Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан - Page 19 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 23.07.2017, 07:32
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 19 от 19«12171819
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » БАНАНИ И ХЕЛИКОНИИ » Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан (Всичко за Basjoo - Зимни защити, цъфтеж, резитби)
Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан
lambovДата: Петък, 29.05.2015, 20:14 | Съобщение # 271
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 20
Статус: Offline
Сега като разгледах,. снимките на Велутина. мисля че са ме излЪгали.. ЗА basjoo :((

poj160arДата: Петък, 29.05.2015, 20:16 | Съобщение # 272
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 2153
Абе чакай, не бързай. Прочети по-късно и други мнения, ако има такива и тогава си прави изводи. Просто аз лично такъв го виждам, но знам ли, може и да бъркам. На снимки е едно, на "живо" е друго. cool
Послепис: Виж снимката с банана на д-р Попов от пост 13, май, че има прилика и може наистина да е Басьовец! cool

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Петък, 29.05.2015, 20:20

OrdonezДата: Петък, 29.05.2015, 21:10 | Съобщение # 273
Лексус
Съобщения: 3803
Да хималайски Басьо е банана, поне на 99% съм сигурен, но нека поодрасне и след месец ще може да се каже на 100%

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

lambovДата: Петък, 29.05.2015, 21:19 | Съобщение # 274
Симсон
Съобщения: 20
smile мерси за бързите отговори!

rembi73Дата: Понеделник, 06.06.2016, 20:02 | Съобщение # 275
Симсон
Съобщения: 15
А това е моят шампион...по оцеляване roll специално окосих тревата за да го видите good
Прикачвания: 0130393.jpg(48Kb)

OrdonezДата: Сряда, 08.06.2016, 00:21 | Съобщение # 276
Лексус
Съобщения: 3803
rembi73, верно ли му оцеля ризомата на този бебок ?

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

rembi73Дата: Четвъртък, 09.06.2016, 20:50 | Съобщение # 277
Симсон
О неее...той не е зимувал на вън,но е преживял всичко което може да му се случи на едно растение...на 2 години е и пуква от нулата за седми път...надявам се вече да нямам проблеми защото колкото повече искам банан толкова повече не ми се получава

GOBDAДата: Четвъртък, 29.12.2016, 22:58 | Съобщение # 278
Симсон
Имам Муса Басио и го посадих на двора на брутално целодневно слънце. Първата година всяко листо което се разтваряше, веднага исъхваше и окапваше. Помислих, че не се е вкоренил добре и за това става така. Дойде следващия сезон и на 03.04 се показа на ново, започна добре докато не стана жега, и всичко от начало. Стигнах до извода, че необича пряко целодневно слънце. Тази есен го извадих и прибтах в къщи, на пролет отново в земята но на чадтична сянка пък ще видим. Ако имате съвети казвайте, сега е момента преди да съм го посадил.

poj160arДата: Петък, 30.12.2016, 00:28 | Съобщение # 279
Лексус
GOBDA, сподели къде го отглеждаш, тоест къде в БГ? Как си го поливал и колко често, каква е почвата? Толкова е подробна и обширна е темата, че би намерил сам отговорите ако прочетеш постовете подробно!!! wink

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

GOBDAДата: Петък, 30.12.2016, 11:49 | Съобщение # 280
Симсон
Отглеждам го в Панчарево (София), поливал съм го като за банан(много), почвата е неотрална pH7 , банана расте добре докато хладно, щом започнат горещините и започва мъката. Да ще прочета всичко, но така го посадих точно от прочетеното в един друг сайт, уверяваха ме че така трябва ама вече се съмнявам. В Гърция съм виждал банани които са на сянка и нямат този проблем, а жегата там е убийствена. Вярно че и влажността там е висока заради морето, но и при мен не е ниска, до гора съм и е слабо застроено.

Добавено (30.12.2016, 11:49)
---------------------------------------------
Мммм даа, прочетох и видях че и други хора имат същият проблем. Явно наистина по-добре е на шарена сянка, имам два броя и ще ги посадя на две различни места с различна степен на засенчване. Не е проблема във влажността, видях че хора от Варна имат същият проблем, даже сега съм ги вкарал в къщи при темп.21-22 градуса и влажност едва от 36% и им няма нищо, вадят листа които се задържат и не исъхват.

NaskoДата: Четвъртък, 30.03.2017, 12:46 | Съобщение # 281
Балканче
Съобщения: 3
Здравейте,ако може мнение и съвет.
Миналата година юни месец засадих растението, бяха две, но ги разделих.
Късно есента ги покрих, но мисля, че избързах ( края на октомври). Тази година края на февруари ги открих и се бяха разкашкали. Изрязах ги почти до края и над четири седмици вече не дават признаци на живот. Едното по голямото беше доста изсъхнало отгоре, но като обеля един пласт е влажно. Днеска отрязах още малко за да видя как е и седи влажно, но не подкарва. До сега мисля, че трябваше да е тръгнал поне малко? На 15-20см от него обаче забелязах една малка издънка, за която даже не съм сигурен дали не е просто трева , размера е 3-4см, но на снимката изглежда по-голямо. Импровизирах и им направих нещо, като парник не знам дали ще помогне. Какъв точно сорт са също не ги знам, взех ги от познат.
Снимка 1
Снимка 2
Снимка 3
Снимка 4

Съобщение редактирано от Nasko - Четвъртък, 30.03.2017, 14:20

poj160arДата: Четвъртък, 30.03.2017, 13:20 | Съобщение # 282
Лексус
Nasko, мисля, че това е Мусо Басьо. Дори и да са изгнили надземно или измръзнали ще избият издънки. wink

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » БАНАНИ И ХЕЛИКОНИИ » Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан (Всичко за Basjoo - Зимни защити, цъфтеж, резитби)
Страница 19 от 19«12171819
Търси: