Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан - Page 10 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 23.07.2017, 07:37
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 10 от 19«12891011121819»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » БАНАНИ И ХЕЛИКОНИИ » Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан (Всичко за Basjoo - Зимни защити, цъфтеж, резитби)
Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан
dr_popovДата: Сряда, 13.03.2013, 20:47 | Съобщение # 136
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 86
Статус: Offline
Жоро,само не разбирам защо тези съседски банани сте ги отрязали толкова ниско (според моето скромно мнение).Аз моя го завих без да режа нищо,като го отвих преди 2 седмици отрязах не повече от 2 см от връхчето,че беше малко загнило.Според мене колкото повече се запази от псевдостеблото,толкова по-добре smile За две седмици листото което излиза е около 10 см вече.Всеки ден му вдигам мини-парника,а вечер го слагам и растението просто полудя.Дано само ниските температури през почивните дни не повредят банана,ще го опаковам с парника да не вземе да измръзне. cry

Добавено (13.03.2013, 20:47)
---------------------------------------------
P.S. Zack,банана ти е по-жив от всякога! cool Моя като го отвих изглеждаше доста по-зле от твоя,така че не се притеснявай.Само ми се струва че сега трябва да отрежеш върха на това чудо,за да може новото листо да започне да излиза (Нека специалистите ме поправят,ако греша) smile

OrdonezДата: Сряда, 13.03.2013, 21:02 | Съобщение # 137
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3803
Резали са ги когато са ги отвили , аз не съм присъствал biggrin

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

Блокиран4Дата: Сряда, 13.03.2013, 22:59 | Съобщение # 138
Симсон
Група: Блокирани
Съобщения: 74
В събота ще почистя гнилочите biggrin Аз не съм бил там, затова е така. Обадих са да ги отвият
и да ми ги снимат. Като си отида в събота, ще ги наторя и ще ги почистя да са готови за
топлите дни, които предстоят след понеделник biggrin

OrdonezДата: Вторник, 16.04.2013, 14:46 | Съобщение # 139
Лексус
Тази година , чрез снимков материал смятам да следя развитието на този банан. Датата е 16 април 2013 година.
Прикачвания: 2506441.jpg(100Kb) · 1683532.jpg(114Kb)

sashadimovaДата: Петък, 19.04.2013, 16:48 | Съобщение # 140
Симсон
Съобщения: 15
Моя Basjoo все още няма признаци за живот,нормално ли е това?Бях оставила малка част от стеблото,но след като махнах защитата го резнах почти до долу(беше загнило).Това,което остана в началото беше зелено,но след няколко дни почерня.Дали да разровя почвата да проверя корените или да чакам още?

OrdonezДата: Петък, 19.04.2013, 18:13 | Съобщение # 141
Лексус
Чакай при мен тези които бяха без защита едва сега се будят, а някои все още не са се събудили, очаквай събуждане най рано през май. По данни на Петър, той никога не ги защитава .

OrdonezДата: Неделя, 21.04.2013, 20:04 | Съобщение # 142
Лексус
Transplanting Musa Basjo Banana offset - 21.04.2013

OrdonezДата: Вторник, 23.04.2013, 20:58 | Съобщение # 143
Лексус
Новите мутантчета Musa Basjoo

Hiro_NakamuraДата: Четвъртък, 02.05.2013, 00:17 | Съобщение # 144
Симсон
Съобщения: 13
Така, ето ги и мойте Musa Basjoo на снимката са на около 5 месеца преди зимата. Оставял съм ги навън, на сняг и температура до към -5 до -7 градуса. Съжалявам за лошото качество на снимките, но са правени с телефон. Ако съм объркал нещо по темата, се извинявам предварително.
Прикачвания: 5341791.jpg(269Kb)

Hiro_NakamuraДата: Четвъртък, 02.05.2013, 00:46 | Съобщение # 145
Симсон
А тук са след, три месечен престой на тъмно и без вода. И естествено след като ги извадих, пак изкараха един сняг и два-три дена температура от -3 да -5 градуса biggrin .
Прикачвания: 2030185.jpg(61Kb)

OrdonezДата: Четвъртък, 02.05.2013, 22:16 | Съобщение # 146
Лексус
Здравей, първо поздравления за факта, че при първия си пост , вече можеш да качваш снимки във форума , една операция , коато непонятно защо доста потребители не могат да се справят, а дефакто няма нищо сложно в това. Така...
..Снимките са с много добро качество за телефон, но това е друга тема, интересувам се какъв е клона на бананите ти, на горната снимка ми се струва най горното листо късо и адски широко, което ги прави много красиви, това е и причината да попитам какъв им е клона ?

Hiro_NakamuraДата: Петък, 03.05.2013, 00:03 | Съобщение # 147
Симсон
Това наистина е много интересен въпрос. Купих ги от "Практикер" , нямам спомен да е пишело нещо друго на кутиите, освен Musa Basjoo. Но съм сигурен, че са холандски, даже фирмата има и сайт който прегледах, но и него не мога да намеря. Утре ще потърся кутиите. Друг интересен факт е, че мойте банани НЕ обичат слънцето. Щом ги напече директно, листата им клюмват и колкото и да ги мокря ефект няма. Обаче щом слънцето се скрие и се оправят - разперват си листата и са много красиви. Същото забелязвам и с Musa Dwarf Cavendish който съм го взел от теб, в къщи на нормална не пряка дневна светлина, си растеше много добре, (утре ще кача и негова снимка) след три дена на пряка слънчева светлина част от листата му започнаха да изсъхват. Така, че или слънцето е много силно, или въздуха е много сух или и двете. biggrin

OrdonezДата: Петък, 03.05.2013, 17:49 | Съобщение # 148
Лексус
Практикер бяха внесли преди две три години , ако се не лъжа, банани Басьо но с клон Сахалин на производителя - Патио Плант - Холандия, цената им бе около 12.99 лв ако се не лъжа пак , но растенията бяха буквално 5-10 сантиметрови семенаци, аз лично звънях на производителя да ги попитам за клона и те ми дадоха тази информация, ако си попаднал на същия клон, то тогава и Зак има такива, както и Краси ако се не лъжа, аз лично по стечение на обстоятелствата не можах да си оставя за мен от този клон, но се надявам някога да попадна пак на тях. Добри са да но недостатъка им е силните жеги. Просто не са свикнали на такива за съжаление, такъв им е гена. А що се касае до Кавендиша, не се притеснявай, скоро ще свикне на слънцето, а до тогава можеш бавно да го привикнеш, но ако не ти се занимава, просто го засади в двора, няма да повярваш в какво ще се превърне наесен.

Hiro_NakamuraДата: Петък, 03.05.2013, 22:30 | Съобщение # 149
Симсон
Да, същите са. Сега, като видях името на фирмата, им намерих сайта. Цената им беше 7 или 8 лв и на височина бяха не повече от 20 см.

OrdonezДата: Събота, 04.05.2013, 00:13 | Съобщение # 150
Лексус
Значи си барнал промоцията 7.95 лв. , спомням си я в пловдивския Практикер, но бяха останали 3-4 растения полуживи, заради неполиването от страна на персонала. Мислех да ги съживявам, но контейнерчетата ми се сториха прекалено малки, някъде около 0.300 лтр. и се отказах, ех ако знаех че са с този клон, нищо сега попаднах на друг неизвестен за мен клон. Донесох си го от Верия и по конкретно Агиа Варвара. Точно в горичката с чинари преди селцето в дясно растат на свобода една бананова плантация, там видях най големия басьо който съм виждал, не по нисък от 6 метра с дебело стъбло колкото мен. Съжалявам , че нямах камера , а правих снимки с телефона и срещу слънцето и не излезнаха качествени, но ще видя къде съм ги запаметил и ще ги кача тук.

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » БАНАНИ И ХЕЛИКОНИИ » Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан (Всичко за Basjoo - Зимни защити, цъфтеж, резитби)
Страница 10 от 19«12891011121819»
Търси: