Persea americana - Page 3 - Форум Екзотик Плантс България
Четвъртък, 27.07.2017, 07:37
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 3 от 8«1234578»
Модератор на форума: Ordonez 
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » РАЗДЕЛ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » Persea americana (Авокадо)
Persea americana
OrdonezДата: Четвъртък, 31.01.2013, 00:24 | Съобщение # 31
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3803
Статус: Offline
Мисля че това е полезно за всички ни в предвид облагородяването на растенията

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

dr_popovДата: Петък, 01.02.2013, 23:46 | Съобщение # 32
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 86
Може ли някой да ми даде съвет-листата на авокадото ми изсъхват и окапват-става въпрос за старите листа.Поникватт нови листенца,които се развиват добре,порастват и след 2-3 седмици също изсъхват.Какво означава това?По-горе съм качил и снимки.Дайте съвет sad

OrdonezДата: Събота, 02.02.2013, 16:32 | Съобщение # 33
Лексус
Попов, дай качествени снимки на растението и кажи при какви условия го гледаш. Ако си му дал заслужена почивка от около поне месец на ниски температури около 5-6С (поливка два оъти месечно) и сега си решил да го активираш, като го слагаш на топло и слънчево место и увеличаваш поливките до 1 път седмично, а след започването на вегетацията увеличаваш поливките до 2 пъти седмични и почти постоянна температура от около 20-25С, не би трябвало да имаш никакви грижи с него. Така , че сподели как го гледа от есента до сега, за да направим извод. Ти като доктор, знаеш много добре, на въпрос ноли ме зъба, отговаряш ..."дай да видим за какво иде реч..." cool . Така че е добре снимки, качествени и малко пояснения, макар да не виждам нищо необичайно, доста пъти се е случвало на колеги тази ситуация поради неправилно отглеждане, но не е болка за умиране.

dr_popovДата: Събота, 02.02.2013, 18:50 | Съобщение # 34
Симсон
Ами Жоре,авокадото ми поникна късно,вече застудяваше и го прибрах.Цяла зима стои на едно и също място,до прозореца.Всеки ден му вдигам щорите,за да му е светло.В помещението се пали камина,но тя е далече от авокадото.До прозореца когато не е запалена камината е леко хладничко,но така или иначе всеки божи ден в помещението се пали печка.Интересното е,че до преди месец си вървеше идеално,не му капеха листата.Проблемите са от скоро-около половин месец,а условията на гледане не съм променял.Единствената мисля че причина може да е поливането,защото в стаята като го полея и стои със седмици мокро,не може да изсъхне.Успокоява ме факта,че никнат нови хубави листа.Снимки ще кача утре.

Блокиран3Дата: Неделя, 03.02.2013, 19:25 | Съобщение # 35
Москвич
Група: Блокирани
Съобщения: 311
dr_popov, Аз мисля че трябва да му дадеш почивка и да спреш с поливането поне до март месец.

София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
LZ1LPK, A1(Rh-)http://exotic.bg/

OrdonezДата: Петък, 22.02.2013, 01:49 | Съобщение # 36
Лексус
Пускам запитване конкретно към актв, защото има цъфтяло авокадо вече, а аз тепърва ще се запознавам с цъфтежа му... но всеки който има мнение ще се радвам да му го прочета... та въпроса ми е следния.

Първата снимка е на цъфтящо авокадово дръвче

А това е на мое 3 годишно дръвче .. какво ви се струва че се показва, е ли това бъдеща цветна китка или греша, листата му излизат по съвсем различен начин

RossindaДата: Петък, 22.02.2013, 01:59 | Съобщение # 37
Симсон
Съобщения: 22
Аз без да разбирам от авокадово дръвче, сравнявам двете снимки. Като .. открий приликите между двете картинки... biggrin
На първата снимка под цветовете има едно такова малко, като пънче на гъба да го нарека..., листата нямат такова, на снимката на твоето, под връхчетата на Незнайното какво... biggrin , има същото пънче, което ме кара да заключа, че най-вероятно, с Божията Милост те чакат Цветове.... biggrin

OrdonezДата: Петък, 22.02.2013, 02:02 | Съобщение # 38
Лексус
Точно това сравнявах и аз, ок мерси до няколко дни ще си проличи и ще докладвам с божията милост , както казваш ако е така, ще съм щастлив.

RossindaДата: Петък, 22.02.2013, 02:04 | Съобщение # 39
Симсон
Съобщения: 22
вЕрвай ми... така ще е... biggrin

pistoleroДата: Петък, 22.02.2013, 02:05 | Съобщение # 40
Симсон
Група: Приятели
Съобщения: 49
Май ще има поздрави, не че съм отглеждал Авокадо досега, ама и аз по метода сравни и кажи (че и от опита ми с чери доматите и тяхното колтучене lol ), миля, че ще имаш поводи за радост съвсем скоро smile

атквДата: Петък, 22.02.2013, 18:14 | Съобщение # 41
Балканче
Група: Приятели
Съобщения: 1
гледам авокадота от 4 години опита ми показва че тази глупос с беленето на семката и клечките в буркаана са безмислени ще кажа защо сам на това мнение пускат в буркана корени да и то само някои 1 от 5 семки тоест 20% Наи важния фактор при тези от семка е дали авокадото е зряло ,ако се вземе зелено и се чака да узрее шанса е....аз оставих 1 зелени да узреят прода почерня отватре се 1 чее премразнал естествено семките не поникнаха.относно сортовете също е фактор моето което е наи голямото сега ще кара 4та година ще цафти за 2ри пат дано да задаржи поне 1 плод произхода му е от чили беше като крастава жаба отгоре около 1,50 е високо гледам го в офиса до като имам бразилски пак от семка наи младото ми растение е около 1,80см и израсна за 1 лято , относно сахненето на листата авокадотата се развиват и никнат февруари ако е засадено след септември моето 1вото го чаках над 3 месеца чилииското му сахнат листата и падат изглежда му е такав сорта но като почне да расте прави корона и листа доста, авокадото се нуждае от желязо основно там му е слабата брънка за разтежа понася добре торовете за цитруси и 2 пати в годината от комбинирания тор които се разгражда 6 месеца но савсем по малко друго не се сещам в момента ако има нещо дето сам пропуснал се го допища нататака скоро се сложа снимка на цафтящото

Добавено (22.02.2013, 18:14)
---------------------------------------------
наи добрия начин според мен е да се засади в някакав обезаразен субстат директно растението което се израсне ще си израсне там без проблем което няма квото да го мачите ......моето авокадо нее ашладисвано което ще цафти , само ми е интересно снимките на чичо любо защо е обелена и разцепена? наи важното за авокадотта от семка при саденето е като извадите семката да я измиете и да я засадите преди кафявата люспа да е изсахнала smile

OrdonezДата: Петък, 22.02.2013, 19:24 | Съобщение # 42
Лексус
Митаче, в подкрепа на това което казваш искам да споделя , какво препоръчват специалистите, относно размножаването от семена. Като не пренебрегвам факта че тяхната теза е че авокадо от семка , плододава - смисъл (задържа плод след цъфтеж на 4 тата- 5 тата година , а може и това да стане в някои случаи на десетата година , всичко е индивидуално и зависи , семето от какъв сорт е и какъв опрашител е ползван за опрашване) в масива. Така... избираме едро и зряло авокадо, на всички ни е ясно как зрее авокадото и ако на някой не му е ясно.. то ако не бъде скъсано от дървото то няма да узрее и няма да е годно за консумация, окапали презрели плодове също са твърди, важно е да се знае и не е възможно да се консумират, защо е така е друга тема, псамо може да се предполага, че са захранвани от самото растение с един елемент, който ще засегнем в друга по конкретизирана тема , който не позволява да узреят напълно и прекъсването на този приток , кара плода да зрее. В подкрепа пак на твоя пост по горе искам да споделя , масова практика е при производството на подложки чрез използване на семена пот специалисти е следната, Вади се семето, накисва се в топла вода между 30 и 35С пом целзии за 24 часа като на 12 тия час водата се сменя, после се реже с много остър нож парче от семето от острия връх надоли напречен разрез с дебелина 1 см. така орязано семето се сади директно в контейнера или направо в ОГ. Резултата е моментален и бърз и така произведен посадъчен материал не страда по никакъв начин. Както и да е , всяко мнение е важно, всеки е експериментирал, винаги има какво ново да научим . smile не съм облагородявал авокадо до сега , тепърва ми предстои , но пък съм участвал в събиране на реколтата , преди доста години.

dr_popovДата: Събота, 23.02.2013, 18:33 | Съобщение # 43
Симсон
Жоро,ако не ти е проблем,можеш ли да снимаш авокадото ти в цял ръст,интересно ми е на третата година колко горе долу е високо smile Наистина прилича на цветове,много ще е интересно,качвай снимки и ни информирай за бъдещите плодчета "–

OrdonezДата: Събота, 23.02.2013, 19:06 | Съобщение # 44
Лексус
Ето снимка на авокадото, което ще цъфти, на преден план извиках майка ми , която е висока точно 162 см , следователно растението трябва да е около 2 метра височина

Това до него е година по младо растение, единственото нешо с което се подхранват целогодишно това е зелен кристалон.

ПС: Нямам идея защо и как но едната снимка стана тъмна , а другата светла и в двата случая имаше светкавица.
Прикачвания: 8191394.jpg(193Kb) · 8870460.jpg(325Kb)

OrdonezДата: Събота, 23.02.2013, 19:29 | Съобщение # 45
Лексус
Колеги навън не се очакват минимални на моя обект под 4С следващите няколко дни, как мислите ще се повредят ли евентуално цветовете, нямам голям опит с растения от този вид в цъфтежна фаза ??? А в оранжерията е доста влажно и не ми се ще там да ги държа , но ако има оспасност ги прибирам веднага.

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » РАЗДЕЛ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » Persea americana (Авокадо)
Страница 3 от 8«1234578»
Търси: