Persea americana - Page 5 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 07:05
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 5 от 8«12345678»
Модератор на форума: Ordonez 
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » РАЗДЕЛ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » Persea americana (Авокадо)
Persea americana
KpaTyHДата: Сряда, 12.02.2014, 15:00 | Съобщение # 61
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 30
Статус: Offline
В Горна Оряховица съм, по-студен е климата от твоя smile Ще изчакам май, че го давали да застудее. Иначе като пратиш за авокадото, трябва да кажеш как точно да го направя (дано се справя)

OrdonezДата: Сряда, 12.02.2014, 18:01 | Съобщение # 62
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
днес присадих 6 броя авокадо, имам още десетина калема, съхранил съм ги както трябва, ако искаш свиркай да ти пращам, вади на вън и няма се плашиш, то ако загиваше толкова лесно smile

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

OrdonezДата: Четвъртък, 13.02.2014, 01:57 | Съобщение # 63
Лексус
За колегата Кратун

Да вметна, че 5 минути от клипа лиспват, там показвам как се процедира при младите растения с диаметър под 0.8 см, работи се на разцеп, като разцепа не бива да е по плитък от 3 см. Утре ще кача клип на майчиното растение.

poj160arДата: Четвъртък, 13.02.2014, 12:52 | Съобщение # 64
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Оооооо, значи взе си от жълтите ножчета - страхотни са, нали?! Пази само пръстите, че "отстрани като гледаш не боли"... sob Много интересно филмче, ще те пращам в БТВ или Нова... cool smile Колегата Кратун с гаранция ще ти е благодарен, както и ние за инфото! biggrin

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Четвъртък, 13.02.2014, 12:52

dinev33Дата: Четвъртък, 20.02.2014, 17:44 | Съобщение # 65
Симсон
Съобщения: 21
От няколко години имам авокадо от костилка ще даде ли плод?
Прикачвания: 5686436.jpg(47Kb) · 9999594.jpg(50Kb) · 4364889.jpg(49Kb)

OrdonezДата: Четвъртък, 20.02.2014, 21:53 | Съобщение # 66
Лексус
Зависи от колко години го имаш, по думи на разбирачи седма - девета година плододават семковите, аз имам поне пет годишни и никсън, обаче тази година всичко присадих, така, че до година ще имам собствени сортове , присадени с неизвестен сорт . Инак съм си оставил за мен един Хас, едно Фуерте и разбира се Бейкъннннннн smile

dinev33Дата: Петък, 21.02.2014, 15:12 | Съобщение # 67
Симсон
Съобщения: 21
Може би да е на 3-4 години.Високо е 1,45см.

OrdonezДата: Събота, 22.02.2014, 02:19 | Съобщение # 68
Лексус
Quote dinev33 ()
Може би да е на 3-4 години.Високо е 1,45см.
присаждаш сега , цъфти догодина на 100%, новата партида, като гледам всички са напъпили да цъфтят, а Палмъра от мангото и той, другите сортове малко по късно

OrdonezДата: Неделя, 23.02.2014, 21:37 | Съобщение # 69
Лексус
Аз като изклчюителен фен на авокадото и като човек имал възможността да работи в такова насаждение и съответно да се храни системно с този плод ще пусна един пост който предполагам ще е достатъчно полезен за всички нас. След като приключа с поста , очаквам включване от други фенове на този вид за да обменим опит и знания и да си помогнем взаимно в снабдяването с резници от тези сортове. В момента имам някаква надежда за пресни резници. заложил съм петдесетина семена, вече някои пуснаха корени, така, че ще се ги присадя. Опита с присаждането преди седмица се оказа успешен, пъпките се развиват добре, видимо са набъбнали. Та така връщам се към основната ни тема.

Материала съм го събирал от достоверни източници и всякакви спекулации са излишно относно фактите.

1. Авокадо сорт Brazos Belle - студоустойчивост до -9,5С ( за кратко ) , без никакви сериозни щети. Средна едрина на плода, червеникаво лилава кожа. Зрее октомври - ноември. Произхода му е щата Тексас - Тип М.

2. Авокадо сорт Brogdon - студоустойчивост до - 7,5С ( за ратко ) сорта е създаден от Том Брогдън във Флорида, плодовете са дребни до средни, идеални за гуакамоле - висока масленост. Производителността му не е висока, зрее края на лятото, началото на есента. Тип М

3. Авокадо сорт Choquette - Ниска студоустойчивост , няма да засягам подробности за сорта

4. Авокадо сорт Fantastic - практиката показва, че е най студоустойчивия сорт, издържа малко над -10С, на практика няма поражения по листата и клоните. Плодът е с тънка зелена кожа, произход Тексас. Тип М.

5. Авокадо сорт Fuerte - разполагаме с този сорт в магазина, студоустойчив от Тип GXM . Произход Мексико.

6. Авокадо сорт Joey - на практика издържа -9,5С без значителни щети , но за кратко. Кожицата му е лилаво червена. Тип М. Произход Тексас

7. Авокадо сорт Lila - Поради силната си издържливост се използва за подложки най вече. Издържа за кратко -9,5С. Тип М. Произход Тексас

8. Mexicola Grande - още един рекордьор по студоустойчивост , издържа за кратко - 10 F ( -12,2C ) , но при по възрастни растения, при младите максимум до -9,5С. Произход Тексас. Тип М

9. Авокадо сорт Poncho - USDA zone 8b ( но със значителни повреди ) до - 9,5 С няма щети. Тип М. Произход Тексас

Значи след малко ще продължа темата с други интересни факти.

OrdonezДата: Неделя, 23.02.2014, 22:05 | Съобщение # 70
Лексус
Добре е този файл също да бъде преведен Най студоустойчивите авокадо сортове

Varieties:
Brazos Belle, Fantastic , Joey . Lila, Poncho,
аз няма да се откажа от възможността да гледам растение на моя обект, както е известно вече втора година нямам температури по -7С, имам на предвид и ефективна защита за него, така, че мисля със задружни усилия да успеем да се снабдим , ако не с растения то с резници.

Видове Авокадо

W - Западно индийски тип авокадо, произвеждат огромни, гладки кръгли, лъскави зелени плодове, понякога достигащи до 2 кг. Отглеждат се във Флорида, Антилските острови, Бахамите, Бермудите, и тропиците.

G - Гватемалски видове произвеждат средни яйцевидни. Зреят предимно зимата или рано на пролет.
M - мексикански сортове - по дребни плодове с тънка кожа. Високо съдържание на масло. Най издържливите на студ. Листата има силно изразен аромат на анасон. Идеални за гуакамоле.

poj160arДата: Неделя, 23.02.2014, 22:32 | Съобщение # 71
Лексус
Ето го вече конвертиран с моята програма в word формат и превеждам чрез преводач. Моля Петьо или друг, който разбира английския език да направи точен превод! cool sad
My WebPage Линка ще е активен до Неделя 09.03.14г.

Ето много много неточен превод на текста като първа ръка и моля колегите без критики - толкова мога, толкова правя:

Топ Tropicals Пътеводител за много студени издръжливи сортове авокадо .
Тези авокадо е известно да се отглеждат около Сан Антонио , Тексас ( зона 8б ) . Авокадо засадени там са били повредени , но не
загинаха най- 10F . Като общо правило , тези сортове могат да понасят температури до 15 ° F за кратък период от време, без забележима
щети.
Важни неща, за да помисли :
1 ) Малките растения са много нежни и чувствителни към студено време. Когато се очаква замразяване , могила мулч около
багажника за допълнителна защита . Покрийте дървото с одеяло . По време на тежки замръзва , добавете низ от светлини или малък
нагревател под завивките . Възрастни дървета са по- устойчиви на студ и не се нуждаят от тази допълнителна защита .
2 ) студоустойчивост зависи от много фактори . Местоположение Plant и защита от вятър , са много важни . Засадим дърво , така че ще бъде
защитен от студен вятър , който е много по -опасно, отколкото студена себе си. Растителни авокадо в най-топлото място в
жилищния пейзаж , обикновено на юг или югоизток страна на къщата .
3 ) Здрави , добре се погрижа за него , растенията са по- студено толерантни.
4 ) Много важно: Влажност играе важна роля. В общи линии , машини, съоръжения , отглеждани в райони със суха , ниска влажност на въздуха през зимата са по- студено толерантни, отколкото растенията , отглеждани в района с влажна зима . Например , едно растение може да издържи 15 ° F в суха Texas климат, но може да толерира само 15-20 ° F в wet East Coast климат. Авокадото има нужда от много малко вода по време на студ. Това е много чувствителна
прекалите поливане . Не е по-бърз начин да убие растението от прекалено много вода по време на застудяване . Добрият дренаж е
Най-важният фактор , за да се вземат предвид при засаждане на авокадо дърво. В райони с лош дренаж , създайте могила на почвата
и засади дърво на могилата .
Студени верни авокадо са от мексикански произход. Те са самостоятелно плодородна. Те имат тънка , нежна кожа, която се е вкопчил в плътта. Плътта има
високо съдържание на масло , до 30% . Някои сортове имат листа с ясно изразен анасон -подобен аромат.
сортове :
Brazos Belle : Произвежда средно- голяма , лилаво - черно дълго плодове. Сезон: октомври - ноември.
Fantastic Авокадо : Произвежда зелено, хартия, тънка кожа , се предполага, че най- най- студено -издръжливи от всички. Плодът е с кремообразна текстура.

www.TopTropicals.com
редки растения за дома и градината
Е-мейл : info@toptropicals.com
Joey авокадо : Избрани от Джоуи Ricers в Uvalde , Texas ( на границата на Сан - Антонио ) . Произвежда среден размер, яйцевидни
лилаво- черни плодове . Той има отличен вкус . Тежка приносител. Сезон: септември - октомври.
Lila : Произвежда среден размер, зелени плодове . Сезон: септември - октомври. Не бъркайте този сорт с Лула , която е популярна
Florida разнообразни и често се използва за подложка . Лула е студено Харди към 25 ° F
Пончо : Произвежда среден до голям зелен плод . Студената Харди към 15 ° F

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Неделя, 23.02.2014, 22:37

OrdonezДата: Неделя, 23.02.2014, 23:28 | Съобщение # 72
Лексус
казано накратко -12,2С имат повреди но не ги убива, а при -9,5С никакви щети, ами колеги за това говорим в крайна сметка, радвам се , че притежаваме вече Бейкън на -7С, но ще се радвам два пъти повече на поне резници от последните харди сортове.

poj160arДата: Понеделник, 24.02.2014, 01:03 | Съобщение # 73
Лексус
Моля, колегата pistolero да направи по възможност целия превод на горния "лош и неточен" превод за авокадото за да се запознаят по-добре колегите, които тепърва ще имат тази "радост" в своя "екзотичен" дом! wink

wrongdreamerДата: Понеделник, 24.02.2014, 02:22 | Съобщение # 74
Лада
Съобщения: 889
Някой да отвори картите и да види че Сан Антонио е на ширината на Среден Египет. Аз съм бил там през април, май. Не се живее от жега, а е и влажно.
Моят съвет е да разгледате системата ESPALIER. Това е двуизмерно палметно насаждение, което лесно може да се защити през зимата.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

KpaTyHДата: Вторник, 25.02.2014, 22:31 | Съобщение # 75
Симсон
Съобщения: 30
Днес при нас валя сняг..Добре, че изчаках с калемите ти smile

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » РАЗДЕЛ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » Persea americana (Авокадо)
Страница 5 от 8«12345678»
Търси: