Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан - Page 2 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 10:57
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 2 от 19«12341819»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » БАНАНИ И ХЕЛИКОНИИ » Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан (Всичко за Basjoo - Зимни защити, цъфтеж, резитби)
Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан
OrdonezДата: Петък, 25.05.2012, 01:54 | Съобщение # 16
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline
Странен , защото е с доста широки листа , нека Петраки ме поправи ако греша , но рядко срещана модификация и според мен ценен екземпляр. Ще ти кажа само едно сади на двора , есента ще ти кажем какво да правиш , не се притеснявай всичко е под контрол, ще имаш това за което говориш. smile

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

IvoДата: Понеделник, 25.06.2012, 10:11 | Съобщение # 17
Симсон
Група: Приятели
Съобщения: 22
Да ви покажа и моя банан, за мое учудване пуска доста издънки, самоче са близо до майчиното растение на около 20 см най-много. Понякога централната жила на листата е червена.

Прикачвания: 8914103.jpg(102Kb) · 2618183.jpg(94Kb) · 1960481.jpg(94Kb)

dr_popovДата: Понеделник, 25.06.2012, 10:42 | Съобщение # 18
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 86
Защо по дщяволите само моя не пуска издънки angry Може би,защото ми е в саксия,не съм се престрашил все още да го сложа в двора...

IvoДата: Понеделник, 25.06.2012, 13:16 | Съобщение # 19
Симсон
Toзи искара две зими навън в Пловдив без проблем. Според мен го сади веднага колкото повече чакаш, повече губиш. Няма да загине цялото растение на открито зимата. Пусна ми издънки на следващото лято откакто е закупен.

OrdonezДата: Понеделник, 25.06.2012, 15:12 | Съобщение # 20
Лексус
Страхотно Иво, наблюдавам твоя банан от миналата година , развива се добре като се има в предвид условията при които се гледа, един съвет тори го и го поливай по често. Между другото пуснахме 3 метрови растения в магазина в 45 литрови контейнери

IvoДата: Понеделник, 25.06.2012, 15:42 | Съобщение # 21
Симсон
Поливам всяка вечер с по 15 литрра и торя на всяка седмица. Ведъж с едни аминокиселини, които се водят някакъв биотор, веднъж с специалния кристалон.
Пръскам листата всеки ден. Кофти е почвата, въпреки че има 10 литра почва която му сложих при засаждането. Другото нещо е че е на постоянно слънце и от 14 часа започва да се свива колкото и да го поливам.
Ще пробвам да преместя една издънка на полу сянка да видя дали няма да расте по-бързо.
Сега на височина е колкото мен с листата, а стеблото е около метър и нещо. Очаквам да стигне 2м стебло до края на лятото. Засега растежа му е слаб на около 5-7 дни вади листо.

dr_popovДата: Понеделник, 25.06.2012, 19:00 | Съобщение # 22
Симсон
Ордонез, чакам си отговора за Муса парадисиака smile ( колко съм нахален)

Ордонез : поправих ти отговора на кирилица , че латиницата не ни се нрави.

OrdonezДата: Понеделник, 25.06.2012, 22:16 | Съобщение # 23
Лексус
За да пусне издънки Кавендиша са му нужни "хормони", тези "хормони", както аз обичам да ги наричам така са безобидба храна стимулираща въпроизвждането и разтежа както на самото растение , така и на корена. Или саксията му е малка или просто си иска пространството на открития грунд, добре е че не пуска , защото после ще се чудиш какво да ги правиш, с две думи ще ти отворят работа

dr_popovДата: Понеделник, 25.06.2012, 22:22 | Съобщение # 24
Симсон
Ордонез,аз говорех за Basjoo че не пуска издънки...Кавендишите пускат като луди,чудя се какво да ги правя,но басжото,който съм снимал по-горе не иска да пуска... sad Много искам да си хвана поне една издънка от него,за да мога да го сложа най-после на свобода...

dr_popovДата: Четвъртък, 28.06.2012, 21:35 | Съобщение # 25
Симсон
Днес най-после се престраших да сложа моя Basjoo в двора,на свобода...Сърцето ми се къса като гледам как вятърът съсипва листата му,но не мога вечно да го гледам в саксия...Дано поне до есента пусне издънка,да си я извадя,та ако нещо се случи с него през зимата,да си имам резерва smile

Прикачвания: 8192290.jpg(79Kb) · 6610340.jpg(82Kb)

OllieДата: Петък, 29.06.2012, 00:32 | Съобщение # 26
Трабант
Група: Блокирани
Съобщения: 110
Нищо няма да му стане (: дори и да не пусне издънка - не се притеснявай , моя съсед има basjoo от 3 години и всяка година като падне големия студ и го отписва.... няма отърване. А и тук в Добрич температурите зимата са по-ниски от колкото в Пловдив , така че няма страшно.

Блокиран4Дата: Понеделник, 09.07.2012, 10:16 | Съобщение # 27
Симсон
Съобщения: 74
Жоро, мъниците растат доста бързо biggrin Представям си до есента какви ще станат biggrin

IvoДата: Сряда, 11.07.2012, 13:17 | Съобщение # 28
Симсон
Струва ми се че доста наблизо си ги насадил. Бананите пускат по един метър листа че и повече. Като пуска издуки ще завземе повече място ако не ги махаш.

Блокиран4Дата: Вторник, 24.07.2012, 09:51 | Съобщение # 29
Симсон
Съобщения: 74
Така е, ама ще го мисля другата година. Хубавото на тия гадове е, че нямат проблеми с местенето и т.н. biggrin

Добавено (24.07.2012, 08:51)
---------------------------------------------
Единия басджо расте добре. Вече гони 1.60 до върха на листата biggrin
Маурелитата няма да ги снимам, че някакви червеи са им наръбали листата и не са за показване wacko wacko

to30Дата: Сряда, 01.08.2012, 22:55 | Съобщение # 30
Симсон
Съобщения: 34
Моите и двата банана не вървят. Единия вади листа,но долните пожълтяват и съхнат. А отгоре си стои все с две листа и то жълти. Поливам го много и всеки ден и възможно ли е да прекалявам с водата? Защо не върви на горе да става висок? А другия /зимоустоичивия / има нови листа,които са зелени но си стои забито в земята и също не расте на горе. Има една издънка,която е доста дебела и също има много листа,но не знам как да я извадя. Засадени са и двата в земята и ги пече слънцето от сутрин до вечер. Да ги местя ли по на сянка или какво да правя?

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » БАНАНИ И ХЕЛИКОНИИ » Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан (Всичко за Basjoo - Зимни защити, цъфтеж, резитби)
Страница 2 от 19«12341819»
Търси: