Synsepalum dulcificum или Miracle fruit ( Магически плод ) - Page 2 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 04.12.2016, 17:22
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 2 от 3«123»
Модератор на форума: Ordonez 
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » РАЗДЕЛ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » Synsepalum dulcificum или Miracle fruit ( Магически плод ) (Одглеждане и информация)
Synsepalum dulcificum или Miracle fruit ( Магически плод )
CeckinДата: Неделя, 17.06.2012, 22:06 | Съобщение # 16
Симсон
Група: Блокирани
Съобщения: 10
Статус: Offline
Направих си като срязах дъното на двулитрова билка кока кола и махнах капачката все още е малко и се побира под нея smile

Добавено (17.06.2012, 21:06)
---------------------------------------------
http://www.instructables.com/id....ing-Out

http://www.growmiraclefruit.com/?p=23

OrdonezДата: Понеделник, 18.06.2012, 12:51 | Съобщение # 17
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Добре си направил, внимавай само в това малко пространство да не свариш растението, понякога може да вдигне доста висока температура, въпреки че капачката е махната, аз бих използвал зелена бутилка примерно от спрайт или просто бих го държал на шарена сянка

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

Блокиран3Дата: Вторник, 19.06.2012, 07:22 | Съобщение # 18
Москвич
Съобщения: 311
Аз моето го държа на перваза зад прозореца. Пръска се сутрин и вечер поливам и пръскам само с преварена вода. За сега всичко е ОК ! Направил съм много добър дренаж, така че като поливам водата да изтича почти веднага в подложката и пръста си взима колкото и е необходимо от влагата.

София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
LZ1LPK, A1(Rh-)http://exotic.bg/

pinokioДата: Вторник, 19.06.2012, 17:16 | Съобщение # 19
Трабант
Група: Проверени
Съобщения: 188
Quote (chicholyubo)
Направил съм много добър дренаж, така че като поливам водата да изтича почти веднага в подложката и пръста си взима колкото и е необходимо от влагата.

Ето това е едно от най важните условия за правилното развитие на всяко едно растение.При това състояние е възможно вече агресивно поливане с агресивно торене и много бърз прираст.Ако субстрата притежава и качеството "порьозност"-т.е.да достига достатъчно въздух до корените,кондиката става повече от шестица.
РР:Любо,сега разбра ли какво представлява субстрата,който ти изпратих? biggrin

Блокиран3Дата: Вторник, 19.06.2012, 17:18 | Съобщение # 20
Москвич
Quote (pinokio)
РР:Любо,сега разбра ли какво представлява субстрата,който ти изпратих?

Точно от там ми е идеята. notworthy

CeckinДата: Сряда, 20.06.2012, 08:19 | Съобщение # 21
Симсон
е покажете на снимка поне как изглежда растението в една саксия с подобен субстракт

pinokioДата: Сряда, 20.06.2012, 17:18 | Съобщение # 22
Трабант
Виж моите снимки.Тези дни ще снимам субстрата и ще го покажа за да добиете визуална представа.

CeckinДата: Четвъртък, 21.06.2012, 10:40 | Съобщение # 23
Симсон
Следващи стъпки,

поради факта, че нямам достъп до дистилирана вода и също така, че според информацията растението се радва на киселиина почва с Ph 3.8 - 5

Мисля да поръчам следните неща pH Down Grow - 0.5L Азотна киселина която е много стабилна и може да бъде използвана (усвоена) от растението
и също така pH тест, че да не го уморя smile

Така мисля да поддържам киселинността на субстрата. Какво мислите?

p.s. препдолагам, че мога да позлвам и лимон, лимонтозо, оцет но доколкото разбирам не са така устойчиви и не биват така добре усвоявани от растението!

pinokioДата: Четвъртък, 21.06.2012, 17:09 | Съобщение # 24
Трабант
За киселата среда си прав,приятел.Растенията я обичат.За да получа такава среда ползвам или торф към субстрата,или борови кори нарязани на дребно,или и двете.Една шепа на саксия е напълно достатъчно.Може да се използва и няколко капки лимонов сок към литър вода,веднъж седмично или една ампула витамин"С" към водата за поливане.Последното се прави,ако не си прибавил торф или борови кори.
Иначе на стотина саксии да меря "рН"с пехаметър всяка седмица и да коригирам с изчислен разтвор киселинността на почвата вероятно ще бъде професионално,но на мен ще ми дойде малко много,като време и труд. biggrin

CeckinДата: Четвъртък, 21.06.2012, 17:34 | Съобщение # 25
Симсон
Използвах торф с ниско Ph 3.8 - 4.5 но предполагам, че киселнносста с времето е необходимо да се поддържа.

Доколкото четох, лимона и другите похвати намаляват PH на водата но са нестабилни и не се усвояват добре от растенията.

Ph метър е не за почвата а за водата която ще подготвя за поличване за да си наглася една добра кисленност (той е като екстра понеже съм неопитен)

Затова исках мнение с кое ще постигна по добър резултат. Не знам от къде да взема борови кори smile нарязани на дребно

pinokioДата: Четвъртък, 21.06.2012, 17:51 | Съобщение # 26
Трабант
Борови кори-от всеки бор в околността можеш да събереш един чувал за един час паднали до него.Ще ги нарежеш или начупиш с ръце,ако са по малки.Продават се и по цветарските магазини на някакви цени,които ще ги направят богати. Веднъж годишно сменяш субстрата на растението с борови кори и торф-подновени и цяла година нямаш грижа за рН-то.Субстрата се сменя ранна пролет,когато растението все още"спи".Не го прави сега.

CeckinДата: Четвъртък, 21.06.2012, 17:53 | Съобщение # 27
Симсон
Боровите кори се слагат върху пръстта така че при поливане водата да минава през тях и се сменят 1 път в годината - ще го пробвам възможно най скоро smile

субстрата в момента ми е - торф с ниско PH, керамизит и перлит като торфа и перлита са 50/50

pinokioДата: Неделя, 01.07.2012, 11:36 | Съобщение # 28
Трабант
Понеже обещах на Ceckin да покажа визуално субстрата-изпълнявам обещанието си.
От ляво,на дясно в милиметри:
1.Керамзит/фракция 1-5/
2.Зеолит/2-4/
3.Керамзит/5-10/
4.Вулканичен глинест гранулат
5.Зеолит/1-2/

Към тези съставки според мен трябва да има:
1.Перлит/не съм снимал,всички го познават/
2.Борови кори
Всички тези съставки представляват 75% от субстрата на растенията,които са отглеждани в контейнери.Останалите 25%/най много/ вече може да бъде торф и торфопочвена смес.При такъв субстрат е възможно поведение на агресивно поливане и торене,без значение в кой регион на страната живеете и при какъв микроклимат.
Почти същия ефект ще получите и при ползването само на Керамзит/5-10/,Зеолит/2-4/ и торфопочвена смес,но за моите цели това не ме удовлетворява.
Цени на съставките:
Керамзит 80 литра-около 20 лева.
Зеолит 10 литра-5 лева.
С около 50 лева на година си решавате 80% от проблемите.
Магьосник pinokio biggrin
Прикачвания: 1171448.jpg(58Kb) · 4946912.jpg(64Kb)

Блокиран3Дата: Понеделник, 09.07.2012, 12:36 | Съобщение # 29
Москвич
pinokio, Велик си.

CeckinДата: Вторник, 22.01.2013, 22:58 | Съобщение # 30
Симсон
Проблем

нещо почнаха да ми окапват листата и вече останаха само 3 - 4

Даже купих лампа sylvania grow за растения да наваксвам по малкото слънце през зимата но уви

http://dl.dropbox.com/u/46176212/20130121_223136.jpg

ето и снимка. някакви идей ? sad

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » РАЗДЕЛ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » Synsepalum dulcificum или Miracle fruit ( Магически плод ) (Одглеждане и информация)
Страница 2 от 3«123»
Търси: