Musa Thomsonii - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 07:07
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 1 от 11
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » БАНАНИ И ХЕЛИКОНИИ » Musa Thomsonii (Студоустойчив хималайски банан)
Musa Thomsonii
OrdonezДата: Петък, 10.05.2013, 23:43 | Съобщение # 1
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline
Причината да отворя и пиша в тази тема, беше един наш съфорумник , който ми изпрати няколко снимки вида Musa Thomsonii. Аз лично преди 15 дни заложих 20 семена от таз разновидност, които разбира се е доста рано да покълнат, държа ги в оранжерията на сериозни температури smile .
Какво да кажа за вида освен , че е субтропичен вид от Хималаите. Среща се в Бутан и Североизточна Индия.Псевдосъблото достига до 4-5 метра. Плодовете са сладки, но имат семена.
PS: Малко по студоустойчив е от Златния лотус - Ласиокарпа, доста по висок от него, принципно го дават до -12 С но в предвид мулчирането ще е доста под тази температура smile

Прикачвания: 0933102.jpg(209Kb) · 7284148.jpg(176Kb)

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

phoenix_phoenixДата: Събота, 08.03.2014, 18:31 | Съобщение # 2
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 26
жоро какво стана с този вид банан успя ли? surprised

OrdonezДата: Събота, 08.03.2014, 18:47 | Съобщение # 3
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Нищо не поникна, отказах се , вече като чуя семена от банан и ми става лошо, единствените семена, които тръгват за кратко време и никнат като луди това е ласиокарпа, ще кача новите банани в новия магазин до седмица

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

ЖулДата: Вторник, 20.05.2014, 23:30 | Съобщение # 4
Симсон
Съобщения: 19
колеги убедих се че бананите са като тревата .Миналата пролет бях засадил във градинката един банан от вида Musa Thomsonii ,зимата го завих по най елементарният начин със бутилки от минерална вода и вътре слама.Пролетта когато го развих целият се беше разкиснал направо каша и го отписах дори жената преди три седмици изкопа градинката със правата лопата .Вчера децата влязоха да се ровят със лопатките във пръстта и тогава чак забелязах до тях че моят банан се е показал около 10см

wrongdreamerДата: Сряда, 21.05.2014, 08:48 | Съобщение # 5
Лада
Съобщения: 889
Браво! Аз погребах 2 лимона "Маер" и от 2 месеца ги бях зарязал като изгубени. Вчера ми потрябва контейнера и като ги изскубнах видях, че и двата са пуснали коренчета.
Всички трябва да разбираме по добре различните растения
. applause wine

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » БАНАНИ И ХЕЛИКОНИИ » Musa Thomsonii (Студоустойчив хималайски банан)
Страница 1 от 11
Търси: