Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан - Page 13 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 12:42
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 13 от 19«1211121314151819»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » БАНАНИ И ХЕЛИКОНИИ » Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан (Всичко за Basjoo - Зимни защити, цъфтеж, резитби)
Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан
dr_popovДата: Четвъртък, 24.10.2013, 15:08 | Съобщение # 181
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 86
Статус: Offline
Имам една идея,но искам специалистите да се изкажат по въпроса.Тази година моя Basjoo пусна много издънки,които почти го настигнаха.Не съм отделял издънките,но ми се струва че точно това беше причината майчиното растение да не порасне много това лято.Миналата година,когато беше само растение увеличи размера си 4 пъти за 9 месеца,а тази година не порасна толкова и мисля,че причината е в многото издънки.Обаче,тъй като не искам да ги махам (искам да си стоят,да стане като горичка) дали може да направя една операция,с която просто да срежа връзката между майката и издънките,без да ги вадя,да си останат до нея,но да не са свързани с нея и да и взимат силата.Ето една снимка,която показва къде точно мисля да срежа връзката.Ще се радвам специалистите да си кажат мнението smile
Прикачвания: 1216443.jpg(11Kb)

OrdonezДата: Четвъртък, 24.10.2013, 22:32 | Съобщение # 182
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Догодина всичко ще е наред, ризомата ще се удвои и ще имаш огромни растения, аз не бих ги рязал точно в този момент и сега, ако го правя това бих го направил пролетта smile

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

OrdonezДата: Вторник, 07.01.2014, 20:20 | Съобщение # 183
Лексус
Надявам се този експеримент да даде много ясноти за този вид банани.

poj160arДата: Вторник, 07.01.2014, 23:53 | Съобщение # 184
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Гого за басьовците е ясно, но след 2 -3 дни пусни снимки на кевендиша ако имаш време да видим ще има ли развитие или е тотална щетата.

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Вторник, 07.01.2014, 23:54

OrdonezДата: Сряда, 08.01.2014, 00:00 | Съобщение # 185
Лексус
Аз съм скептик, щетата е тотална според мен, но ще видим, ако не е , това ще е прецедент, а що се касае до Басьовците, това е предела на надземната част мисля си около -7-8С , там някъде ще е инак ризомата си държи безпроблемно до -20С и си тръгва наново напролет без никакви грижи. Така, че съм убеден ако нямаме на обекта тази зима темп. под -9С , Асан ще яде банани biggrin от не защитавани растения на територията на БГ

poj160arДата: Сряда, 08.01.2014, 00:14 | Съобщение # 186
Лексус
Значи един приятел в с. Трудовец, до Ботевград гледа басьовци на двора и всяка година реже стеблата до земята, които са с диаметър някъде около 35-40 см и напролет направо хвръкват. Казва, че за около 1 ден и половина изкарват растенията по 1 листо. През есента ги завива ризомите с черги, а под тях и дървесни стърготини и казва, че напролет направо хвръкват във височина. Лично през лятото ги видях и бяха на височина около 3,50 - 4 метра. Е да, но ще чака да родят банани на куково лято ако не остави стеблата поне с височина около 1 - 1,5 метра със сериозна защита, защото при нас е доста по студено от колкото при теб и се задържат ниските температури.

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 08.01.2014, 10:46

OrdonezДата: Сряда, 08.01.2014, 01:19 | Съобщение # 187
Лексус
те и моите банани, като не ги засипвам със стърготини и не ги увивам почват от долу, ( изключвам тази зима, за сега е лято , аз зима не видях) и за едно лято минават 4 метра, зависи колко детки съм оставил, колкото по малко, толкова по високи стават, обаче идеята е да не се защитят за да берем банани, това ми е целта, инак режеш ли , вероятността да ти роди е 20%, а така вече бягаме на почти 80%.
Що се касае за прираста засичал съм Муса Басьо за 5 дни листо разтваря, а маурелито го бие с един ден , той за 4 ри, но при правилни грижи и системно поливане, що се касае за факта ден и половина листо, то това е възможно, само ако листото е извадено до максимума си и остава единствено да се разгърне, да тогава за толкова се разгръща. Но да изкара листо за ден и половина от нулата на практика никакъв шанс smile

poj160arДата: Сряда, 08.01.2014, 10:47 | Съобщение # 188
Лексус
Не, не ти не си ме разбрал явно или аз не съм написал подробно. След като е вече израсъл във височина през летния период тогава вади така бързо листата, пък за разгръщането на самото листо естествено трябва повече време. Няма снимки, но идното лято живот и здраве ще снимам и ще пусна снимки.

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 08.01.2014, 10:50

OrdonezДата: Сряда, 08.01.2014, 13:24 | Съобщение # 189
Лексус
Да Иво, правилно съм те разбрал, нееднократно съм засичал различните видове как растат, smile след като се разгърне нацяло едно листо, следващото вече е излязло наполовина. За да порасне още около 60 - 80 см са му нужни около 2-2.5 дни, след това ден , ден и половина и ето ги 4 - 4.5 дни. Маурелито обаче вади листа при по силни температури , обикновенно над 30 С , ако е полудява, докато Musa Basjoo, при температури над 32-33С забавя растежа си, най добре се чувства при 25-30С. Положението при кавендишите е същото, над 32 С почти спират да растат, а Маурелито расте най бързо от всички. Това лято ще направя снимки за тезата си.
Даже разгръщането на листата стават понякога пред очите ни докато си пиеш бирата се вижда, аз даже се сепнах когато видях как работи . Ще го обясня със снимков материал , като снимам Маурели през 30 минути, за да се видят разликите в рамките на 3-4 часа. Много е интерсно, ето , че благодарение на теб се подсетих за нещо забележително при тях smile

poj160arДата: Сряда, 08.01.2014, 14:07 | Съобщение # 190
Лексус
Аз нямам басьовец, но от твоите думи излиза, че на моя обект на яз. Бебреш ще расте в подходящи условия басьото. Ще помисля при общата поръчка, за която преди ти писах на Л.С. да включа и един басьовец, не знам кой от бананите ще расте най - бързо при моите условия (н.в. 510-520м., планински условия). Аз имам банани от кевендишите. smile

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 08.01.2014, 14:07

MartiДата: Събота, 08.03.2014, 09:38 | Съобщение # 191
Трабант
Съобщения: 183
Банан
Прикачвания: 3121602.jpg(128Kb)

Съобщение редактирано от Marti - Събота, 08.03.2014, 09:41

OrdonezДата: Събота, 08.03.2014, 09:53 | Съобщение # 192
Лексус
Здравей, може ли снимка на банана, в цял размер, този който е зад тебе smile ?

И разкажи малко за кавендишите, а защо не и за Басьовците, от кога ги гледаш , защитаваш ли ги и цъфтели ли са ?

MartiДата: Събота, 08.03.2014, 19:47 | Съобщение # 193
Трабант
здравей , Гледам ги в къщти кавендишите , все ощте не са цъфтели , имам ги от 4 години над 2 метраe вече ,обиколката на стъблото му е 50 см .

Прикачвания: 3349587.jpg(84Kb)

OrdonezДата: Събота, 08.03.2014, 21:44 | Съобщение # 194
Лексус
Интересуват ме две неща, този банан, от къде е закупен (произход), как е гледан и на каква възраст е . Питам за да си направя генерално заключение.

MartiДата: Неделя, 09.03.2014, 13:43 | Съобщение # 195
Трабант
Здравей, закупих го от цветарски магазин ,за произход не зная така и не ми казаха от къде е и как да го гледам . А на каква възраст е не знам, ще ти пусна снимки когато го купих.

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » БАНАНИ И ХЕЛИКОНИИ » Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан (Всичко за Basjoo - Зимни защити, цъфтеж, резитби)
Страница 13 от 19«1211121314151819»
Търси: