Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан - Page 3 - Форум Екзотик Плантс България
Понеделник, 05.12.2016, 07:29
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 3 от 19«123451819»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » БАНАНИ И ХЕЛИКОНИИ » Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан (Всичко за Basjoo - Зимни защити, цъфтеж, резитби)
Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан
miroslavpetkovДата: Събота, 04.08.2012, 11:45 | Съобщение # 31
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 82
Статус: Offline
Здрасти biggrin
Имам проблем с моя банан.Листата ми станаха кафяви по краищата.Също така и още от сутринта е клюмнал чак надвечер се изправя.Това от силното слънце ли е ?Възможно ли е да го преполивам и за това да да съхнат листата?

Блокиран4Дата: Събота, 04.08.2012, 14:05 | Съобщение # 32
Симсон
Група: Блокирани
Съобщения: 74
Аз не разбирам много, ама моите банани всичките имат някакви поражения по тях, но си растат biggrin
На кой някой от листата по периферията са му изсъхнали като барут, на кой върховете им,
а на някой направо като излиза листото и има кафяви участъци wacko %)

Отдавам всичко това на факта, че в Ивайловград не е валяло 1-2 месеца и е супер горещо
и въздуха е много сух. Та колкото и да поливаме в тоя сух въздух и тоя жар май им се отразява dry

Пак си растат, ама сигурно биха се кефили ако е по-влажно, ама няма как. При нас си еб.ло мамата wacko %) wacko

P.S. Виж на Басджото на предната страница най-отдолу дето съм я постнал, централното листо как е!
Това преди няколко седмици. Представям си как е сега. Ама пък яко е порастнал от тогава

Съобщение редактирано от zack - Събота, 04.08.2012, 14:07

miroslavpetkovДата: Събота, 04.08.2012, 19:22 | Съобщение # 33
Симсон
Аз съм от Варна тук е влажно но проблемите ми са същите sad Излиза ново листо и за два дена изсъхва и става кафяво.Какво да правя ????? Да им направя ли сянка ???

Блокиран4Дата: Неделя, 05.08.2012, 12:27 | Съобщение # 34
Симсон
Що не дадете снимки, за да се види точно какво се случва wink

miroslavpetkovДата: Понеделник, 06.08.2012, 20:07 | Съобщение # 35
Симсон
Ето снимка ...вижда се новото листо как съхне
[img][IMG]http://media.snimka.bg/s1/0893/028029259-big.jpg?r=0[/IMG][/img]

pinokioДата: Вторник, 07.08.2012, 16:58 | Съобщение # 36
Трабант
Съобщения: 188
Мирославе,това съхнене ли е или гниене?Аз бих го опръскал това чудо с някакви противогъбични препарати и бих го държал по далече от другия.

miroslavpetkovДата: Вторник, 07.08.2012, 17:17 | Съобщение # 37
Симсон
По скоро мисля че съхне от силното слънце wacko Сега почнах да третирам със зелен камък да видим какво ще стане

dr_popovДата: Неделя, 12.08.2012, 21:26 | Съобщение # 38
Симсон
Съобщения: 86
Мирославе,аз имам почти същия проблем с моя банан.При мен по-старите (долните) листа започват да пожълтяват,стават като изкуствени на допир,след което стават кафяви и изсъхват-подчертавам,става въпрос само за долните листа,новите отгоре са си нормални.Забелязах,че колкото повече оросявам банана,толкова по-интензивно се изявява този процес.Поразрових се и виж какво открих:
"Оказа се, че дори и далеч от естествената си среда бананите в България се нападат и от някои болести. Най-честата от тях се появява припродължително задържане на влажно време. Обикновено това е през втората половина на лятото, когато росата през нощта и мъглите станат обичайни. Болестта се изразява в постепенно почерняване и изсъхване на старите (долните) листа. Пръскането с мед съдържащи фунгициди помага. Но дори и да не пръскате няма да ги убие."
Сега се чудя,дали да спра да оросявам банана,или да използвам тези фунгициди.Малко ме е страх да го напръскам с фунгицид,защото веднж буквално съсипах листата на един банан по този начин.Някой ако може да даде съвет.Ще кача и снимка скоро,да видите за какво говоря smile До скоро

miroslavpetkovДата: Неделя, 12.08.2012, 22:49 | Съобщение # 39
Симсон
Здравейте dr_popov .Аз също от няколко дни чета по темата и най вече по чужди форуми.За жалост тук в България нямаме опит или желание да помогнем на някой в беда.Ето какво направих аз след като банана бе на път да загине и изсъхна целия му изрязах всички листа.Зпочнах да третирам със зелен камък и течна тор.За два дни излезе ново листо в чудесно състояние biggrin Скоро ще пиша как протича спасителната акция

Добавено (12.08.2012, 21:49)
---------------------------------------------
А и още нещо важно което прочетох biggrin За даа запазим влагата на банана е добре да поръсим с кокосов чипс около стъблото.От 5 дни сложих от кокоса и съм много доволен.Ако иска някой ще кача снимки cool

IvoДата: Понеделник, 13.08.2012, 11:03 | Съобщение # 40
Симсон
Група: Приятели
Съобщения: 22
Kокоса е добре и аз го слагам в почвата на почети всички растения. Само да ти кажа, ако имаш банан навън кокоса го слагаи само отгоре на почвата, защото зима може да замръзне.

miroslavpetkovДата: Сряда, 22.08.2012, 20:29 | Съобщение # 41
Симсон
За сега спасителната акция е много успешна biggrin След като махнах всички листа без копието и третирах зелен камък и тор нещата потръгнаха.Имам пак въпрос tongue Кажете си мнението за добавяне на дървесна пепел на бананите.....

Добавено (22.08.2012, 19:29)
---------------------------------------------
Пепел пепел питам tongue Един приятел често ходи до Турция та там в двора на хотелчето било пълно с банани.Един обаче бил точно до барбекюто и всичката пепел я трупали на него.За разлика от другите в двора той бил найййй красивия и огромен tongue Също ми е чудно някой знаели от кой вид са тия Турски банани?
[img][IMG]http://media.snimka.bg/s1/0974/028191254-big.jpg?r=0[/IMG][/img]
[img][IMG]http://media.snimka.bg/s1/0974/028191257-big.jpg?r=0[/IMG][/img][img][IMG]http://media.snimka.bg/s1/0974/028191259-big.jpg?r=0[/IMG][/img]

OrdonezДата: Четвъртък, 23.08.2012, 12:12 | Съобщение # 42
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
miroslavpetkov, ако е възможно снимка на банана в цял размер , за да се види добре структурата на листата и псевдостъблото , по принцип има един вид турски банан, за който швабата нееднократно е писал и качвал снимки, но за да се идентифицира точно е добре да се качи такава снимка. Макар че на пръв поглед ми напомня на Musa Basjoo, той цъфти както в синьо-лилаво, така и в жълто, a ето и снимка на турския

Kommt aus der Türkei. Gelbfruchtige Obstbanane (Sorte unbekannt).

Überwinterung: Bei zirka 10°C. Diese Sorte überwintere ich im Keller bei absoluter Dunkelheit.

В коя част на Турция са тез банани от горния пост

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

miroslavpetkovДата: Четвъртък, 23.08.2012, 17:59 | Съобщение # 43
Симсон
С Георги се разбрахме за тия Турски банани biggrin Пиша и на вас ако ви е любопитно бананите са от Анталия.Там е пълно с тях има ги по улиците и нивите smile

Блокиран4Дата: Неделя, 26.08.2012, 00:43 | Съобщение # 44
Симсон
biggrin :D biggrin

Да покажа и аз как се развива единия банан Musa basjoo Sakhalin. Другия е малко по-малък, но и двата
като ги взех от Жоро бяха малки издънки biggrin Това е за 3 месеца и половина. Този е над 2 метра.
Интересното е, че все ми се стура, че расте повече на ширина, вместо на височина.

И да кажа на всички. Няма значение какъв е банана - не го ли садите в земята, няма голяма файда biggrin
Още ме е яд, че не посадих Маурелитата, щото не им намерих място. Едното се развива добре,
ама другото нашите са го уморили wacko

Тия малките гадове как да ги измъкна. 3 са в момента. Всички ли да ги извадя или да оставя някое?
Другата година ще пусне ли пак, защото ако е така, ще ги измъкна и трите biggrin

24 Юли

9 Юли

Съобщение редактирано от zack - Неделя, 26.08.2012, 00:49

OrdonezДата: Неделя, 26.08.2012, 11:16 | Съобщение # 45
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Не бързай да ги мъкнеш тази операция я направи непосредствено преди сланите , есента, сега им е доста рано и няма да имат достатъчно корени, а и времето е жега, ем да пораснат още. Банана ти е наистина мутантче, гена му е превъзходен, яд ме е че не си оставих за мен от този вид.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » БАНАНИ И ХЕЛИКОНИИ » Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан (Всичко за Basjoo - Зимни защити, цъфтеж, резитби)
Страница 3 от 19«123451819»
Търси: