Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан - Page 17 - Форум Екзотик Плантс България
Четвъртък, 27.07.2017, 07:37
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 17 от 19«121516171819»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » БАНАНИ И ХЕЛИКОНИИ » Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан (Всичко за Basjoo - Зимни защити, цъфтеж, резитби)
Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан
OrdonezДата: Сряда, 18.06.2014, 18:35 | Съобщение # 241
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3803
Статус: Offline
Иво е прав Муса парадизиака тези банани растат само ако са в поне 40 литрови контейнери, това ти е проблема Мартине

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

MartiДата: Сряда, 18.06.2014, 18:42 | Съобщение # 242
Трабант
Група: Проверени
Съобщения: 183
Здрасти ,а ще ми кажеш ли след колко време ще цъфти !? И нали бананчетата стават за хапване? smile

OrdonezДата: Сряда, 18.06.2014, 21:14 | Съобщение # 243
Лексус
Quote Marti ()
Здрасти ,а ще ми кажеш ли след колко време ще цъфти !? И нали бананчетата стават за хапване?

след 9 месеца ако си в Тайланд, ако си в БГ , когато му предоставиш условия, погледни темата за кавендишите и ще видиш как наши банани в момента плододават в наши клиенти.
А бананчетата са супер сладки smile

wrongdreamerДата: Четвъртък, 19.06.2014, 07:49 | Съобщение # 244
Лада
Съобщения: 904
То всичко що е "Кавендиш" е ядливо, но се питам от къде берат плантана. Онзи с ръбовете, дето се готви.
Той е много вкусен и траен.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

poj160arДата: Четвъртък, 19.06.2014, 10:57 | Съобщение # 245
Лексус
Съобщения: 2153
Раждат по-малки бананчета, но са много по вкусни от пазарските банани. Кевендишите като по-млади растения са с ярко наситени зелени листа, но при влизане вече в по-зряла възраст получават и сивкаво черни отенъци нещо като петна по листата, което е съвсем нормално. По принцип при добри условия и необходимите грижи раждат на 3-4 година, има и раждали на по-късен етап около 5-тата година, след което растението като износи плодовете загива, но до този момент то е дало значително количество издънки (детки) за продължаване на своето съществуване.
Твоят от снимките е видно, че е от декоративните, които се отглеждат в стайни условия, но има и от нормалните си кевендиши, които достигат големи размери, които при нас при оптимални условия може да достигнат височина от порядъка на 2,5 - 3 метра до върха на листата. Значи, много добре е развита темата за Кевендишите, прочети я и ще ти се изяснят нещата.
По принцип повечето растения независимо какви се ги внасят от Холандия по мое наблюдение и на колеги от форума. Това е Марти и успехи с екзотиките и овощната градина! biggrin wink

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Петък, 20.06.2014, 10:14

OrdonezДата: Четвъртък, 19.06.2014, 13:21 | Съобщение # 246
Лексус
В Контекста на това , един клиент вчера ми звъня и искаше да му изпратя голям банан , който да има плодове по него, като му казах, че този банан след като износи плодовете ще загине, отсреща на слушалката - "мълчание" smile , след което разбира се му обясних надълго и широко за какво иде реч.

poj160arДата: Четвъртък, 19.06.2014, 13:35 | Съобщение # 247
Лексус
ха-хах! Този човек е пределно ясно щом е млъкнал, че не знае нищо за тези прелестни растения! wacko smile И какво сега ще вземе по-малко и да го гледа, а?

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

MartiДата: Петък, 20.06.2014, 00:08 | Съобщение # 248
Трабант
Здравейте на всички,и отново ви благодаря за полезната информация! applause

ЖулДата: Петък, 20.06.2014, 21:31 | Съобщение # 249
Симсон
Съобщения: 19
ето една снимка на моя парадизияк сега е метър и половина без саксията но до есента трябва да стане поне два метра ,а колкото до цъфтежа при бананите трудно може да се предскаже през коя година ще цъфне.Бях взел от жоро един кавендиш през лятото на 2012г майката изгни през същата зима но една от издънките която беше 10см сега е 2. 40 и още няма намерение да цъфти а гранда ми цъфна на два метра височина

Прикачвания: 7381138.jpg(58Kb)

MartiДата: Петък, 20.06.2014, 22:34 | Съобщение # 250
Трабант
Здрасти Жул драго ми е ! Имаш много красиви бананчета, виждам че със доста голям мерак ги гледаш! applause И аз се старая много ,така ми се иска и моите да цъфтят ! sad Поне едничко sad но не знам дали от тези които ги имам дали някое ще цъфти някога sad !? Мисля и аз да взема от гранда, за него от теб и бате Жоро зная че рано или късно ще цъфти та и аз да се радвам на бананчета, а има и друго никой не ми вярва че е възможно тук във Перник може да береш бананчета защото било много студено за отглеждане на банани! но най-вече го правя за мой кеф ! smile

ЖулДата: Събота, 21.06.2014, 10:01 | Съобщение # 251
Симсон
Съобщения: 19
Marti според мене а и мисля че и жоро ще на същото мнение че ако някой иска да постигне по добри резултати при по топлолюбивите видове поне във българия при възможност трябва да си направи отопляема оранжерия .Защото там неблагоприятните климатични условия като ветрове, студове , дъждове а и светлина през зимата не оказват голямо влияние на растежа

poj160arДата: Събота, 21.06.2014, 13:55 | Съобщение # 252
Лексус
Приятели, много Ви моля от името на Администратора на сайта да пишете и качвате снимки за даден вид растение в определената за целта тема, а ако след като разгледате подробно създадените вече теми и не откриете за търсената от Вас информация, то спокойно може да създадете нова тема. Нищо лично драги съфорумци, но така се омешва информацията и някой, който не е много в час или изобщо няма понятие за дадения вид ще се обърка както по изображенията на качените растения, така и по инфото... Поздрави от мен, живи и здрави!!! biggrin wink

Съобщение редактирано от poj160ar - Събота, 21.06.2014, 13:57

MartiДата: Неделя, 22.06.2014, 14:01 | Съобщение # 253
Трабант
Здравей Жул, при първа възможност ще си направя оранжерия ,благодаря ти за информацията .

Съобщение редактирано от Marti - Неделя, 22.06.2014, 14:01

OrdonezДата: Сряда, 09.07.2014, 19:58 | Съобщение # 254
Лексус
Съседските банани - възраст на майката 2 години, детката до нея е на 12 месеца, полива се от падналите дъждове, поне до този момент не е поливан и не е торен, честито.

MartiДата: Сряда, 09.07.2014, 22:48 | Съобщение # 255
Трабант
здравейте,и аз изкам такива размери на моите бананчта , единият е втора година във земята и няма още два метра ! Но имайки предвид че тази година тръгна от нула сега е някъде около 170 см . до върха на листата ,та въпроса ми е кога и дали ще стане и той до тези размери на снимките !?

Съобщение редактирано от Marti - Сряда, 09.07.2014, 22:54

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » БАНАНИ И ХЕЛИКОНИИ » Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан (Всичко за Basjoo - Зимни защити, цъфтеж, резитби)
Страница 17 от 19«121516171819»
Търси: