Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан - Page 6 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 04.12.2016, 17:21
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 6 от 19«12456781819»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » БАНАНИ И ХЕЛИКОНИИ » Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан (Всичко за Basjoo - Зимни защити, цъфтеж, резитби)
Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан
OrdonezДата: Сряда, 17.10.2012, 17:28 | Съобщение # 76
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline
diqnlubenov, на такова залита, такова ще да е, по първа преценка от растояние.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

to30Дата: Петък, 19.10.2012, 22:00 | Съобщение # 77
Симсон
Група: Блокирани
Съобщения: 34
Най-после си влезнах в профила и да започвам да се оплаквам от моите банани. Този студоустойчивия цяло лято беше на слънце и се поливаше през ден. Излизаха нови листа и ставаха жълти и съхнат. В средата винаги има едно ново зелено и здраво листо. Таке е и в момента. До него излезе една дебела издънка и сега като го извадих от земята разделих двете стебла и ги посадих в саксии. Нещо не мога да му угодя и да го накарам да върви нагоре като вашите,които са високи и зелени. Другия с червеникавите листа върви по същия начин. В средата хубаво листо,а от края жълти. Някакви съвети? В неделя ще кача снимки да видите как съм ги осакатила. Иначе ми ги докарахте много хубави и красиви,но явно при мен не им е добре. tease

Съобщение редактирано от to30 - Петък, 19.10.2012, 22:00

OrdonezДата: Събота, 20.10.2012, 00:00 | Съобщение # 78
Лексус
За правилната вегетация на бананите , най важно е почвата. Предпочитат лека отцедлива почва, да не задържа много влагата. Когато ги садиш е добре да се направи доста по голяма дупка и да се посипе отстрани с качествена почва, аз ползвам такава от магазина ни, Домофлор микс 4, има си хранителните елементи и е адски лека и хранителна. Разбира се можеш да ползваш каквато решиш, но най важното е да не е българска. Нашите ги правят за една година от дървени смелни стърготини и малко торф за мирис. Просто не си струва да експериментираш с тях. Това е причината да линее един банан.

to30Дата: Неделя, 21.10.2012, 14:51 | Съобщение # 79
Симсон
Съобщения: 34
Сега ги сложих в саксии пак с купена пръст! Благодаря ти много.

diqnlubenovДата: Вторник, 23.10.2012, 23:15 | Съобщение # 80
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 83
Ордонез мисля че банана почва да загнива .Как мога да предотвратя развитието му.

Блокиран2Дата: Вторник, 23.10.2012, 23:44 | Съобщение # 81
Сержант
Съобщения: 70
Къде загнива банана ? Ако има подложка отдолу я махни да не се задържа вода.

diqnlubenovДата: Вторник, 23.10.2012, 23:51 | Съобщение # 82
Симсон
Съобщения: 83
Загнива точно над почвата и няма подложка .

OrdonezДата: Сряда, 24.10.2012, 11:40 | Съобщение # 83
Лексус
diqnlubenov, ако има такава предпоставка единствения вариант е да спреш загниването , като купиш препарат от агроаптеката, аз имам в предвид един такъв много ефикасен. ще кача повече инфо довечера , че в момента съм на път, но е добре снимка да се качи , за да се види точно какво се случва.

OrdonezДата: Четвъртък, 25.10.2012, 12:21 | Съобщение # 84
Лексус

ПС: По същия начин описан по горе запазих и малки банани около метър метър и двайсет, млади детки , които сега са засадени на друго место поради ред причини, нямах измръзнал банан който да загубя, независимо че възрастта им беше крехка

dr_popovДата: Неделя, 04.11.2012, 12:12 | Съобщение # 85
Симсон
Съобщения: 86
Жоро,аз пак да попитам-време ли е вече към неделя да зазимявам Basjoo?Предупреждават за ниски температури,дори за сняг по високите места? Нямам си на идея кога е подходящо да го завивам,дай съвет smile Ти кога мислиш да зазимяваш твоите?

Добавено (04.11.2012, 12:12)
---------------------------------------------
Мога ли да държа издънките от Basjoo през зимата в неутоплявана стая,където е доста студено?Възможно ли е да измръзнат?

OrdonezДата: Неделя, 04.11.2012, 15:23 | Съобщение # 86
Лексус
Може, зазимавай вече, а за измръзване на детките може , само ако имаш поднулеви температури, така че внимавай , колега

chainsawmasterДата: Петък, 09.11.2012, 00:01 | Съобщение # 87
Симсон
Съобщения: 55
Musa basjoo 'Sakhalin'....какво да ви кажа приятели, за четири месеца гони четири метра, а диаметъра на псевдо стъблото е вече 15 см. в диаметър! surprised Ако го опазя тази зима (стъблото) и ако генетично му е заложено да достигне 6-8 м преди да цъфти, следващата година ще гониме и тези висини. А беше толкова изстрадало създание когато го засадих....просто няма такива други треви мастодонти като бананите. respect

Преди:

Сега:

P.S. За сравнение, моторния трион на снимката е с 120 см дължина на шината,което ще рече че псевдо стъблото е към 150 см.
Прикачвания: 5906923.jpg(91Kb) · 9797144.jpg(75Kb) · 9368267.jpg(77Kb)

miroslavpetkovДата: Петък, 09.11.2012, 11:36 | Съобщение # 88
Симсон
Съобщения: 82
Как ще бъде зазимен ?

dr_popovДата: Петък, 09.11.2012, 16:56 | Съобщение # 89
Симсон
Съобщения: 86
Аз мисля за моя банан да направя конструкцията,която Ордонез е показал в началото на темата,само че с малко промени,които ми хрумнаха (не знам дали са добри като идея или се самозалъгвам)- мисля около самото стебло да поставя бутилка (т.е. две бутилки,залепени една върху друга,като на едната е махнато дъното),т.е. да направя нещо като въздушен кожух около стеблото;след това около стеблото с бутилката ще направя конструкцията на Ордонез,само че вместо със стърготини от стириопор мисля да сложа дървени стърготини (трици) и цялата тази конструкция да покрия с найлон.Чудя се дали да натрупам и пръст около цялото това нещо,но най-вероятно няма.Нека специалистите си кажат мнението за идеята ми,да ме поправят ако греша някъде и да дадат съвет.Мисля утре да зазимя банана,дано не е рано wacko

OrdonezДата: Петък, 09.11.2012, 17:43 | Съобщение # 90
Лексус
Попов, аз не съм използвал стърготини от стиропор, а чисти дървени стърготини (трици), незнам защо така си разбрал.

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - ТРОПИК И СУБТРОПИК » БАНАНИ И ХЕЛИКОНИИ » Musa Basjoo - Студоустойчив Японски банан (Всичко за Basjoo - Зимни защити, цъфтеж, резитби)
Страница 6 от 19«12456781819»
Търси: