MANGIFERA indica - Page 7 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 23.07.2017, 07:32
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 7 от 8«125678»
Модератор на форума: Ordonez 
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » РАЗДЕЛ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » MANGIFERA indica ((Mango) Манго)
MANGIFERA indica
KpaTyHДата: Понеделник, 11.08.2014, 15:52 | Съобщение # 91
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 30
Статус: Offline
Семенака ми smile

OrdonezДата: Събота, 04.10.2014, 22:57 | Съобщение # 92
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3803
Утре ще кача снимки на плодове манго отгледани в контейнереи, според мен имат прилични размери

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

OrdonezДата: Понеделник, 06.10.2014, 15:31 | Съобщение # 93
Лексус

poj160arДата: Понеделник, 06.10.2014, 16:24 | Съобщение # 94
Лексус
Съобщения: 2153
Направо ти завиждам как ще си го хапнете в къщи... smile

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

OrdonezДата: Понеделник, 06.10.2014, 23:50 | Съобщение # 95
Лексус
Понеже доста от вас вече притежават Mangifera indica, счетох за нормално да пусна пост относно това, кога да берем плодовете.

Правило 1

Мангото зрее в зависимост от сорта приблизително 100 на 150 дни след цъфтежа. След цъфтежа и вече готовия завръз, можете да проверите плодовете след 3 месеца. Най вкусно е , когато се бере във фаза, когато леко подава на натиск с пръст.

Правило 2

Оставете плодовете да узреят на дървото за най-добър вкус. Плодовете индикират , че са готови за бране, когато променят цвета си в характерната за сорта окраска. Например, ако сорта ви произвежда червеникаво-оранжеви плодове, то това е цвета, който ще се търси при определяне на времето за прибиране на реколтата от дървото.

Правило 3

Трети начин е , като разклатим внимателно дръвчето. В този случай , най зрелите плодове падат на земята.
Важно е да се работи внимателно, особено при младите растения.

Важно: Ако сте скъсали зелен плод, който не мирише ароматно, то той трябва да узрее по следния начин:
Вземете една хартиена торбичка и увийте плода в нея. Плодът изпарява етилен, който е газ без мирис и ускорява зреенето. Ако добавите в торбичката ябълка или банан, то ще ускорите зреенето. Това се практикува и при зреенето на киви.

На сутринта отворете и проветрете плода. Помиришете.

Ако не усещате тропическия аромат, означава, че не е готово за консумация .
Да ви е сладко smile

OrdonezДата: Вторник, 14.10.2014, 00:43 | Съобщение # 96
Лексус
И понеже тази година, градушката буквално срази плодовете по дръвчетата, догодина, смятам така да ги предпазя

OrdonezДата: Петък, 31.10.2014, 17:26 | Съобщение # 97
Лексус
В Нигерия на пазара Мангото струвало 40 Нигерийски Naira (NGN) за килограм, което от своя страна прави 0,38 BGN , някой много здраво печели с вноса на Манго в Европа.

pepeДата: Петък, 31.10.2014, 22:32 | Съобщение # 98
Москвич
Съобщения: 353
В борсата Варна мангото струва 7 лв кг. а в магазините от 8 лв килото до 5 лв бройката.Да направим сделка да внасяме Манго 1бр. от Нигерия за манго с жена му от БГ smile бонус

OrdonezДата: Събота, 01.11.2014, 02:46 | Съобщение # 99
Лексус
pepe, хаха, добра идея, да ти кажа, аз взех вече да се замислям. Днес не знам дали гледахте по Нюз 7 бдокументалния филм за Нигерия, но бях потресен когато за 10 нигерийски найра, журналистката си купи от пазара едно манго почти 450 грамово, а 10 найра са 9 стотинки, направо да ти прималее.

LiliusДата: Понеделник, 03.11.2014, 23:22 | Съобщение # 100
Трабант
Група: Приятели
Съобщения: 127
Здравейте, всички любители на мангото. Тази вечер съм много щастлива,защото доживях да вкуся от плода манго който си отгледах .Моят сорт е палмър-джудже, което само по себе си говори ,че плодът наистина е джудже. Дълъг е само седем-осем см ,но пък е много вкусен.Няма нищо обшо с купешките.Вкусът е някаква смесица между праскова и ананас, дори се усеща и лек ягодов аромат. Направо вкусът на мангото ми е БОЖЕСТВЕН smile .Показвам ви снимки ,като се надявам и вие някой ден да покажете вашите резултати.

Добавено (03.11.2014, 22:22)
---------------------------------------------
На третата снимка е костичката на мангото.

Прикачвания: 1614732.jpg(34Kb) · 2934285.jpg(40Kb) · 2434852.jpg(43Kb)

OrdonezДата: Понеделник, 03.11.2014, 23:45 | Съобщение # 101
Лексус
Завиждам ти, аз не можах да ги опитам, не дойдоха до мен smile , а що се касае до джуджето, спокойно, до година ще имаш много едри плодове, името няма нищо общо с плодовете, просто това е първа реколта и толкова е могло да изхрани smile

wrongdreamerДата: Вторник, 04.11.2014, 15:19 | Съобщение # 102
Лада
Съобщения: 904
Lilius, Завистта не е нещо похвално, ама като ме обхвана след снимката ти с коментара...
applause :applause: applause

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

Съобщение редактирано от wrongdreamer - Вторник, 04.11.2014, 15:19

KpaTyHДата: Петък, 03.07.2015, 19:12 | Съобщение # 103
Симсон
Имате ли идея какво му е и как мога да го спася

wrongdreamerДата: Събота, 04.07.2015, 13:04 | Съобщение # 104
Лада
Съобщения: 904
Мисля че е Антракноза. Заразно е и ако не голекуваш, продължава и следващата година. Докато умори растението. Мисля, че нямаш плодове, защото болеста се получава по време на формиране на плодни пъпки и те първи умират. Може да зарази и други растения. Пръскай често с медни препарати.
Листата събери и изгори/ в някой чужд двор /.
Дано съм прав, но при мангото май няма друго с черни петна по листата.
Трябваше да снимаш откъм болните листа за да видим върховете дали са сухи. Ако започва от върха, може и да е друго - получава се при поемане на някои газове. Както и да е - лекува се с промивки на хлябна сода, боракс, сода каустик или друг алкален препарат.
При содата - 0.5% разтвор, обилно и еднократно. С боракс - 1%, сода каустик 0.8% и т.н.
Газовете са широко разпространени - въглероден двуокис, серен двуокис, етилен и разни други. Не му трябва много.
"Поемане на газове" прозвуча малко тъпо, ама като пиша без редакция....

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

Съобщение редактирано от wrongdreamer - Събота, 04.07.2015, 13:18

KpaTyHДата: Неделя, 05.07.2015, 09:52 | Съобщение # 105
Симсон
Ами аз няма как да имам плодове, защото е семенак и е на година и малко. Ето още снимки:

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » РАЗДЕЛ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » MANGIFERA indica ((Mango) Манго)
Страница 7 от 8«125678»
Търси: