Carica Papaya - Page 2 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 07:06
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 2 от 3«123»
Модератор на форума: Ordonez 
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » РАЗДЕЛ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » Carica Papaya (Папая)
Carica Papaya
OrdonezДата: Събота, 15.09.2012, 20:54 | Съобщение # 16
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline
Малката Папая в задния двор задмина голямата, аз си го обяснявам на по добрата почва за разлика от спилата в предната градина. В дясно от нея се виждат тръбите на оранжерията , която в момента ремонтирам и пригаждам за твърдо гориво.

Само да отбележа , че дебелината в основата на ствола е точно 5 см

Височината на самото растение е 195 см от основата до връхното листо

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

OrdonezДата: Вторник, 26.03.2013, 22:46 | Съобщение # 17
Лексус
На клипа можете да видите как да извадите ненужната си папая с джип 4х4, пълен смях.

MadakeДата: Сряда, 27.03.2013, 02:14 | Съобщение # 18
Балканче
Група: Проверени
Съобщения: 7
Очаквам тези дни да ми пристигнат семена от папая. Твърдят, че не е сорт на добре известната ни Carica papaya. Цъфти след 4-6 месеца след посяването и връзва. Някакъв сорт джудже. Има ли такова чудо или са ме минали с информацията?

Белград-София
svetbiljaka.com

OrdonezДата: Сряда, 27.03.2013, 02:59 | Съобщение # 19
Лексус
Quote (Madake)
Очаквам тези дни да ми пристигнат семена от папая. Твърдят, че не е сорт на добре известната ни Carica papaya. Цъфти след 4-6 месеца след посяването и връзва. Някакъв сорт джудже. Има ли такова чудо или са ме минали с информацията?

Мисля че успях да натрупам доста опит с папаите и мога смело да твърдя че има скороплододаващи , но не в България при нашия климат, освен ако можеш да му създадеш идеалната среда и пак времето от покълването е 7-8 месеца дo цъфтежа и сорта е ако се не лъжа Red Maradol, бих заменил няколко семена с теб, аз имам супер пресни семена на индийски и хавайски сорт, за който някъде бях писал.

MadakeДата: Сряда, 27.03.2013, 03:04 | Съобщение # 20
Балканче
Няма проблем за семената. Но понеже не съм в България предлагам да посея всичко, и когато си дойда някъде през лятото да ти донеса растения. И без това си в списъка за посещения cool За условията - имам оранжерия която отоплявам и осветявам допълнително. Там са тежките екзотуси.

Белград-София
svetbiljaka.com

Съобщение редактирано от Madake - Сряда, 27.03.2013, 03:08

OrdonezДата: Сряда, 27.03.2013, 19:00 | Съобщение # 21
Лексус
Факторът осветление е задължителния за зимния период при папаята, след като можеш да им създадеш идеалните условия, ще се радваш на плодове, аз бих ги засадил в земята в оранжерията , ако микроклимата който поддържаш е тропичен.

dr_popovДата: Петък, 05.04.2013, 11:24 | Съобщение # 22
Симсон
Съобщения: 86
Ордонез,една от темите,които може би най-много следя е тази с папаята,но нещо загубих следите на събитията около твоите папаи.Дай малко информация докъде стигна,как вървят нещата,интересно ми е.Днес и аз засадих семена от папая,дано се получи.Интересно ми е твоите,които беше засадил в двора зимата какво ги прави?Премести ги в саксии на топло,или останаха на двора?

OrdonezДата: Петък, 05.04.2013, 12:46 | Съобщение # 23
Лексус
Моите папаи са в "актв", нашия варненски съфорумец, нека се постопли и предполагам ще качи снимки

OrdonezДата: Четвъртък, 30.05.2013, 22:36 | Съобщение # 24
Лексус
Новия разсад папая с внесени семена от Индия е налице , пускаме го до седмица. А между другото ето снимка на папая произведена от резник , плододава на 4 месечна възраст, а не на 18 месечна , както е при семенаците.

Темата Папя отглеждана в България е необятна и винаги има какво да се научи, ще се радваме ако повече колеги споделят опита си.[/i]

MadakeДата: Вторник, 24.06.2014, 22:04 | Съобщение # 25
Балканче
Мисля, че трябва да напиша два реда заради обещанието дадено почти преди година на Ордонез. Съжалявам. Поредната измама със семената. Скъпите и прескъпи 5 семена от така наречената папая-джудже с оказаха най-обикновенна висока папая. Дори не беше планинската.
Дълго време не бях влизала във форума поради многото професионални ангажименти.

Белград-София
svetbiljaka.com

OrdonezДата: Вторник, 24.06.2014, 22:17 | Съобщение # 26
Лексус
Madake, аз купих от джунгъл сиййдс чилийска папая и точно такава се оказа, напоследък купувам семена, само от достоверни източници, като чичото на Денис Рао Дасари, а ти от къде си закупила твоите, че да внимаваме да не сгрешим и ние ???
ПС: чилийската папая в момента цъфти ще кача снимки, миналата година цъфтя , но не върза, до седмица предполагам ще отвори цвят

MadakeДата: Сряда, 25.06.2014, 01:21 | Съобщение # 27
Балканче
Ха, по-добре да не казвам, че излязох пълен балък. Във форума, където съм модератор имаме онлайн магазин. Оттам поръчах. Няма начин някой от вас да поръча. Но това е риска. Поръчвала съм и получавал страхотни семена - и качество, и количество от други редки растения. Мошеници или незнаещи навсякъде под небето.

Белград-София
svetbiljaka.com

KpaTyHДата: Петък, 01.08.2014, 17:56 | Съобщение # 28
Симсон
Съобщения: 30
Някой има ли идея защо всички листа на папаята ми са с такива петна:

Буболечки не виждам, но има бели сферички по стъблото, които чистя механично, но пак се появяват

Малко няма фокус..

wrongdreamerДата: Петък, 01.08.2014, 19:34 | Съобщение # 29
Лада
Съобщения: 889
Приличат на акарови, но пък тези сферички са щитоносни въшки.
Опитай с много лек сапунен разтвор / една капачка сапун на литър вода/ и добавка на 20-30млл спирт / какъвто имаш / да почистиш с мек тампон листата.
Въшката ще умре сигурно.
Това което зная със сигурност е, че тези гадове идват от друго растение и затова като ги чистиш не намаляват.
Завържи найлон за да покриеш почвата им и пръскай от този разтвор с пулверизатор. След 1 час облей с душа и готово.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

OrdonezДата: Събота, 02.08.2014, 10:13 | Съобщение # 30
Лексус
добре е да се качват снимки с резолюция 800х600 за да бъде компактен поста

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » РАЗДЕЛ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » Carica Papaya (Папая)
Страница 2 от 3«123»
Търси: