MANGIFERA indica - Page 3 - Форум Екзотик Плантс България
Понеделник, 05.12.2016, 07:32
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 3 от 8«1234578»
Модератор на форума: Ordonez 
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » РАЗДЕЛ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » MANGIFERA indica ((Mango) Манго)
MANGIFERA indica
OrdonezДата: Петък, 08.03.2013, 20:16 | Съобщение # 31
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline
Новата листа на цените на Манго и Авокадо за 2013 година е налице, растенията са присадени. Върху тази цена ще бъдат наложени транспортни разходи от 2 евро на растение + 40%( ДДС 20% + 20% приход) върху общата получена сума или смятаме авокадо и манго както следва.

Price List for 2013

Grafted Avocado With seedling rootstock, varieties: Hass, Fuerte, etc. 6,36€ + 2€ = 8.36€ =16.10 лв + 40% = 22.50 лв крайна цена за брой.
Grafted Avocado With clonal rootstock Duke 7 o Toro Canyon® 12,18€
Grafted Avocado With clonal rootstock Dusa® 14,09€
Avocado Lamb-Hass® with seedling rootstock 8,09€
Avocado Lamb-Hass® with clonal rootstock Duke7 o Toro Canyon® 13,82€
Avocado Lamb-Hass® with clonal rootstoock Dusa® 15,73€
Grafted Mango varieties Tommy Atkins , Keitt, Osteen , etc. 7,82€ + 2€ = 9.82 =19.50 лв + 40% = 27.30 лв крайна цена на клиент за брой.
Ungrafted Mangoes 6,64€
Banana enana canaria* 6,82€
Carambola (Starfruit) v/ Arking, Fwang Tung 6,82€
Carissa macrocarpa* 6,82€
Cherimoya v/ Fino de Jete 6,27€
Guava (Psidium) v/ red, lemon and strawberry 5,68€
Guava cattley* 7,41€
Jujube v/ Gigante* 6,82€
Kaki v/ Fuyu and v/ Bright Red 6,27€
Loquat (Eryobotria japonica) v/ Algerie, Tanaka 6,82€
Lychee v/ Maurithius, Brewster* 8,45€
Lychee v/ Kwai May Pink, Bosworth, Wai Chee y Mc Lean* 11,27€
Macadamia rootstock seed 5,68€
Grafted Macadamia 12,00€
Papaya 5,68
Passionfruit, passiflora, parchita, granadilla, maracujá ...: Purple varietie in little bag * 3,55€
Pitanga, Eugenia uniflora* 6,82€
White sapote v/ Pike 6,45€

Цените са официални на най големия европейски производител и са за пакет от минимум 30 броя (може различни видове). Цената от 2 евро е за доствка в България на 100 броя растения или доствката им излиза 200 евро. Това са растения присадени 2012 година, така че тази година цъфтежа е 100%, Цените за присадени 2011 година е с по 5 евро по висока на вид растение. Доставките ще започнат първите дни на месец април. Възможно е и края на месец март, но това не зависи от нас.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

pistoleroДата: Петък, 08.03.2013, 22:35 | Съобщение # 32
Симсон
Група: Приятели
Съобщения: 49
Ще дебнем за мангото.
Само да разучим из нета и кой сорт какво представлява, че да знаем какво ще искаме biggrin

Блокиран3Дата: Неделя, 10.03.2013, 10:10 | Съобщение # 33
Москвич
Група: Блокирани
Съобщения: 311
Експеримент 2 .
Нова ядка нов късмет biggrin

На третият ден :

четвърти ден :

Пети ден :

Този път садя в кокосов субстрат :

Девети ден :

Малко започна да се спаружва. Но вутре добре се вижда че се показва кълна. Този път не съм слагал похлупак на контейнера.

Добавено (10.03.2013, 10:10)
---------------------------------------------
Десети ден и май пак за боклука ? crazy

Стигам до заключение че нещо му куца в този вариант на садене. Нека знаещите да кажат ?
Къде е грешката ?
Държи се на добра температура има си влага. Някъде се къса нишката от както я изкарвам от плика и я садя.
Май другият път ще пробвам да я садя цялата. А не да се показва част от нея.

София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
LZ1LPK, A1(Rh-)http://exotic.bg/

chainsawmasterДата: Неделя, 10.03.2013, 11:13 | Съобщение # 34
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 55
Чичо, правилно си се насочил към кокоса като среда и заравянето на цялата костилка, но ти куца малко технологията и най-вече месеците. Опитай в периода май-август и ще успееш . Винаги когато садиш някакви семена, следвай логиката на природата и земното притегляне. Когато падне плода от дървото, какви са шансовете според тебе костилката да остане в това положение, както си я засадил? Не се занимавай с глупости от "специалисти", сади я легнала на едната страна ( около 2 см под почвата). За първи път опитах миналата зима с костилки от манго и след няколко неуспешни опита се отказах. Стигнах до извода че при 80-90 % от плодовете които се внасят през зимата по нашите супермаркети, вече е започнало необратимо гниене в тази част където костилката се свързва с дръжката, вероятно от ниските температури на превоз/пренос/ съхранение на плодовете. През юни опитах отново с три различни манго от различни магазини закупени , и всичките покълнаха в период от две седмици (в кокос). Едното го уморих от преполиване (мн. внимавай с това, защото отначало то почти няма корен и се храни от костилката, за това е податливо на бързо гниене), второто не се развива много добре и расте по-бавно, а пък третото е в мн. добра кондиция и вече е към 40 см високо. Явно и при мангото различните сортове също са от значение. suspect

Блокиран3Дата: Неделя, 10.03.2013, 12:44 | Съобщение # 35
Москвич
Съобщения: 311
chainsawmaster, Благодаря за отговора и съветите. За сега имам заредени още две ядки и ако и с тях се проваля, ще изчакам май месец. Няма да слагам снимки на тези само ако има някакво развитие след засаждането им. Мисля едната да я задържа на по хладно под 25/27 градуса на около 20/23 градуса и по сух кокосов субстрат засадена изцяло. А другата мисля да заровя във вермиколит при температура 25/27 градуса пак с по ниска влажност.

Добавено (10.03.2013, 12:44)
Май проблемът е във високата влажност

София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
LZ1LPK, A1(Rh-)http://exotic.bg/

diqnlubenovДата: Петък, 22.03.2013, 23:06 | Съобщение # 36
Симсон
Съобщения: 83
И аз се пробвам с покарването на мангото.Използвам същия метод,но в началото когато трябва да се изкара семката от костилката без да искам нараних мястото от което тръгва корена .Следвах процедурата и го заложих на 23 февруари .Бях го отписал вече и в последен напън да му помогна го сложих на приемника на цифровата телевизия (30-37 градуса) на 20 март . Засега опитът е успешен коренът се възстанови и се разклони .
Снимки скоро!

Време ли е да го слагам в почва или да изчакам още малко ?
Прикачвания: 9647090.jpg(48Kb) · 5372744.jpg(47Kb)

Съобщение редактирано от diqnlubenov - Събота, 23.03.2013, 20:30

OllieДата: Събота, 23.03.2013, 15:56 | Съобщение # 37
Трабант
Съобщения: 110
Последния ми опит е доста несигурен... вече имам 4 покълнали ,но последната семка се опитва постоянно да хваща мухъл... намалих влажноста вътре в кутията и пак е така. Отстранявам мухала през няколко часа. Коренчето още не е започнало да расте ,но е набъбнало доста и може би все още имам шанс.

OrdonezДата: Неделя, 24.03.2013, 21:12 | Съобщение # 38
Лексус
Според мен е време да се слага в почва макар да може и да изчака още малко, но Краси има най голям опит с Мангото, така че е най добре да се изкаже и той

chainsawmasterДата: Четвъртък, 04.04.2013, 00:39 | Съобщение # 39
Симсон
Съобщения: 55
Не бих казал че имам най-голям опит с Мангото. Това което съм научил до сега за него, по-горе съм го написал. Просто трябва да сте търпеливи и вероятността през летните месеци да постигнете успех е много по голяма. Да не ви разочаровам, но аз съм губил и растения които са поникнали и вече имат 2-3 листа, така че покълването e едва 20% от успеха. Основният проблем, освен по голямото количество некачествени плодове в маркетите през зимата, в които вече е започнало гниенето в семката (въпреки че на пръв поглед всичко изглежда ок) е че кореновата система (също като при папаята) докато като укрепне и се развие достатъчно, е предразположена към гниене. През първите няколко месеца растението е много зависимо от семката, защото основно от там получава хранителните вещества. Много трябва да се внимава с преполиването (това е големият проблем през зимата) и влажността на субстрата, защото дори ако се допусне съвсем малко загниване на семката, процеса се предава бързо и на корена, които също изгнива. Лятото дори и да преполеем в един хранителен и добре отцедлив субстрат, водата се изпарява в рамките на 2-3 дни и опасността от загниване е много малка.

Ето и едно от моите в момента, малко преди края на поредния растежен цикъл, в които новите листа са все още меки и червеникави и в рамките на 2-3 дни напълвайки се с хлорофил, ще станат зелени. smile

nadysevdoДата: Петък, 19.04.2013, 10:15 | Съобщение # 40
Симсон
Съобщения: 17
Eто я моята семка. Дали вече мога да я засаждам?

Добавено (19.04.2013, 10:15)
Тук видях нещо интересно :
http://www.youtube.com/watch?v=bld9J9zrdXE

Прикачвания: 3374382.jpg(40Kb)

OrdonezДата: Понеделник, 22.04.2013, 22:15 | Съобщение # 41
Лексус
Направи го на принципа на авокадото с клечки в чаша вода с корена надолу и половината да е над водата, тръгне ли да излиза кълна нагоре - сади в контейнера. Няма го Краси явно е ангажиран , искаше ми той да си каже мнението, има доста повече опит с Мангото от нас, но не се стърпях и си казах мнението.

nadysevdoДата: Вторник, 23.04.2013, 07:44 | Съобщение # 42
Симсон
Ordonez, благодаря,действам biggrin

OrdonezДата: Вторник, 23.04.2013, 11:32 | Съобщение # 43
Лексус
nadysevdo,
Ето така се прави най-чисто и с гаранция Франция

nadysevdoДата: Вторник, 23.04.2013, 21:34 | Съобщение # 44
Симсон
Ето развитието на моята семка, заложена на 04 април:

На 16 април

На 23 април

И следвайки съвета на Ордонез, сложих във вода
Прикачвания: 7860520.jpg(40Kb) · 7472578.jpg(30Kb) · 5607385.jpg(49Kb) · 9009536.jpg(41Kb)

OrdonezДата: Вторник, 23.04.2013, 22:41 | Съобщение # 45
Лексус
Според мен след седмица максимум , можеш да садиш и вече може да кажем , че си имаш растение.

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » РАЗДЕЛ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » MANGIFERA indica ((Mango) Манго)
Страница 3 от 8«1234578»
Търси: