък, 31.05.2012, 20:47 | Съобщение # 28
Лексус
Да ти кажа странно, аз ти изпратих най големите растения преди време , а не са пораснали кой знае колко, храниш ли ги ?? Между другото не се коси , със следващата пратка ти изпращам едно яко растение бонус, така че тва споко можеш да го засадиш и него в земята,
ПС: Въпреки всичко мен ме съмнява и ще ти кажа нещо, накисни го в купа с вода и утре сутрин пак ще си говорим , съгласен ли си. Има въздушен джоб, на 100% съм сигурен , като го накиснеш ми кажи колко време влизаха мехурчетата :)

chainsawmasterДата: Четвъртък, 31.05.2012, 22:59 | Съобщение # 29
Симсон
Жоре, пич си мама му стара, ама и ти по некой път ръсиш големи глупости и ме караш искрено да се ухилвам до уши. biggrin haha

Първо:
Ако искаш може да се обзаложим че моите растения (тези двете които са в контейнерите) са половин размер по-големи от твоето, което си показал на първата снимка (тримесечното) и са набори с него, при това аз от както ги получих от тебе са били все на открито навън, а твоето гледам е в оранжерия. Явно снимките лъжат, защото ги снимах отгоре и двете за да сравниш състоянието им, те са в огромни съдове бре, едното е в 40 л контейнер, а другото в 50 л казан !!! surprised haha

Второ:
Два пъти съм ги хранил досега чрез поливка, докато бяха в малките контейнери. От както ги пресадих в по-големите преди 5-6 дни не съм ги хранил защото няма и нужда, в новата почва съм сложил всичко което им е необходимо като хранителни елементи (органични и минерални торове) поне за 3 месеца напред, не се съмнявай в това изобщо. yes haha

Трето:
На 100% съм сигурен че няма въздушен джоб, защото накиснах малките саксиики преди засаждане в вода, след това ги полях обилно след пресаждане, след това валя дъжд 5 дни върху тях и отначало по ме съмняваше да не е от преовлажняване този проблем. Не ме мъчи бе човек, кажи ми как да накисна 50 литров контейнер който тежи към 60 кг поне, в купа с вода. lol biggrin lol Няма как да е това, те са пренаситени с вода. badmood haha

Четвърто:
Не се кося ама никак, защото имам още три броя....за сега. lol haha

Пето:
Прилагам още една нова снимка за доказателство, на която надявам се, този път размера ясно да си личи....ех Жорка, не си добър приятел ти... bangin амбицираш ме сега в тъмницата снимки да ти правя на тебе...
admin biggrin snap haha beer

Прикачвания: 8873007.jpg(56Kb)

Съобщение редактирано от chainsawmaster - Четвъртък, 31.05.2012, 23:11

OrdonezДата: Петък, 01.06.2012, 19:17 | Съобщение # 30
Лексус
Еми Краси , как няма да са два пъти по големи , като ти изпратих най големите растения :), обаче ония снимки дето прати бяха на хилави растения аз за това се усъмних, макар да те знам добре как действаш.

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » РАЗДЕЛ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » ТАМАРИЛО (Cyphomandra betacea) (Дърво домат)
Страница 2 от 3«123»
Търси: